Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 21:49

Domnule Ioani , consider ca ne-am "incordat" suficient , consider ca discutiile au capatat un trend periculos , consider ca-i mai bine sa spunem ... STOP JOC !!!
V-as fi recunoscator sa nu considerati aces gest al meu ca pe o "capitulare" ci doar ca un gest ... ABSOLUT NORMAL !!!
Haideti sa ne dam mana si sa ne respectam ca niste colegi !
Imi cer scuze pentru tot ce am gresit cu vina sau fara vina in disputa cu dumneavoastra !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 23:15

Domnule Ioani ... SUB NICI O FORMA NU V-AM ATACAT FAMILIA !!! Am speculat doar lipsa dumneavoastra de abilitate in comunicarea scrisa si in gestionarea corecta a termenilor limbii romane ! Din acest punct de vedere ... DORM LINISTIT !!!
Doresc familiei dumneavoastra TOT BINELE DIN LUME !!! COPILULUI SAU COPIILOR DUMNEAVOASTRA ... TOT CEEA CE-I DORESC FIULUI MEU !!!
Eu am facut acest gest in conditiile in care ... erati in genunchi !!! M-am pus in situatia dumneavoastra si , stiind ca si eu suport foarte greu umilinta , am considerat normal sa fac ... STOP JOC !!! Pentru ca , pana la urma conteaza ... RELATIA PERSONALA !!!
Mi-am cerut si scuze in acest demers , chiar daca nu stiam pentru ce anume !!! Dumneavoastra probabil doriti sa-mi cer scuze in Piata Sfatului ...
Consider ca v-am intins o mana din spirit colegial pe care dumneavoastra ati lasat-o intinsa ! Alta ocazie ... nu am sa mai ofer !
Sa fiti sanatos si ... atent la exprimari !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde Dila Daniel » 03 Dec 2012, 09:01

am facut o copie a topicului aici viewtopic.php?f=39&t=3048

unde va rog a continua lamuririle.
Acel topic,ulterior" tragerii cortinei" la cateva zile va trece in arhiva.
Aici ramane doar gestul(de apreciat dealtfel)lui Paul,de a intinde mana, si dreptul lui Ioani de a accepta sau nu.
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 03 Dec 2012, 20:11

Chiar daca nu ma pricep sa mut posturi , spun aici !
Intr-un diferend ... FIECARE PARTE CONSIDERA CA ARE DREPTATE ! Altfel , nu ar mai fi ... contre !
In topicul cu acelasi nume de pe Battle ... ce-i care citesc sa se puna in pielea "combatantilor" si sa considere fiecare ... dupa propria constiinta !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 04 Dec 2012, 19:24

Domnule Ioani ... pacat de gazonul asta proaspat ...
Chiar daca dumneavoastra si altii ati interpretat acest gest in fel si chip , va asigur , chiar daca nu ma credeti , ca am vrut sa facem pace ! Indiferent de considerentele avute in vedere !!!
Este dreptul dumneavoastra de a raspunde sau nu la ... mana intinsa (invizibila pentru dumneavoastra dar vizibila pentru cei care nu sunt orbiti de furie si ura) ! Drept pe care il respect !!!
Este dreptul dumneavoastra sa acceptati sau nu scuzele pe care eu vi le-am adresat ! Repet ... respect acest drept !!!
Acum , dumneavoastra ati inceput iarasi cu ... acuze ! Daca vreti sa continuati "meciul" VA PROPUN sa deschideti un alt topic in aria dedicata ! Zona Verde trebuie sa ramana ... zona verde ! Chiar daca unii considera altfel ... V-as fi putut demonta fiecare acuzatie pe care o formulati dar , fiind ZONA VERDE ... ma abtin !
P.S. aratati-mi o singura postare din cele doua mii si ceva in care AM INJURAT pe cineva si ... plec de pe forum ! Daca nu o puteti demonstra , faceti la fel in contrapartida ???
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde nae » 04 Dec 2012, 20:15

Ioani scrie:Domnule Paul, eu pot intelege si accepta multe dar atacul dvs josnic la adresa familie mele este foarte murdar si dincolo de orice bunacuviinta cu atat mai mult cu cat eu nu mi am permis acest lucru in ceea ce va priveste, nici macar printr o insinuare vaga. Anumite lucruri ar trebui sa fie sfinte pt oricare dintre noi, indiferent ca ne contram sau nu. Cum v ati simti daca eu as incepe sa fac remarci despre copii, familia dvs? sau credeti ca mi lipseste ,,talentul" de a face rau? Ati facut acest pas catre o impacare dar va aduc aminte ca si eu am facut un pas asemanator catre dvs la inceput atunci cand v am contactat personal si atunci dvs ati actionat dupa aceea cum ati actionat... nu mai comentez. Eu astept mai intai scuzele dvs publice formulate explicit pt faptul ca mi ati jignit familia si abia apoi voi analiza acest mesaj pe care l ati scris.

Pot sa va cer scuze eu ?
Va rog sa ma iertati .
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde janese » 15 Dec 2012, 08:53

Alecs, balasbebe, Bing [Bot], CORNEL V., cristi_vidican, Gheorghvici I, Google [Bot], Google Adsense [Bot], LUCIAN AVRAM, marius.gj.apic., modigliani, MSNbot Media, prisecarul, stefanmadalin, yo2lsk, yrynel_clau



buna dimineataaaaaaa!!!!!!! :lol: :lol:
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde LUCIAN AVRAM » 15 Dec 2012, 14:22

sa traiesti , nea Eugene :)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 30 Dec 2012, 15:32

Pretene Ioani , dupa zbuciumul ultimelor doua zile , dupa tonele de maculatura pe care le-ai produs ... degeaba , dupa rezerva de Rudotel epuizata , cred ca meriti un moment de tihna si sa-ti spui cu maxima convingere ...I'm Alive !!!
www.youtube.com/watch?v=I-W5ND6wj_A
Stii , exista oameni carora norocul le-o ia mult inaintea mintii !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 31 Dec 2012, 15:27

Mai Ioani ... LA MULTI ANI !!! FERICITI SI IMPLINITI !!!
Vezi ca nici la membrii &Co , nu le-am urarea personala ... in direct !Sper sa ... apreciezi ... 8-)
Sa inteleg ca te-ai suparat pe noi ??? Hai mai Ioani ,doar nu suntem copii ...
Daca totusi ...
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 23 Feb 2013, 13:25

Apropos ... mai stie cineva ceva despre prietenul meu Ioani ??? :shock:
A mai aparut pe aici ???
Pentru cei mai noi pe aici ... "domnul" Ioani a fost un user care nu avea albine , intentiona sa-si cumpere :lol: , era deosebit de interesat de "info apicultura" dar isi facea veacul mai mult pe la Cafenea si prin ... arena leilor (battle) :lol: Avea vocatie de ... reeducator ,in conditiile in care statea cam prost cu propria educatie !!! :idea:
Am pus intrebarile de mai sus in conditiile in care a disparut (sau cel putin nu l-am mai reperat eu)la fel de brusc cum a aparut !!! :o Sau ..."ce e val, ca valul trece" ???
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde Mircea_63 » 23 Feb 2013, 13:47

Paul, mai iarta si tu... daca tot stai asa bine cu memoria :lol:

Nimeni nu-i perfect! Din pacate nici macar eu ;) N-ar fi mai bine sa inchidem topicul asta si cele rele sa se spele?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 23 Feb 2013, 13:57

Mircea_63 scrie: N-ar fi mai bine sa inchidem topicul asta si cele rele sa se spele?

Mirceo , daca inchidem topicul si vrea cumva "domnul" Ioani sa-si stranga mana cu mine si nu mai are unde ???
Asta m-ai intrebat in calitate de moderator ??? 8-) Vezi ce patesc copiii cuminti si ascultatori ??? :lol: :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde Mircea_63 » 23 Feb 2013, 14:09

Mah...bandit esti... :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde paul » 23 Feb 2013, 14:19

Mircea_63 scrie:Mah...bandit esti... :lol:

Putin ...
Da' apropos ... repede ti-ai "intrat in mana" ! Veghezi din "inalturi", nestiut , precum un inger :roll: Aici "Big Brother" a nimerit-o . Ai ceva angelic ! Numai ca, vezi tu, pacatele pe care le pot comite ingerii sunt mai "transsubstantiale" decat pacatele muritorilor de rand ... :idea:
Dupa cat te stiu nu pici tu asa usor in pacate !!! :roll:
Sa fie intr-un ceas bun !!! Nutresc si eu nadejdea ca Cineva (macar)acolo Sus ... ma iubeste !!! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: o strangere de mana ... cu Ioani

Mesajde Mircea_63 » 23 Feb 2013, 14:22

paul scrie:... Nutresc si eu nadejdea ca Cineva (macar)acolo Sus ... ma iubeste !!! ;)


Poti fi sigur de asta! Te iubeste toata lumea! :D
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori