Prima pagină OFF TOPIC DONATII UMANITARE

Cunosti un caz limita ? Iti pasa de aproapele tau ? Vrei sa faci o donatie ? Cazuri disperate care se pot rezolva cu ajutorul tau...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Ajutor

Mesajde gigibecalul » 15 Ian 2013, 22:41

Ce s-o fi intamplat cu colegu Imre?
"În mintea mea e numai bine
La mine-n suflet e doar cald
Domesticesc de drag albine
Și-n roua raiului mă scald"
(Sergiu Cipariu)

"Dă-i albinei ce-i trebuie, fără să te zgârcești, și te va răsplăti la prima ocazie."
(C.V.)
Avatar utilizator
gigibecalul
 
Mesaje: 1145
Membru din: 15 Oct 2012, 00:54
Localitate: Teleac, Alba

Re: Ajutor

Mesajde DoruAN2 » 15 Ian 2013, 22:57

Cred ca a primit de la cineva pretentia exprimata si acum s-a dat la fund!! Bineinteles ,glumesc. :lol:
DoruAN2
 
Mesaje: 40
Membru din: 25 Dec 2011, 18:26
Localitate: BAILESTI--DOLJ

Re: Ajutor

Mesajde proapis13 » 15 Ian 2013, 23:00

DoruAN2 scrie:Cred ca a primit de la cineva pretentia exprimata si acum s-a dat la fund!! Bineinteles ,glumesc. :lol:

Cu ce :!: :lol:
salve :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Ajutor

Mesajde gigibecalul » 20 Ian 2013, 16:42

Ai uitat sa zici MULTUMESC la sfarsit!
"În mintea mea e numai bine
La mine-n suflet e doar cald
Domesticesc de drag albine
Și-n roua raiului mă scald"
(Sergiu Cipariu)

"Dă-i albinei ce-i trebuie, fără să te zgârcești, și te va răsplăti la prima ocazie."
(C.V.)
Avatar utilizator
gigibecalul
 
Mesaje: 1145
Membru din: 15 Oct 2012, 00:54
Localitate: Teleac, Alba

Re: Ajutor

Mesajde dorindafi » 20 Ian 2013, 16:55

cornelioandanciu scrie:Va rog sa ma ajutati si pe mine! Vreau un mic roisor, nu prea mare, asa ,cam pe patru rame, mai vreau si un hectar de teren pentru vatra de stupina, daca se poate as dori si un paznic sa-mi pazeasca roisorul, si pentru ca sa pot sa merg din cand in cand sa vad ce mai fac albinutele, poate aveti careva o masina care nu va mai trebuie, as vrea Ferrari.A! Era sa uit! Neaparat sa fie rosu. Altfel nu stam la discutii! :lol:

de la mine ai mijlocul de transport mult dorit
sunt aldoilea propietar
taxele sunt la zi
bonus=casca de protectzie :lol:
Fişiere ataşate
004 (855 x 642).jpg
Avatar utilizator
dorindafi
 
Mesaje: 1560
Membru din: 08 Apr 2011, 20:29
Localitate: novaci-gorj 0763650092

Re: Ajutor

Mesajde DoruAN2 » 27 Ian 2013, 18:01

Eu i-ti dau benzina ptr. FERARII pe care l-ai primit de la Dorin. Frumoasa masina ai mai primit! :lol:
DoruAN2
 
Mesaje: 40
Membru din: 25 Dec 2011, 18:26
Localitate: BAILESTI--DOLJ

Re: Ajutor

Mesajde CristiTm » 11 Feb 2013, 21:26

acum vre-o 2 ani vin de la Bucuresti cu masina cersetori in fiecare oras pe la semafoare etc unu cerea de mancare altul cate 1 leu cum suntem obisnuiti ajung la Dr. Tr. Severin vine unu la masina era geamul deschis si imi spu ne asa direct si foarte sincer '' nu imi dai si mie 2 milioane ca trebuie sa-mi cumpar lemne si acus vine iarna '' d ca am facut o fata de au ras pana la Timisoara ceilalti din masina, si acum cand ne aducem aminte ala a ramas celebru cu sinceritatea lui ........... :evil:
CristiTm
 
Mesaje: 365
Membru din: 14 Aug 2011, 14:42
Localitate: Timisoara

Re: Ajutor

Mesajde horia_ch » 15 Feb 2013, 14:09

Ce maşină ai, Cristi? Că o fi crezut că eşti Becalu´, dacă umbi cu Maybachu´.
קֹהֶלֶת 3:11,12
Avatar utilizator
horia_ch
 
Mesaje: 723
Membru din: 15 Mar 2011, 20:32
Localitate: Miercurea Ciuc, Harghita, România

Re: Ajutor

Mesajde CristiTm » 16 Feb 2013, 19:54

eram cu un microbuz comun era bine cu becalimobilu'' ca atunci aveam si bani de lemne :))
CristiTm
 
Mesaje: 365
Membru din: 14 Aug 2011, 14:42
Localitate: Timisoara

Re: Ajutor

Mesajde stuparul2011 » 21 Feb 2013, 00:16

buna seara,
sa vedeti ce patesc eu, cand eram inca in facultate......
merg la o Biserica,intru inauntru, ma rog si apoi incep sa admir pictura de pe zidurile Bisericii.la un moment dat ma cheama o doamna la ea.......
eu merg....de unde sa stiu ce vrea...imi cere un leu, suma mica.....
pe moment nu am vrut sa i dau, dar apoi am zis ca i dau.......ca sincer ceva m-a ros pe dinauntru, mai ales ca eram intr-o Biserica. i-am dat....
apoi dupa cateva zile merg prin centrul Timisoarei sa ma plimb......cum mergeam spre Catedrala Ortodoxa, la un moment dat vad o femeie bine imbracata, machiata, arata destul de bine......nu stiu de ce mi-a sarit in ochi.
va las sa ghiciti cine era...... :D
sanatate si numai bine
Avatar utilizator
stuparul2011
 
Mesaje: 620
Membru din: 06 Sep 2011, 23:04
Localitate: comuna Valcani,langa Sannicolau Mare,jud Timis

Re: Ajutor

Mesajde Mircea_63 » 21 Feb 2013, 00:33

2011 aici 63-ul! eu sunt mai greu de cap si n-am inteles concluzia. Daca inteleg si eu, precis va intelege toata lumea ;)

Asadar, daca d-na ar fi fost imbracata saracacios, sau era jegoasa...erai multumit? Eu o admir pe d-na din povestea ta! Ori era foarte saraca si totusi tinea stegul sus, incerca sa fie demna, eleganta si curata, ori era o tipa cu parale, dar atat de insetata de avere incat era in stare sa suporte o astfel de umilinta doar pentru un ban in plus!

Te incalzesc cu ceva cei care umbla jegosi si se milogesc? Te satisface umilinta aproapelui?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Ajutor

Mesajde stuparul2011 » 21 Feb 2013, 20:00

buna seara,
nu nu este vorba de asta....
sanatate si numai bine
Avatar utilizator
stuparul2011
 
Mesaje: 620
Membru din: 06 Sep 2011, 23:04
Localitate: comuna Valcani,langa Sannicolau Mare,jud Timis

Re: Ajutor

Mesajde cristyan » 22 Feb 2013, 14:19

Hai ca am mai auzit una,ajutor pina la 50 stupi.Eu nu as avea curaju asta sa cer asemenea ajutor.daca cereai si tu un roi 2 poate poate te ajuta.Nu e cu suparare dar nu gasesti pe nimeni sa te ajute cu asa multi .de ce ai construit asa multe cutii.?Acum da la schimb cutii pe roiurii. Asa se mai gaseste ,dar ce cer tu este enorm de exagerat.Mai gandestete inainte sa glumesti asa mult. :lol: :lol:
cristyan
 
Mesaje: 80
Membru din: 10 Dec 2012, 16:18
Localitate: IALOMITA

Re: Ajutor

Mesajde cristyan » 22 Feb 2013, 14:21

trece si tu la avatar localitatea de unde esti ,poate asa te ajuta cineva,cu un schimb de cutii.
cristyan
 
Mesaje: 80
Membru din: 10 Dec 2012, 16:18
Localitate: IALOMITA

Re: Ajutor

Mesajde gigibecalul » 22 Feb 2013, 17:31

Nu te mai obosi ca omul a disparut!
"În mintea mea e numai bine
La mine-n suflet e doar cald
Domesticesc de drag albine
Și-n roua raiului mă scald"
(Sergiu Cipariu)

"Dă-i albinei ce-i trebuie, fără să te zgârcești, și te va răsplăti la prima ocazie."
(C.V.)
Avatar utilizator
gigibecalul
 
Mesaje: 1145
Membru din: 15 Oct 2012, 00:54
Localitate: Teleac, Alba

Re: Ajutor

Mesajde Adi Hodis » 24 Feb 2013, 10:18

dorindafi scrie:
cornelioandanciu scrie:Va rog sa ma ajutati si pe mine! Vreau un mic roisor, nu prea mare, asa ,cam pe patru rame, mai vreau si un hectar de teren pentru vatra de stupina, daca se poate as dori si un paznic sa-mi pazeasca roisorul, si pentru ca sa pot sa merg din cand in cand sa vad ce mai fac albinutele, poate aveti careva o masina care nu va mai trebuie, as vrea Ferrari.A! Era sa uit! Neaparat sa fie rosu. Altfel nu stam la discutii! :lol:

de la mine ai mijlocul de transport mult dorit
sunt aldoilea propietar
taxele sunt la zi
bonus=casca de protectzie :lol:

:lol:

Mai Dorine mai, da' unde-i nr-l de inmatriculare ? :P ... ca risca un dosar penal.
A, era sa uit ... cum de ai uitat sa-l intrebi de permis ? ... stii ca daca nu are, esti pasibil si tu de un dosar, a ?.

@Cornelioandanciu, lasa naibi Ferrari-ul ... ca ramai cu el suspendat la prima denivelare, in pastoral ... uite aici, cel mai "tare" mijloc de transport, indiferent de drum ... :lol:
Fişiere ataşate
file (10).jpg
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DONATII UMANITARE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori