Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde spoon » 14 Oct 2013, 16:51

Domnilor,

am o problema majora cu spatele. dintre toate tratamentele, singurul care parea sa dea roade era Apiterapia. din pacate, eu sunt din CT iar tratamentul il urmam in TL. evident ca imi manca si timp si bani (mai mult naveta decat tratamentul) si a trebuit sa ma las. alte variante nu exista pur si simplu in CT si de aceea intreb aici.

Stiti sa-mi recomandati pe cineva unde as putea merge sa ma "intep" in judetul Constanta? un forumist poate? Contra cost, evident...promit sa-mi fac abonament... nu sunt alergic, am facut si 20 de intepaturi. am facut si injectii cu venin din fiole dar mi s-a parut anemic rau.

Va rog nu interpretati ca lipsa de respect la adresa apicultorilor / apiculturii doleanta mea. daca este postata intr-un loc gresit intrebarea, va rog s-o mutati.

Orice parare / raspuns este binevenit.
spoon
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Mar 2012, 11:20

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde LUCIAN AVRAM » 14 Oct 2013, 17:12

sunteti in sectiunea potrivita , referitor la tratament , de ce nu va cumparati dvs cateva familii si o sa aveti parte de tratament gratuit ;)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde spoon » 14 Oct 2013, 18:31

am luat in calcul si varianta asta insa e cale lunga pentru ca nu stiu mai nimic.

daca as putea tine doi stupi in fundul curtii permanent fara a fi nevoit sa ma plimb cu ei, poate as incerca.
spoon
 
Mesaje: 2
Membru din: 16 Mar 2012, 11:20

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde LUCIAN AVRAM » 14 Oct 2013, 19:28

nu e chiar atat de greu , avem pe aici colegi din CT , cumparati de la ei 2 stupi si se rezolva problema ,
aveti toata iarna la dispozitie sa mai invatati cate ceva de pe aici :)

numai bine !
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde balasbebe » 14 Oct 2013, 21:42

De cateva zile eu sunt in zona, cu un osteoterapeut. Depinde ce afectiune ai, si poate ai noroc.
Avatar utilizator
balasbebe
 
Mesaje: 1130
Membru din: 18 Feb 2011, 07:47
Localitate: Zalau

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde gigibecalul » 15 Oct 2013, 08:50

Și eu sunt în aceeași situație (mă refer la sănătate) și se pare că și la mine dă roade... eu am ajuns la 5 înțepături/ ședință. Dacă aveți unde îi ține, și eu zic că ar merita să încercați proprii stupi.
"În mintea mea e numai bine
La mine-n suflet e doar cald
Domesticesc de drag albine
Și-n roua raiului mă scald"
(Sergiu Cipariu)

"Dă-i albinei ce-i trebuie, fără să te zgârcești, și te va răsplăti la prima ocazie."
(C.V.)
Avatar utilizator
gigibecalul
 
Mesaje: 1145
Membru din: 15 Oct 2012, 00:54
Localitate: Teleac, Alba

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde Otovirgil » 15 Oct 2013, 09:43

La sfarsitul acestei luni Societatea Romana de Apiterapie are un Congres in Bucuresti !
Daca nu-i considerata reclama pot dezvolta ;banuiesc ca sunt doritori .
Ocrotesc, respect si incerc sa inteleg aceste vietati ! Albina, matca, trantor !
Avatar utilizator
Otovirgil
 
Mesaje: 17
Membru din: 20 Mai 2012, 09:21
Localitate: Otopeni

Re: Apiterapie in Judetul Constanta?

Mesajde LUCIAN AVRAM » 15 Oct 2013, 13:00

nu-i reclama , dezvoltati :)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10


Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori