Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde alt stupar » 06 Apr 2013, 22:48

Adrian Galofteanu scrie:Cred ca ati inteles ca nenea Ursu m-a calcat pe batatura. Dar de aici si pana al ataca...........la persoana e o cale......pentru mine mai lunga pentru altii scurta, adica direct:

"noi radem si glumim aici... insa cretinul asta isi cumpara publicitate pe unde apuca si ne face de cacao in perceptia publicului larg.
Stam pe margine si comentam (doar comentam... ) iar sarlatanul ala de Ursu in scurt timp va discredita grav breasla apicola !"

lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ovidiu_78 » 06 Apr 2013, 23:05

jenica67 scrie:feerary, asa zisul "stup profesor de matematica Ursu" nu este stupul orizontal, este stupul Dorobantiu Alexandru prezentata acum peste 60 de ani in urma. Citind Romania Apicola am ajuns si la nr 6-12 din 1945, unde am citit un titlu atragator "Pe campul apiculturii sistematice o noua inventie romaneasca", inventie care cred ca o sa o gatiti foarte atragatoare, mult discutata, pe care o ghiciti dumneavoastra. Pentru ca sa fie neinterpretabil, va pun la dispozitie duar doua pagini cele mai semnificative, mai ales cea de a doua !!


Colegul nostru dragos2006 a sesizat acest aspect in2011...
Si dumneavoastra ati mai postat anul trecut aceste poze
viewtopic.php?f=10&t=2732
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde octav88 » 07 Apr 2013, 17:26

Eu am propus de mult sa se ia atitudine si sa i se retraga brevetul... asa omul traieste fericit cu visul devenit realitate... cred ca nici el nu credea ca va prinde asa de bine...
octav88
 
Mesaje: 197
Membru din: 18 Mar 2011, 23:01
Localitate: Bucuresti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde costi_vic_ro » 07 Apr 2013, 18:43

octav88 scrie:Eu am propus de mult sa se ia atitudine si sa i se retraga brevetul... asa omul traieste fericit cu visul devenit realitate... cred ca nici el nu credea ca va prinde asa de bine...

DECI A INVENTAT APA CALDA!sper sa i se retraga brevetul odata.
Avatar utilizator
costi_vic_ro
 
Mesaje: 147
Membru din: 02 Noi 2012, 14:52
Localitate: sat cruceanu.jud galati

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde akmm » 07 Apr 2013, 20:05

octav88 scrie:Eu am propus de mult sa se ia atitudine si sa i se retraga brevetul... asa omul traieste fericit cu visul devenit realitate... cred ca nici el nu credea ca va prinde asa de bine...

Ca sa vezi si competenta celor de la brevete care tin o evidenta stricta a tot ce au inventat romanii...
Rezist la orice, în afara tentaţiilor.Oscar Wilde
Avatar utilizator
akmm
 
Mesaje: 1273
Membru din: 21 Mar 2011, 16:15
Localitate: Babadag

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Dragos2006 » 07 Apr 2013, 20:12

Chiar daca ma repet tin sa precizez ca la ora actuala apicultura romaneasca se misca intre Proful on-line si Dan Margarit . Drama situatie este faptul ca metodele de lucru ale celor doi stupari nu caracterizeaza apicultura romaneasca reala , cea din teren , cea de zi cu zi.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde danielmihai » 07 Apr 2013, 20:53

Dan Margarit prezinta modul de lucru din zona lui, dupa cum zice si el ca daca cineva poate sa aplice cu succes in Romania ce fac ei acolo e foarte ok! din ce am vazut eu nu cauta sa impuna un stil de lucru altora!
La profesor e altfel, incearca sa ne deschida ochii cu inovatia lui si sa ne oblige sa o acceptam!
In afara de incepatori nu cred ca are prea mult succes!Adica ganditi-va putin care e dorinta primara a unui incepator: cati mai multi stupi!Aici vorbesc in dreptul meu,cand am vazut 3 familii intr-un stup deja am inceput sa imi fac calcule...asta cu ceva vreme inainte sa am stupii in curte si sa vad care este volumul de munca!
Avatar utilizator
danielmihai
 
Mesaje: 269
Membru din: 24 Oct 2012, 11:18
Localitate: Alexandria

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde octav88 » 07 Apr 2013, 21:07

akmm scrie:
octav88 scrie:Eu am propus de mult sa se ia atitudine si sa i se retraga brevetul... asa omul traieste fericit cu visul devenit realitate... cred ca nici el nu credea ca va prinde asa de bine...

Ca sa vezi si competenta celor de la brevete care tin o evidenta stricta a tot ce au inventat romanii...

Dar sa elibereze brevete pe ceva sume de bani care mie unu nu mi se par niste sume acceptabile... pot?
octav88
 
Mesaje: 197
Membru din: 18 Mar 2011, 23:01
Localitate: Bucuresti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde feerary » 08 Apr 2013, 17:43

jenica67 scrie:feerary, asa zisul "stup profesor de matematica Ursu" nu este stupul orizontal, este stupul Dorobantiu Alexandru prezentata acum peste 60 de ani in urma. Citind Romania Apicola am ajuns si la nr 6-12 din 1945, unde am citit un titlu atragator "Pe campul apiculturii sistematice o noua inventie romaneasca", inventie care cred ca o sa o gatiti foarte atragatoare, mult discutata, pe care o ghiciti dumneavoastra. Pentru ca sa fie neinterpretabil, va pun la dispozitie duar doua pagini cele mai semnificative, mai ales cea de a doua !!


hai sa fim seriosi... doar nu "s-a inspirat" Ursu de la Dorobantiu.... Defapt, Ursu a inventat acest tip de lada si Dorobantiu a calatorit in timp si a furat inventia... pai cum credeti!?

Acum vb serios: multumesc de informatie jenica67, sunt chiar uimit de "asemanarea" lazilor! s-a mai spus pe forum cui apartine defapt ideea dar nu am cautat mai multe informatii. ce ma mira, sete faptul ca Ursu inca mai detine brevetul.....pffff! se pare ca si eu pot inventa stupul bio( dandan/10 rame)cu rama 1/1 si magazie 1/2 ...
feerary
 
Mesaje: 28
Membru din: 09 Mar 2013, 14:52

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde octav88 » 08 Apr 2013, 21:54

Chiar cu succes!! si sa cereti si o poala de bani celor care fabrica acest timp de stup RA1001. Ia incercati poate va umpleti de bani :lol:
octav88
 
Mesaje: 197
Membru din: 18 Mar 2011, 23:01
Localitate: Bucuresti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ambee » 10 Apr 2013, 22:02

Dragos2006 scrie:Chiar daca ma repet tin sa precizez ca la ora actuala apicultura romaneasca se misca intre Proful on-line si Dan Margarit . Drama situatie este faptul ca metodele de lucru ale celor doi stupari nu caracterizeaza apicultura romaneasca reala , cea din teren , cea de zi cu zi.

Nu confunda marfa cu ambalajul fratioare!Nu exista comparatie Dan Margarit este un tip serios care degaja mult BUN SIMT si daca il urmaresti ai multe de invatat iar Ursul este un impostor.
aaa
Avatar utilizator
ambee
 
Mesaje: 38
Membru din: 16 Sep 2012, 19:13
Localitate: Videle-Teleorman

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde stefanmadalin » 11 Apr 2013, 03:03

stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde dorualbină » 11 Apr 2013, 07:30

Am impresia ca este pe jumatate impostor si pe jumatate naiv,crezand ca ce face este bine.Eu ma bucur ca promoveaza apicultura(are putere de convingere,trebuie sa recunoastem),dar va dezamagi pe multi incepatori.
dorualbină
 
Mesaje: 31
Membru din: 15 Iul 2012, 08:15
Localitate: Filea,Mureş

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde costi_vic_ro » 11 Apr 2013, 12:56

dorualbină scrie:Am impresia ca este pe fumatate impostor si pe jumatate naiv,crezand ca ce face este bine.Eu ma bucur ca promoveaza apicultura(are putere de convingere,trebuie sa recunoastem),dar va dezamagi pe multi incepatori.


ce dezamagire o sa aiba saracii.daca aflati nr lor de telefon sa le spuneti ca dvd 1,2 le dau eu CADOU, ca pt incepatori :) .
Avatar utilizator
costi_vic_ro
 
Mesaje: 147
Membru din: 02 Noi 2012, 14:52
Localitate: sat cruceanu.jud galati

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ambee » 11 Apr 2013, 21:15

stefanmadalin scrie:

Baieti aveti grija macar benzina pe drumul asta s-o asoateti anul asta :lol: :lol: :lol: .Si mare atentie la profesor ca bate campii mult cu apicultura.
aaa
Avatar utilizator
ambee
 
Mesaje: 38
Membru din: 16 Sep 2012, 19:13
Localitate: Videle-Teleorman

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde bio » 11 Apr 2013, 21:22

Intrati pe blog la SARLATANUL de URSU si va cruciti ce a putut sa scrie...

..... "Va multumesc mult pentru telefoanele de incurajare primite, pentru mesajele de pe Facebook si pentru faptul ca va pasa de acest proiect. Unii dintre dumneavoastra, din diaspora sau din tara, au dorit sa faca si niste mici donatii ca o forma de multumire si sprijin al acestui proiect si m-au rugat sa public urmatoarele informatii bancare:


Titular: Ioan URSU
RON: RO32BACX00000....

EUR: RO75BACX00000....

Donatii prin PayPall



Va multumesc tuturor,
--
prof. Ioan URSU


..Acest ursu este un SARLATAN ORDINAR. Nesimtirea si tupeul lui intrece orice limita. A ajuns sa CEARA BANI direct fara pic de perdea.
Ultima oară modificat de bio pe 11 Apr 2013, 21:26, modificat 1 dată în total.
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori


cron