Prima pagină APICULTURA GENERALA RASE SI HIBRIZI DE ALBINE

Discutii despre rasele de albine existente in Romania si in lume . Albinele sunt insecte zburătoare, clasificate în cadrul superfamiliei Apoidea din cadrul subordinului Apocrita, care mai....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde Va-Li » 07 Aug 2013, 22:05

Trantorul@ scrie:Off ....

"mai nou matcile se freaca in stupi prin colturile acestuia cu ce trantori o prind " :lol: :lol: :


mai trantorasule mai , :lol: iti vin ganduri pacatoase??? :roll: vezi ca l ai bagat si pe kamy in ispita :lol:
Va-Li
 
Mesaje: 28
Membru din: 25 Iul 2013, 14:47

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde kamy » 07 Aug 2013, 22:08

dapoi tu nu zaci cand zaci tatanost ,,nu ne duce pa noi in ispita ca merem sanguri,,?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde ignatov andrei » 17 Sep 2013, 18:55

Domnule Guist, sa stii ca-mi fac si eu vatra langa apartament, asa ca sa nu mai pierd pretioasele discutii! Da domnu' Guist, Apicalipsa va veni, dar pe cand dumneata o anunti de ceva vreme si nu prea esti ascultat, eu spun ca aceasta va veni la EI si nu la NOI, ca doar si la carte scrie ca mai scapa cate unii care indeplinesc oaresce criterii!
Toate cele bune!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde ignatov andrei » 22 Sep 2013, 13:12

Am stat sase zile pe vatra de langa apartament, asa ca o iau din loc catre vatra de la tara! Sa fiti sanatosi!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde proapis13 » 22 Sep 2013, 13:30

ignatov andrei scrie:Am stat sase zile pe vatra de langa apartament, asa ca o iau din loc catre vatra de la tara! Sa fiti sanatosi!

In cazul de fata ,,substitui'' rasa din localitate cu cea de la tara,asta ca sa fim in topic :lol:
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde ignatov andrei » 05 Oct 2013, 01:53

proapis13 scrie:
ignatov andrei scrie:Am stat sase zile pe vatra de langa apartament, asa ca o iau din loc catre vatra de la tara! Sa fiti sanatosi!

In cazul de fata ,,substitui'' rasa din localitate cu cea de la tara,asta ca sa fim in topic :lol:
salve :D


Este bine ca se poate substitui, chiar daca unele "rase" nu vor, dar daca e pentru binele apiculturii... !!!!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: articol:Interzicerea Substituirii Raselor Locale cu Rase

Mesajde proapis13 » 17 Oct 2013, 22:16

Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Anterior

Înapoi la RASE SI HIBRIZI DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori