Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ambee » 11 Apr 2013, 21:25

feerary scrie:Va salut, iubiti apicultori! am urmarit si eu videourille "profului" si este un lucru de apreciat ca stie sa isi promoveze "marfa" si chiar zicea cineva ca "ii instare sa vanda ghiata eschimosilor" dar a uitat sa specifice ca acea ghiata este bio.... Sunt incepator in apicultura dar nu mi-a trebuit mult sa imi dau seama ce face defapt dl Ioan , asa ca nu cred ca este un pericol atat de mare pentru incepatori cat pentru cei care nici nu au fost intepati de o albina. Insa iata ce am gasit urmarind ceva videouri apicole... uimiti-va si voi...


si aici o idee care ar putea fi brevetata

l a asta nu m-am gandit... ar trebui sa preluam si noi... minutul 2 va rog....

pista de aterizare pentru albine (sau WC) :)) voi aveti? ma gandeam eu...
Cu siguranta va-ti dat seama cine ii este mentor. Pt cei care au impresia ca traiesc un dejavu, fiti atenti de la minutul 8:40

Eu unu, sunt uimit de eficienta acestui stup orizontal defapt am gresit, "bio-stup" si maiales de elevii si performanta lor in urma insusirii cunostintelor dobandite din videomanualul apicol, care atentie va rog!!!! spera sa fie folosite la cursurile de calificare si stiti mai departe de ce vrea el asta.

Bai baiete veziti naiba de treaba ta si nu te lua dupa ala ca mergi direct in cap.Dute si tu la un stupar din zona ta si vezi cum e treaba cu apicultura.
aaa
Avatar utilizator
ambee
 
Mesaje: 38
Membru din: 16 Sep 2012, 19:13
Localitate: Videle-Teleorman

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde feerary » 11 Apr 2013, 21:39

ambee scrie:
Bai baiete veziti naiba de treaba ta si nu te lua dupa ala ca mergi direct in cap.Dute si tu la un stupar din zona ta si vezi cum e treaba cu apicultura.


sunt sigur ca nu ai inteles mesajul care voiam sa-l transmit, dar infine....
feerary
 
Mesaje: 28
Membru din: 09 Mar 2013, 14:52

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Geangu Cristian » 11 Apr 2013, 22:05

Nu ma consider mare apicultor, amator acolo... dar nici atat de prost sa nu vad ca Nenea Ursu vrea sa prosteasca lumea ,a spart mitul cu "ursul pacalit de vulpe " a inceput si ursul sa pacaleasca ,dar nu trebuie sa-l pomenim in jurul d-lui Dan Margarit care in acea zona face apicultura spune ceva explica lucruri reale inveti ceva nu se compara , dar Ursache asta numai prostii scoate pe teva nu numai cu stupul bio si in tot ce a filmat si bagat pe net daca asa de frumos se dau brevetele de inventator atunci o sa mai vedem chestii dinacestea , nu se pot trimite acele imagini pe vreo adresa de mail al celor care au brevetat aceasta "inventie" sa-i spuna vorba aceea mai"plimba ursu ca a ruginit lantul" ?
Avatar utilizator
Geangu Cristian
 
Mesaje: 93
Membru din: 29 Mar 2011, 20:46
Localitate: Valenii de Munte jud PH

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ambee » 11 Apr 2013, 22:13

feerary scrie:
ambee scrie:
Bai baiete veziti naiba de treaba ta si nu te lua dupa ala ca mergi direct in cap.Dute si tu la un stupar din zona ta si vezi cum e treaba cu apicultura.


sunt sigur ca nu ai inteles mesajul care voiam sa-l transmit, dar infine....

Scuze m-am uitat la video nr 3 si la ala ma adresam.....Ala cu stupul....
aaa
Avatar utilizator
ambee
 
Mesaje: 38
Membru din: 16 Sep 2012, 19:13
Localitate: Videle-Teleorman

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ambee » 11 Apr 2013, 22:13

feerary scrie:
ambee scrie:
Bai baiete veziti naiba de treaba ta si nu te lua dupa ala ca mergi direct in cap.Dute si tu la un stupar din zona ta si vezi cum e treaba cu apicultura.


sunt sigur ca nu ai inteles mesajul care voiam sa-l transmit, dar infine....

Acum am citit ce ai postat tu
aaa
Avatar utilizator
ambee
 
Mesaje: 38
Membru din: 16 Sep 2012, 19:13
Localitate: Videle-Teleorman

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde mibu » 11 Apr 2013, 22:15

PUȘTIULE, DACĂ EȘTI TARE ,de ce nu ignori ,ba mai mult ,comentezi?
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Ioan Guist » 11 Apr 2013, 22:36

Alifie e Ursu asta. Sa-l pui pe rana nu alta. Ma uit la el pe ci pe colo (dai de el pe tot net-ul) si ma furnica pielea.
Asta e !! Ma gudur in sinea mea ca ....uite e unul mai prost ca mine.
Da... cum poate sa suporte societatea astfel de indivizi? Bolnavi.Bre fratilor!! Bolnavi in metastaza zic!
Ei bine doar o societate bolnava poate ridica pe piedestalul gol un astfel de individ.
Ei bine, da suntem (noi stuparimea) niste betegi!!

Ghibolul nu are nici-o vina.Crede la maxim si 100 % in problemele lui.El chiar se straduie si depune efort considerabil sa-si faca cunoscuta metoda salvatoare pentru stupari. E in lumea lui.Dang!! deng!! Zbeng-- zbeng!! in capul lui.

Problema suntem noi astia ce avem stupi.Problema e la... golul lasat de institut.De un for care sa fie ...fruntea.Miezul.Cantarul.Pulsul din aceasta branshe.
Pe un astfel de vid, vine gibonul si ne iexplica cum sta treaba.

asa ne trebe''!!
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde jenica67 » 11 Apr 2013, 23:26

Dar e tare faza cu aia doi baieti, ii intreaba asa-i ca voi aveti o situatie precara ? Si ei saraci, venisera cu trenul, sa ia lazile in spate :lol: sau rata, cu ce erau ? :lol: Show ieftin, care prinde la unii, dar chiar asi vrea sa vad, pastoral cu spatele, cu lazile alea, in forma completa, cu cat si acareturi pentru matci in spate. Apropo, dar vad ca profesorul asta de mate, face numai demonstratii cu stupi goi, aia nu se intreaba, de ce nu are si el albine in ei, daca sunt asa de productivi ??
Dar el povesteste si unii il cred, cum era intr-o piesa cu Bibanul mai demult, care s-a gandit la o inventie nemaipomenita, pentru controlul temperaturii in camera. O gaura, care spunea el, ca iarna iese frigul din camera prin ea si vara iese caldura. dar gaura stia lucrul asta ? :lol:
Avatar utilizator
jenica67
 
Mesaje: 2557
Membru din: 08 Mar 2011, 17:30
Localitate: Resita

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Aurel1959 » 11 Apr 2013, 23:56

Se vede din avion ca e o regie de doi bani!
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Dragos2006 » 12 Apr 2013, 00:18

Vad pe forumuri multi apicultori care au o atitudine critica la adresa lui on-line dar nimeni nu posteaza comentarii la filmele sale pe you-tube. Cat timp la filmele sale nu apare si o opinie critica el crede ca are dreptate . Eu unul acum un an i-am adresat cateva intrebari dar a sters postarile si mi-a restrictionat accesul la comentarii . Asa ar proceda cu toti cei care ar comenta pe you-tube filmele sale ?
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde BotaPaul » 12 Apr 2013, 00:27

DomnulE Dragos , mai apar..dar le sterge Domnul Ursu.
Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui; ( PV 19:22)
Avatar utilizator
BotaPaul
 
Mesaje: 613
Membru din: 28 Ian 2013, 18:34
Localitate: Tg-Mures

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Aurel1959 » 12 Apr 2013, 00:48

Dragos2006 scrie:Vad pe forumuri multi apicultori care au o atitudine critica la adresa lui on-line dar nimeni nu posteaza comentarii la filmele sale pe you-tube. Cat timp la filmele sale nu apare si o opinie critica el crede ca are dreptate . Eu unul acum un an i-am adresat cateva intrebari dar a sters postarile si mi-a restrictionat accesul la comentarii . Asa ar proceda cu toti cei care ar comenta pe you-tube filmele sale ?

Ar insemna sa pierdem timpul sa ne uitam la niste aberatii.Am avut rabdare si am spicuit ceva si mi-ajunge.Cel mai tare este filmu cu recuperarea stupilor.
Fraierii nu au decat sa cumpere.Nu pot spune ca nu au fost avertizati.Pe forum sint destui apicultori cu renume care au semnalat gogomaniile.Alegerea este a lor.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ovidiu_78 » 12 Apr 2013, 04:08

Dragos2006 scrie:Vad pe forumuri multi apicultori care au o atitudine critica la adresa lui on-line dar nimeni nu posteaza comentarii la filmele sale pe you-tube. Cat timp la filmele sale nu apare si o opinie critica el crede ca are dreptate . Eu unul acum un an i-am adresat cateva intrebari dar a sters postarile si mi-a restrictionat accesul la comentarii . Asa ar proceda cu toti cei care ar comenta pe you-tube filmele sale ?

Si eu i-am comentat,dar mi-a sters comentariul si nu mai pot posta acum nimica,normal ca le sterge cele ce nu ii convine lui
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Closcutz » 12 Apr 2013, 04:31

ambee scrie:
stefanmadalin scrie:

Baieti aveti grija macar benzina pe drumul asta s-o asoateti anul asta .Si mare atentie la profesor ca bate campii mult cu apicultura.



Asta cu pletele in vant spune ca pentru apicultorii mai in varsta acest proiect este NEFOMFORTABIL!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: Cu asemenea ucenici oricat ar fi albina de harnica tot nu cred ca o scoate la capat Ursu. :lol:
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde lucky5strike » 12 Apr 2013, 11:51

Eu am ales sa dau ignore, mai multa paguba facem daca tinem cap de afis cu comentariile!

Sa se promoveze singur.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde MrBee » 12 Apr 2013, 14:29

"Tata, tu cu clasicul eu cu noul.Tu, ca faci apicultura de zeci de ani ramii pe clasic, eu ca habar n-am cu ce se maninca, ca sa nu mai pierd timpul o dau pe 3 in 1....Si ma bag daca e nevoie si la 6 din 49.Asa ca anul asta nu voi rata nici un cules.3 Salcimuri in 1, rapita o cuplez cu teiul si floarea soarelui, iar menta care mai ramine o frec in stil bio.Nu-mi pare rau ca nu mai ajung la sala, o sa fac oricum muschi cu stupii mei.Din pacate n-o sa fie atit de grei pe cit mi-as dori, magaziile vor fi goale, nici nu le mai iau cu mine.Si fiindca albinele nu ramin datoare niciodata, o sa le duc in croaziera pe Dunare ca merita.De la Calafat pina in Delta.Stai linistit, ca nu mergem tare, o sa am grija cind trecem prin Caracal sa nu rasturnam remorca la vreo curba, sa ne recunoasca lumea.Nenea de la care am luat stupii, il stii tu, ala de e profesor la benzinarie, iti transmite salutari si te pupa pe portofel.Ca si mine de altfel.Pina atunci ma poti vedea la TV.Isi deschide profu' o televiziune online si mi-a promis ca ma da si pe mine.Tot ce trebuie sa fac este sa cumpar niste DVD-uri.A, era sa uit : la toamna, cind vin acasa, mai aduc si lazile ? Daca le vind, poate imi ajung banii de benzina..."

PS: sper ca nu se supara colegii din Caracal.Dupa cum se vede nu localnicii sunt cei in cauza :lol:
Avatar utilizator
MrBee
 
Mesaje: 66
Membru din: 04 Mai 2012, 20:30
Localitate: Arges,Pitesti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori