Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA

Discutii despre legislatia apicola nationala si europeana , implementare norme UE . A fi un apicultor informat in acest domeniu , inseamna un atu in plus , pentru tine .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde LUCIAN AVRAM » 10 Feb 2013, 12:48

cucoana a spus ca s-au consultat cu apicultorii colegi din minister si ca au luat in calcul , la calcularea normei de venit , toate produsele stupului :x
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde so-ri-pan » 10 Feb 2013, 13:01

LUCIAN AVRAM scrie:cucoana a spus ca s-au consultat cu apicultorii colegi din minister si ca au luat in calcul , la calcularea normei de venit , toate produsele stupului :x


mai putin NEPLATA POLENIZARII!!!
Ce comfuzie creeaza prin dezinformare cu PNA, discutam mai tarziu.
Su sec. de stat. dezonformeaza creeand comfuzia intre Mawsura 121 si plata inpz. pai 121 swe da la PFA, cu partida simpla nu la P.Fizice!!
so-ri-pan
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Noi 2012, 15:42

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Adrian Galofteanu » 10 Feb 2013, 13:53

Am semnat petitia din spirit de echipa dar am ceva de spus aici:

Ceea ce se intampla cu impozitarea este unitatea de masura a slabiciunii noastre ca breslasi. Chiar este imposibil sa ne adunam 1000 de stupari la Bucuresti sa mergem la ACA si sa punem acolo niste oameni care sa ne reprezinte cu adevarat interesele?

Tot ceea ce am facut pana acum cu o mie de asociatii care mai de care cu un interes in spate si de fapt fara nici o putere de reprezentare la nivel de tara, nu mai vorbesc de UE, este ca le-am servit exclusiv interesele celor care isi bat joc de noi si ne privesc cu dispret cum ne zbatem in neputinta noastra.

Sa auzim de bine!
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Aurel1959 » 10 Feb 2013, 14:01

Adrian Galofteanu scrie:Am semnat petitia din spirit de echipa dar am ceva de spus aici:

Ceea ce se intampla cu impozitarea este unitatea de masura a slabiciunii noastre ca breslasi. Chiar este imposibil sa ne adunam 1000 de stupari la Bucuresti sa mergem la ACA si sa punem acolo niste oameni care sa ne reprezinte cu adevarat interesele?

Tot ceea ce am facut pana acum cu o mie de asociatii care mai de care cu un interes in spate si de fapt fara nici o putere de reprezentare la nivel de tara, nu mai vorbesc de UE, este ca le-am servit exclusiv interesele celor care isi bat joc de noi si ne privesc cu dispret cum ne zbatem in neputinta noastra.

Sa auzim de bine!

Subscriu.O pozitie dupa parerea mea corecta.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Aurel1959 » 10 Feb 2013, 14:06

Nu siu ce se intimpla.Vreau sa semnez si eu petitia dar nu reusesc.Am mers la calculatorul unui vecin am urmat aceiasi pasi si imi spune ca am semnat deja petitia ,dar dind vizulalizare nu apare
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Adi Hodis » 10 Feb 2013, 14:10

Aurel1959 scrie:Nu siu ce se intimpla.Vreau sa semnez si eu petitia dar nu reusesc.Am mers la calculatorul unui vecin am urmat aceiasi pasi si imi spune ca am semnat deja petitia ,dar dind vizulalizare nu apare

Adi Hodis scrie:Semnati petitia.Trimiteti link-ul si celorlalti apicultori, prieteni, cunostinte etc.
http://www.petitieonline.ro/petitie/pet ... 90143.html
Atentie !,
Pentru a se inregistra si a aparea semnatura d-vs in lista petitiei, trebuie sa confirmati in Email-ul care-l primiti de la Petitie online.ro






Importanta albinei este polenizarea,
http://www.youtube.com/watch?v=arv_MPpiOEI
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Adrian Galofteanu » 10 Feb 2013, 14:10

Aurel1959 scrie:Nu siu ce se intimpla.Vreau sa semnez si eu petitia dar nu reusesc.Am mers la calculatorul unui vecin am urmat aceiasi pasi si imi spune ca am semnat deja petitia ,dar dind vizulalizare nu apare



Cred ca nu functioneaza programul care ar trebui sa trimita automat mailul. Deci dupa cum ai citit ocolo nu apari in tabel decat dupa ce deschizi mail-ul primit de la ei si sa urmezi ce se va spune acolo.

Sunt si eu in aceeasi situatie
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde togoepetrica » 10 Feb 2013, 19:41

am semnat petitia,dar nu mi-a venit nici un mesaj,am incercat sa semnez iar si mi-a zis ca este invalid,ca am mai semnat o data,succes !!!
togoepetrica
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Ian 2013, 14:35

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde ioanpuiu » 10 Feb 2013, 20:35

După ce semnezi petiţia, primeşti imediat (in secunde) un mail pe care trebuie să-l deschizi şi să finalizezi acţiunea
Petiţie.PNG
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde rocco76 » 10 Feb 2013, 21:14

semnat
rocco76
 
Mesaje: 108
Membru din: 05 Mar 2012, 22:35
Localitate: rm valcea

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde so-ri-pan » 11 Feb 2013, 01:16

Baieti, am tras copie de pe "petitie" si maine o dau la min. Finantelor.
Asta nu inseamna ca nu mai poate fi completata.
so-ri-pan
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Noi 2012, 15:42

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Adrian Galofteanu » 11 Feb 2013, 10:31

Pentru cei care nu au primit mesajul de raspuns.

Verificati SPAM-ul! La mine era acolo
"Stăpânirea tehnicii de creştere a mătcilor este tot atât de importantă pentru biologul institutului de cercetări ca şi pentru amator şi pentru crescătorul profesionist"

Friedrich Ruttner
Avatar utilizator
Adrian Galofteanu
 
Mesaje: 485
Membru din: 13 Iun 2011, 16:54
Localitate: Bacau

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Aurel1959 » 11 Feb 2013, 11:54

La ora asta cred ca discutiile daja au inceput la sediul Agrostar si stau ca pe ace. Ar fi trebuit sa fiu acolo.Este inutil acum sa mai comentez.
Mult succes participantilor! si astept nerabdator rezultatul discutiilor.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde proapi » 13 Feb 2013, 13:41

proapi
 
Mesaje: 520
Membru din: 01 Mar 2011, 18:25
Localitate: Bucuresti

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde Albinel » 13 Feb 2013, 13:52

semnata si asta ..
albina cat cuprinde..restul vine de la sine !!
Avatar utilizator
Albinel
 
Mesaje: 803
Membru din: 23 Noi 2011, 12:41
Localitate: Snagov

Re: --- Semnati petitia impotriva impozitarii !!!

Mesajde proapis13 » 13 Feb 2013, 16:44


Semnat de la ora de cind ai postat; eram 17 acum suntem 22 :!:
Slabut,ceva e in neregula ca si la prima pagina a forumului 300 se uita,40 scriu si 200 inregistrati citesc :roll:
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

AnteriorUrmătorul

Înapoi la LEGISLATIE NATIONALA SI EUROPEANA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori