Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

"Militienii francezi"

Mesajde Cristian IONITA » 22 Ian 2013, 18:20

http://www.rtl.fr/actualites/info/insol ... 7757197927

pe scurt .... intr-un mic sat in care numai o doctorita romanca a acceptat sa profeseze politia a considerat ca prezenta unei masini cu numere de inmatriculare romanesti va aveea ca si consecinte sigure comiterea de infractiuni, asa ca au decis sa actioneze anticipant prin taierea anvelopelor :lol:
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: "Militienii francezi"

Mesajde Jean Valjean » 22 Ian 2013, 18:57

Quod erat demonstrandum!
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: "Militienii francezi"

Mesajde csaa » 22 Ian 2013, 19:04

Nu e prostie, e rasism.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: "Militienii francezi"

Mesajde csaa » 26 Ian 2013, 08:58

cornelioandanciu scrie:Sa zica mersi ca i-au taiat doar anvelopele...Ce naiba cautam noi in tara altora? De spaga care a luat-o in tara, sa-si cumpere acuma anvelope frantuzesti!

????????
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: "Militienii francezi"

Mesajde istrate dan » 26 Ian 2013, 09:11

cornelioandanciu scrie:Sa zica mersi ca i-au taiat doar anvelopele...Ce naiba cautam noi in tara altora? De spaga care a luat-o in tara, sa-si cumpere acuma anvelope frantuzesti!

nu toti medicii iau spaga
istrate dan
 
Mesaje: 16
Membru din: 24 Dec 2012, 20:15

Re: "Militienii francezi"

Mesajde Cristian IONITA » 26 Ian 2013, 10:57

cornelioandanciu scrie:Sa zica mersi ca i-au taiat doar anvelopele...Ce naiba cautam noi in tara altora? De spaga care a luat-o in tara, sa-si cumpere acuma anvelope frantuzesti!



pai .... un posibil raspuns al celor care incearca sa-si faca meseria prin alta parte este si mentalitatea de rahat de genul celei care reiese din postarea de mai sus cu care foarte multi dintre noi defileaza.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: "Militienii francezi"

Mesajde patrascu » 26 Ian 2013, 16:20

Cinci spioni francezi parasutati la granita dintre Romania si Bulgaria au mancat bataie de la cativa locuitori din Plevna care i-au prins in miez de noapte si au crezut ca sunt hoti.
http://www.ziare.com/europa/bulgaria/sp ... ri-1199337
Învaţă din greşelile altora, viaţa este prea scurtă pentru a le face tu însuţi pe toate.
Avatar utilizator
patrascu
 
Mesaje: 515
Membru din: 12 Dec 2011, 16:08
Localitate: urziceni

Re: "Militienii francezi"

Mesajde Bambucha » 24 Mar 2013, 12:51

cornelioandanciu scrie:Sa zica mersi ca i-au taiat doar anvelopele...Ce naiba cautam noi in tara altora? De spaga care a luat-o in tara, sa-si cumpere acuma anvelope frantuzesti!


Si oare mai avem salvare? Oare daca ne indoctrinam odraslele cu astfel de lozinci ele vor mai avea salvare? Cum va ajunge un copil la maturitate spalat pe creier cu astfel de clisee? Ce se va alege din el? Manelist sau fripturist? (ca de, educatia, civilizatia, cinstea, munca, etc sunt pentru fraieri). Noi vrem sa ne imbogatim rapid si mult, nu cumva sa ne intreaca capra vecinului cu un cm, ca altfel sarim cu barda peste gard.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: "Militienii francezi"

Mesajde modigliani » 10 Iun 2013, 21:32

cornelioandanciu scrie:Ce vrei sa spun copilului meu, ca suntem un popor de impotenti si doar daca pleaca din tara se va putea realiza?


Da !!!
Nu-i ascunde realitatea . Ori pleaca d-aici sa se realizeze in viata , ori - dar tot spunandu-i "pe ce calca" - previno-l asupra a ce-l asteapta . Nu-ti face o vina personala din faptul ca l-ai adus pe lume intr-un loc "fetid" si total nepotrivit . Nu e vina ta .
Eventual inoculeaza-i lupta impotriva sistemului , a tot ceea ce pangareste astazi imaginea traiului in Romania . Recte a poporului .... "impotent" in mijlocul caruia destinul a facut sa se nasca .
modigliani
 

Re: "Militienii francezi"

Mesajde Bambucha » 10 Iun 2013, 22:45

cornelioandanciu scrie: Ce vrei sa spun copilului meu, ca suntem un popor de impotenti si doar daca pleaca din tara se va putea realiza?


Exact! Un popor de impotenti, invatati cu lenea si cersitul, ce se complace in zeama prostiei proprii care bine-nteles isi merita pe deplin ministrul de la sanatate sau alte personaje care au ajuns la furculita si cutit!
Daca aveti posibilitati, trimiteti-va copilul afara sa invete, este cam singura sansa de a primi in zilele noastre o educatie intr-o lume civilizata. Dupa care lasati-i lui optiunea de a alege in ce lume vrea sa traiasca.

Numai bine, si in rest noi sa fim sanatosi!
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: "Militienii francezi"

Mesajde Mircea_63 » 10 Iun 2013, 23:42

Imaginati-va lumea ca pe o gramada de ...compost. Adica asa...un fel de gunoi de grajd. Pe compostul asta cresc cateva flori minunate. Tot ce as avea eu de reprosat intregii educatii, de la bunici (pe care ii iubesc si le multumesc pentru educatia -buna, rea- cata o am si le respect memoria, parinti, scoala si chiar cartilor citite, este faptul ca mi-au spus ca acele flori sunt lumea. Mi-au ascums faptul ca si gramada aia de gunoi e lumea si ca se poate ca florile sa cada si sa devina si ele gunoi.

La urma urmei, nu mi-au ascuns cu totul ci au modificat proportiile. Credeam ca e vorba de o manuta de gunoi si o padure uriasa de flori. Cum naiba sa nu te lasi pacalit, atunci cand copil fiind toti oamenii sunt atat de draguti cu tine?
La scoala invatam ca traim in cea mai buna dintre lumi, in cea mai grozava tara din lume, cel mai grozav popor din lume...

Fiecare om are partea lui de floare si partea cealalta. Ce stie un copil cand se apropie de trandafiri? Toti ii lauda si chiar sunt frumosi, dar nimeni nu i-a spus ca au spini.

Fat Frumos? Pai cine sa fie acela decat tot eu! La mine se refereau toate povestile alea!!!

Pai nu spuneau toti ca uite ce copil frumos si dragalas? Adica eu!
Azi, ca o curva de adult ce am devenit, si eu vad toti copii dragalasi, desi ...unii au ceva antipatic in priviri, totusi acestia sunt rari si ca un om binecrescut...spun ca sunt simpatici.

Asadar Fat Frumos...si F-F asta ce trebuie sa faca? Pai nimic, ca ori apare la timp calul ala nazdravan, ori capata diferite alte ajutoare, oricum nu se cere nimic deosebit de la el, iar succesul lui va fi garantat. Asa ca ce rost avea sa-mi fac probleme.

Primul soc a aparut asa, cam prin clasa I-a cand am vazut-o pe Cosanzeana...la naiba ca asta nu-si dadea seama ca eu sunt FeFe... iar invatatorul m-a urecheat zdravan de cateva ori...cum naiba sa-i faci asa ceva lui FeFe???

Bineee, nu sunt FeFe, dar nea invatat tovul (tov. invatator) ca cei care sunt cuminti si disciplinati si respecta regulile...aiurea, ca n-a fost asa.

Apoi Dira...(diriginta) ne spunea ca "ai carte, ai parte", iar oamenii sunt buni, lumea dreapta, nicio fapta rea nu ramane nepedpsita, nici una buna nerasplata...nici asta n-a fost asa.

Apoi am ajuns sa plec in lumea larga, precum vitelul naiv si mi-au trebuit ani buni pana sa devin si eu un bou in toata regula. Ma intreb si acum...era mai bine daca-mi spuneau de la inceput cum e cu gunoiul si florile?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara


Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori