Prima pagină OFF TOPIC DONATII UMANITARE

Cunosti un caz limita ? Iti pasa de aproapele tau ? Vrei sa faci o donatie ? Cazuri disperate care se pot rezolva cu ajutorul tau...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde Pustache » 10 Oct 2013, 09:53

Dupa ,,desfiintarea,, nucleelor mi-au ramas 2 regine vreau sa le dau cuiva decat sa le omor mentionez ca azi le-am adus de la stupina la bucuresti in custi daca le vrea cineva adresa si azi sau cel tarziu maine le expediez
Da,sti cum e in viata totul e pana prinzi practica,M-am sters de sange si de praf si-am schimbat tactica .Sunt perfect adaptat acum,doar ca practica tot ma lasa rece ca Antarctica.
Pustache
 
Mesaje: 61
Membru din: 11 Apr 2011, 13:24
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde kamy » 10 Oct 2013, 10:11

pai de ce desfintasi frate nucleele,daca ai mai multi stupi cand da inghetu poti lua ultima rama cu albine cu tot de la familiile mai puternice si ajuti nucleele,pana primavara li se reseteaza gps-ul si raman la noua locatie!daca-ti chiere vo matca peste iarna faci revocare de oferta?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde Pustache » 10 Oct 2013, 10:19

kamy scrie:pai de ce desfintasi frate nucleele,daca ai mai multi stupi cand da inghetu poti lua ultima rama cu albine cu tot de la familiile mai puternice si ajuti nucleele,pana primavara li se reseteaza gps-ul si raman la noua locatie!daca-ti chiere vo matca peste iarna faci revocare de oferta?

tu crezi ca eu ma chinui o iarna cu nuclee pe 2 rame ce apicultura e aia? daca piere vre-o matca in primavara [si sigur mai mor 2-3-5-9 nu conteaza] in stupina exista si uni stupi care din diverse motive raman in urma si se unifica
Da,sti cum e in viata totul e pana prinzi practica,M-am sters de sange si de praf si-am schimbat tactica .Sunt perfect adaptat acum,doar ca practica tot ma lasa rece ca Antarctica.
Pustache
 
Mesaje: 61
Membru din: 11 Apr 2011, 13:24
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde kamy » 10 Oct 2013, 10:33

Uite n-am avut intentia sa te supar, parerea mea e cu totul alta!da am si io o intrebare:ce stupar e ala care ,,se chinuie,, sa ierneze pe 2 rame?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde Pustache » 10 Oct 2013, 10:49

kamy scrie:Uite n-am avut intentia sa te supar, parerea mea e cu totul alta!da am si io o intrebare:ce stupar e ala care ,,se chinuie,, sa ierneze pe 2 rame?

stai linistit ca nu ma supar fiecare face ce vrea eu am facut anuntu doar sa ajut si legat de faza cu doua rame nu stiu ca nu am iernat niciodata mai jos de 4 rame eu fac asta pentru bani nu ca sa am albine si lazi prin curte
Da,sti cum e in viata totul e pana prinzi practica,M-am sters de sange si de praf si-am schimbat tactica .Sunt perfect adaptat acum,doar ca practica tot ma lasa rece ca Antarctica.
Pustache
 
Mesaje: 61
Membru din: 11 Apr 2011, 13:24
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde un stupar » 10 Oct 2013, 23:47

mai este valabila oferta?
un stupar
 
Mesaje: 16
Membru din: 09 Noi 2011, 19:05

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde Pustache » 11 Oct 2013, 17:01

un stupar scrie:mai este valabila oferta?

da inca le mai am daca le vrei dami un mesaj cu adresa [transportu il platesti tu]
Da,sti cum e in viata totul e pana prinzi practica,M-am sters de sange si de praf si-am schimbat tactica .Sunt perfect adaptat acum,doar ca practica tot ma lasa rece ca Antarctica.
Pustache
 
Mesaje: 61
Membru din: 11 Apr 2011, 13:24
Localitate: Bucuresti/Buzau

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde gica.mosu » 12 Oct 2013, 07:38

kamy scrie:pai de ce desfintasi frate nucleele,daca ai mai multi stupi cand da inghetu poti lua ultima rama cu albine cu tot de la familiile mai puternice si ajuti nucleele,pana primavara li se reseteaza gps-ul si raman la noua locatie!daca-ti chiere vo matca peste iarna faci revocare de oferta?


Da,Nelu ....ce spui tu e cu 2 taisuri(barda)..asa am facut eu la un mit cu 3 rame i-am pus o rama ful cu albine si papa de la unu (coco) si la cracinun tinte NENEEE am gasit puiet pe 2 rame....a ouat fara intrerupere....am facut un stup pe 12 rame la1mai :P
P.S-L-am pus in st 12 rame cu df cu sita..linga unu cu 6 rame ...cu gindul sa-i schimb matca (prin unificare) si a iesit altceva ....SPOR !!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Ofer gratis 2 matci fecundate

Mesajde bologanikolae » 12 Oct 2013, 07:57

Salut , am si eu un stup care nu are regina ti-as fi recunoscator daca mi-ai trimite una .
daca poti da un sms pe nr 0742728619

Multumesc.
bologanikolae
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Oct 2013, 07:54


Înapoi la DONATII UMANITARE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori