Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Guist -Pupemea

Mesajde MIHAI BALS » 23 Ian 2013, 20:46

La multi ani si tot ce-ti doresti sa se-mplineasca!
Avatar utilizator
MIHAI BALS
 
Mesaje: 3910
Membru din: 09 Feb 2012, 22:30
Localitate: Bals- Olt

Re: Guist -Pupemea

Mesajde peterneamt » 23 Ian 2013, 21:00

La mulţi ani! ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Guist -Pupemea

Mesajde Razvan HD » 23 Ian 2013, 21:20

La Multi Ani !
Numai bine va doresc !
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."
Avatar utilizator
Razvan HD
 
Mesaje: 298
Membru din: 02 Iun 2012, 00:57
Localitate: Criscior (Hunedoara)

Re: Guist -Pupemea

Mesajde paul » 23 Ian 2013, 22:26

Ioane ... LA MULTI ANI !!! Din SUFLET !!!
Un ... PRIETEN !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Guist -Pupemea

Mesajde Ioan Guist » 23 Ian 2013, 23:10

oprea valentin scrie:Poate sunt intrebari de genul: Pentru ce tot posteaza pupemea sau alti colegi tot felul de foto?Ce-i motiveaza ori de ce sunt impinsi sa posteze imagini?
Sper ca prin unele imagini si instantanee sa trezesc dorinta de a continua si de a ramane pe baricade a celor ce intampina probleme si deasemenea poate motiveaza pe cei mai noi in branshe.


Mergem inainte.



Atat de ...departe par cuvintele de mai sus. Atat de ... goale in tavalugul de astazi.Un prezent ...arhiplin.Un azi ...full.Fara pauza e... tumultul.Cade puhoi ziua de maine peste noi.
Sa-mi trag palme cum mai trece viata asta! asa ceva n'am vast!
Si nimeni nu spune stop.
Ieri era cald , azi o inghetat.
Ieri avem bani si azi nu mai am.
Ieri aveam prieten azi am si mai multi.
Ieri avem copii , azi "mai am" unu.
Ieri avem 11 stupi si azi am 7.Sute
Ieri saream de la 5 m.Azi cobor treptile cu grije.
Ieri eram fara Dumneze si azi E langa mine! :P


Va multumesc fiecaruia in parte.Cei de aici , cei de pe MP, cei de la telefon,cei de pe E-maile.
Dumnezeu sa va umple viata cu prezenta Lui!

PS
Doamna Elena Romanescu,
Multumesc si va doresc ca Dumnezeu sa va inbarbateze, intareasca si sa va mangaie!
" El este Tatal orfanilor,Aparatorul Vaduvelor,El,Dumnezeu,care locuieste in Locasul Lui cel Sfant"
Psalmul 68:5

"Domnul ocroteste pe cei starini, sprijineste pe orfan si pe vaduva, dar rastoarna calea celor rai"
Psalmul 146:9
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Guist -Pupemea

Mesajde niko » 27 Ian 2013, 18:17

nea Ioane..... ce sa zic......tot respectu. La Multi Ani,si sa auzim numa de bine....am citit toate cele 87 de pagini dintr-o suflare ,am inceput aseara ,m-am oprit azi dimineata la 3,30 de citit si am terminat acuma, ce sa zic ...un intreg manual de apicultura,.....de omenie,....de viata.......inca o data tot respectul atit Dv. cit si celorlalti forumisti....sanatate la toata lumea!
niko
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Dec 2012, 00:57

Re: Guist -Pupemea

Mesajde emy_b » 02 Feb 2013, 03:43

bai NEA PUPEMEA.....poate daca te-as fi ascultat....in urma cu multi ani.... cu siguranta ar fi fost altcum....
dar nici o data nu e prea tarziu .... atat cat inca mai respiram.....cu adevarat nu ne-am mai vazut de mult.....felicitari pt achizitia de anul trecut...sau ma rog de un an si ceva
si productie mare si anul acesta
emy_b
 
Mesaje: 3
Membru din: 02 Feb 2013, 03:33

Re: Guist -Pupemea

Mesajde emy_b » 02 Feb 2013, 17:07

casa de piatra si acestei fice....azi am vb cu "OPA" sau "IMPARATU' " cum ii spun eu :lol: .....
apropo....cum te impaci cu "cuscru"?????? caci dupa cate va stiu eu .....(pe amandoi) nu sunteti pe "o mana".... :oops:
poate iti va da opa adresa mea de mess sa putem discuta "privat"
TRAIRE IN HRISTOS ! ! ! Tie si intregii familii ! ! !
P.S. salutari de la Remus
emy_b
 
Mesaje: 3
Membru din: 02 Feb 2013, 03:33

Re: Guist -Pupemea

Mesajde Ioan Guist » 02 Feb 2013, 20:18

emy_b scrie:casa de piatra si acestei fice....azi am vb cu "OPA" sau "IMPARATU' " cum ii spun eu :lol: .....
apropo....cum te impaci cu "cuscru"?????? caci dupa cate va stiu eu .....(pe amandoi) nu sunteti pe "o mana".... :oops:
poate iti va da opa adresa mea de mess sa putem discuta "privat"
TRAIRE IN HRISTOS ! ! ! Tie si intregii familii ! ! !
P.S. salutari de la Remus


Em, salut.
Ce sa ma impac cu cuscru? Cuscrii??Ca nu dormim in aceiasi camera.
Eventual ne mancam gratarele.Mai multe eu!! :lol: :lol:

Salutari lui Remus

Unde esti?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Guist -Pupemea

Mesajde CristiTm » 03 Feb 2013, 00:01

casa de piatra si fericire si ceva nepoti pt socru mic dar cu suflet mare.
Eu nu am copii asa mari dar acu o saptamana am fost cu copilul la cinematograf obisnuit sa-i citesc la film mi-am dat seama ca de data asta copilul meu acrescut citea singur mai greu dar citea, timpul nu ne iarta dar nu vreau sa cred ca conteaza, cat timp si satisfactile sunt pe masura, ieri citea ..probabil maine poimaine mi-o zice si mie ca se insoara si o sa am si eu cuscrii la gratar
CristiTm
 
Mesaje: 365
Membru din: 14 Aug 2011, 14:42
Localitate: Timisoara

Re: Guist -Pupemea

Mesajde Razvan HD » 03 Feb 2013, 00:09

Casa de piatra fiicei !
Sa speram ca nepotii vor purta masca de apicultor , ca au de la cine invata !
Numai bine !



Razvan HD
"Iubiţi pe vrăjmaşii voştri, binecuvântaţi pe cei ce vă blestemă, faceţi bine celor ce vă urăsc şi rugaţi-vă pentru cei ce vă vatămă şi vă prigonesc.."
Avatar utilizator
Razvan HD
 
Mesaje: 298
Membru din: 02 Iun 2012, 00:57
Localitate: Criscior (Hunedoara)

Re: Guist -Pupemea

Mesajde emy_b » 04 Feb 2013, 13:29

fiind ultimul intrat pe "tarlaua" lui badea Ioan,ar fi frumos sa ma si prezint.... sunt cisnadian....ba ma pot mandrii ca am fost chiar vecin cu badea....amu de ceva vreme traiesc in tara lui "fritzi"....
singurul meu contact cu albinutele a fost mierea...si cateva povesti vagi chiar cu Pupemea sau cu Badea Marian....dar asta cu multa vreme in urma.....
acum cand cred ca "mi-a venit mintea la cap" sper sa pot primii ajutor din partea tuturor celor care isi scriu pe acest forum....BINE INTELES CU ACORDUL CELUI CARUIA I-AM CALCAT TRLAUA....
sper din toata inima sa nu se supere pe mine....
am mai spus-o si ma repet....traiesc cu un mare regret ca atunci cand mi s-a oferit ocazia de a-i fi ucenic "pe bune", celui care ne-a adunat pe toti in jurul lui,in acest nu am facut-o....
atunci eram prea indragostit (si el stie)....iar acum am ramas si fara "dragoste" si fara cunostintele pa care le-as fi putut dobandii...
acum ....am o mare problema....si asta de ceva vrema....sunt atat de avid de infomatie incat nu prea mai dorm....cu toate ca aici se LUCREAZA si nimeni nu te intreaba cat ai dormit....si asta din cauza faptului ca nu incetez a citii cale postate pe acest forum....cred ca am recitit toate cele 89 de pagini de vreo trei ori....
si as vrea sa multumesc tuturor pt informatiile postate
NEA IOANEEEE! ! ! ! sper sa ma ierti ca am indraznit a-ti calca "teritoriu' ".....
Donmu' cu tine si in continuare!
emy_b
 
Mesaje: 3
Membru din: 02 Feb 2013, 03:33

Re: Guist -Pupemea

Mesajde sagadin » 08 Apr 2013, 23:55

Printre motivele care ma ajuta sa vreau sa merg mai departe, exemplul oferit de Ioan Guist este urias. Aceasta stare de lucruri exista de mult iar astazi, cu greu,am reusit sa spun. Multumesc !
sagadin
 
Mesaje: 14
Membru din: 06 Ian 2012, 23:09

Re: Guist -Pupemea

Mesajde modigliani » 22 Apr 2013, 23:11

Am poate "o mie" de topicuri sau de sectiuni in care-as putea posta filmul asta . Aleg s-o fac aici , in pagina Pupemii . Cu siguranta unul dintre oamenii ce vor aprecia la justa valoare filmul .......

Un documentar de doar 30 de minute . Doar 30 de minute incarcate cu vesnicii . Cu vesnicii sacre , simple , pline de ceea ce-ar fi trebuit sa ramanem noi , oamenii .......

A FOST ODATA IN TRANSILVANIA .....

http://vimeo.com/16275866
modigliani
 

Re: Guist -Pupemea

Mesajde ovidiu_78 » 22 Apr 2013, 23:14

Am vazut deja filmul asta,altcineva l-a pus cred la topicul cu unirea, sau cum e
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Guist -Pupemea

Mesajde modigliani » 22 Apr 2013, 23:22

ovidiu_78 scrie:Am vazut deja filmul asta,altcineva l-a pus cred la topicul cu unirea


E posibil . In cazul asta-mi cer scuze , n-am vazut . O vreme am avut "ambasadele retrase" si n-am urmarit forumul .

Strica daca l-am pus si-aici ?
modigliani
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 72 vizitatori