Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA REVISTA PRESEI APICOLE - LUMEA APICOLA , ROMANIA APICOLA

Comentarii si recenzii pe marginea articolelor aparute in revistele de apicultura din Romania si din lume
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Provocari! Reactionati?

Mesajde Mircea_63 » 28 Feb 2013, 20:05

In presa apar articole legate de stuparit. Totodata apar si reactii sau comentarii pe marginea acestor articole. Deseori comentariile sunt negative si arunca o pata pe breasla stuparilor.

Va propun ca in acest topic sa semnalam articolele si comentariile legate de stuparit si... cred ca e de datoria noastra -e imaginea breslei in joc- sa intervenim, fiecare dupa constiinta lui.

Astfel
http://www.pandurul.ro/Actualitate/2013 ... impozitare
vezi comentarii. (semnez Socrate ;) )
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Provocari! Reactionati?

Mesajde LUCIAN AVRAM » 28 Feb 2013, 20:58

M63 , total de acord cu tine , dar chiar nu vezi ca nu ai cu cine ? cei care au scris acolo , probabil in mitea lor , albina functioneaza pe baza de motorina , sincer eu nu m-as cobori atat de jos , sa dau explicatii la niste oligofreni .... pe bune :(
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Provocari! Reactionati?

Mesajde Mircea_63 » 28 Feb 2013, 21:00

Sentimentul asta ...ca ma murdaresc intrand acolo, l-am avut si eu. :(

Si ca oricum...scriu in van (acolo)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Provocari! Reactionati?

Mesajde stupul » 01 Mar 2013, 11:01

Cei care au scris impotriva apicultorilor nu au informatiile corecte. Au scris ce au crezut ei de cuviinta, mai bine spus ce cred ei. Daca nu va scrie nimeni pentru a contracara ideile gresite intemeiate pe lipsa de informatie, inseamna ca apicultorii accepta ca acestea sa fie propagate. In consecinta, aceste idei vor fi luate de bune de catre publicul necunoscator.
stupul
 
Mesaje: 157
Membru din: 06 Feb 2012, 11:29

Re: Provocari! Reactionati?

Mesajde peterneamt » 02 Mar 2013, 00:19

Viitorul albinelor se află în mâna apicultorilor, iar viitorul omenirii se află în mâna albinelor....
Concluzia : Distrugând apicultorii vă sinucideţi şi vă condamnaţi urmaşii la moarte ! ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Provocari! Reactionati?

Mesajde iunicu » 02 Mar 2013, 12:05

Domule statul are nevoie de bani. Problema este ca statul ne jupoaie.
Evreul zice ca daca jupoi oaia, mananci bine cateva zile si pe urma flamanzesti. Daca o mulgi, atunci mananci in fiecare zi pana cand oaia ramane gestanta si pe urma o sa mulgi doua oi.
(Mark Twain) > Eu cred ca o tara care incearca sa prospere prin stabilirea de taxe mari este ca un om care, stand intr-o galeata, incearca sa se ridice tragand de maner.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani


Înapoi la REVISTA PRESEI APICOLE - LUMEA APICOLA , ROMANIA APICOLA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


cron