Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Tuica

Mesajde ves.lucian.zabrani » 03 Noi 2013, 22:08

Zabraniul este o comuna intre Arad ( 30km ) si Lipova (8 km ) !!!
astept cu drag pe toata lumea !!!
lucrez pe ture si mai sunt si plecat de acasa ( la serviciu :lol: :lol: :lol: )
am telefonul pe prima pagina !!!
:P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Tuica

Mesajde State » 03 Noi 2013, 22:15

Pictore , asta inseamna "roi la pachet". 8-)
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 03 Noi 2013, 22:18

ves.lucian.zabrani scrie:Zabraniul este o comulna intre Arad ( 30km ) si Lipova (8 km ) !!!.......

Sunt in drum .... spre .....

Candva , in viata asta , am sa-ti calc ograda . Promit .
Atat cat sa ti-o admir , dar mai ales ca-n mijlocul ei sa-l privesc in ochi pe OMUL care esti ......
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde ves.lucian.zabrani » 03 Noi 2013, 22:50

va astept cu drag pe toti !!! usa mea este deschisa tuturor !!!
Pictore mi-e ciuda ca s-a strecurat o gresala din cauza vitezei ( intre timp am corectat , dar tu ai apucat sa ma citezi inainte de a vedea litera in plus !!!
nu-mi place sa gresesc cand scriu !!! tin la asta foarte mult !!!
:lol: :P :P :P :lol:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 03 Noi 2013, 23:19

ves.lucian.zabrani scrie: Pictore mi-e ciuda ca s-a strecurat o gresala din cauza vitezei

Da-o dracu de ..... "greseala" ! :D
In contextu' de fata mi se rupe de litera in plus ...... Io am chef sa te pagubesc de "Ambrozia" aia ardeleneasca pe care intuiesc c-o pui bine , ingropata-n lutu' stramosesc ! Io aia vreau !
Cat sunt io de "virgulos" ..... de data asta mi se rupe de ele de virgule !

Ramane "drepti" ce-am scris prin MP ! ..... Si ..... Vitavercea ! ;)
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 03 Noi 2013, 23:42

State scrie:Pictore , asta inseamna "roi la pachet". 8-)

Howgh !!!

Treci odata pe la mine sa stabilim cand face "parte" la motorina , sa-i "roim" pe ardelenii astia . Sa le dam "pescuitoriceste" iama-n rezervele de tarie .........

Pe bune , suna-ma ! Am in gand un iminent drum in Ardeal .......
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde State » 03 Noi 2013, 23:50

Ma doare-n kur de motorina , mergem. :mrgreen: O luam prin Drobeta(musai) ca e cineva si acolo care trebuie stropit, apoi Orsova, Tara Hategului(acolo sigur ai "orgasm"-am fost de curand), Prislop(aici ma arde pe mine), apoi vedem unde-i Zabrani-ul si pe urma unde vrei tu. De exemplu Timisoara. Sa vad si io frantuzoaica , daia zic. 8-)
Mergem. Fa-ti temele si spune-mi cand. Eu am scapat , sunt liber. :D
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 04 Noi 2013, 07:02

State scrie:Ma doare-n kur de motorina , mergem. :mrgreen: O luam prin Drobeta(musai) ca e cineva si acolo care trebuie stropit, apoi Orsova, Tara Hategului(acolo sigur ai "orgasm"-am fost de curand), Prislop(aici ma arde pe mine), apoi vedem unde-i Zabrani-ul si pe urma unde vrei tu. De exemplu Timisoara. Sa vad si io frantuzoaica , daia zic. 8-)
Mergem. Fa-ti temele si spune-mi cand. Eu am scapat , sunt liber. :D


La modul cel mai serios , ..... as spune sa mergem cam in doua saptamani . Ma rog , pana-n Decembrie .
Si-s perfect de acord cu traseul . Pai sa nu dam noi doua-trei "giugele" in Portile de Fier ? Sa nu trecem noi viaductele ?
Mai am de aprins o lumanare si-o ruga de inaltat catre "Mare Sef" la Piatra Scrisa , biserica din munte , de-o gasesti pe drumu' catre Caransebes . Si mai trebuieste "colindat" jupanu' .... Pro Salve :D ! N-am cum sa-l "iert" de colinde p-asta .....

P-orma dam iama-n ardeleni . Stam p-acolo fo saptamana si ne-ntoarcem ..... prin alta parte ! ;) Vezi tu pe unde . Tot pe la cate unii de-i asezi la inima in capu' mesii !

Suna-ma zilele astea .
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde Donbazil » 04 Noi 2013, 22:10

Sal'tare!

"P-orma dam iama-n ardeleni . Stam p-acolo fo saptamana si ne-ntoarcem ..... prin alta parte ! ;) Vezi tu pe unde . Tot pe la cate unii de-i asezi la inima in capu' mesii !"

Ha,ha,ha!.....Dati iama prin ardeleni.....Deci dincolo de Mures......Asa ca noi banatenii scapam usor! Sic! :lol: :lol:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Tuica

Mesajde Mircea_63 » 04 Noi 2013, 22:14

Nea Vasile, noi ne-am banatenizat de-a binelea. ;) Si eu am scapat! Dincoace de Mures e Banatul. :lol:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Tuica

Mesajde ves.lucian.zabrani » 04 Noi 2013, 22:24

PICTORE , cum am putut uita de prietenul Donbazil si de prietenul meu Mircea 63 ???
se pare ca primele semne ale Altzheimer-ului le simt deja !!! :lol: :lol: :lol:
si stau aproape de mine amandoi !!!
am putea face o trupa de nu-ti vine sa crezi !!!
:P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 04 Noi 2013, 22:26

Donbazil scrie:Sal'tare!

"P-orma dam iama-n ardeleni . Stam p-acolo fo saptamana si ne-ntoarcem ..... prin alta parte ! ;) Vezi tu pe unde . Tot pe la cate unii de-i asezi la inima in capu' mesii !"

Ha,ha,ha!.....Dati iama prin ardeleni.....Deci dincolo de Mures......Asa ca noi banatenii scapam usor! Sic! :lol: :lol:


Fratioare , razi tu , razi , ...... da' nu te vad bine cu pescarii in "vilegiaturism" ! De nu ti-om bea si ce-ai pe fundu' rezervorului de la masina !

Da' lasa asta ..... Important este ...... BUCUROSI DE OASPETI ??? ;)
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 04 Noi 2013, 22:31

ves.lucian.zabrani scrie:PICTORE ,
se pare ca primele semne ale Altzheimer-ului le simt deja !!!
s


\pe bune , .... esti in faza grava !
Pai cum , trai-ti-ar , sa calce "pescaroizii" Ardealu' si sa nu calce pe bataturi un Bazil , un 63 , un Zabrani , un altStupar , un ..... alea-alea ?

Baaaah , voi chiar credeti despre pescari ca-s loviti la cap !!!
Ei bine , ..... nu-i chiar asa ! Suntem atat de "sanatosi" la cap incat va vom fute nervii cu vizitele noastre ! :lol: :lol: :lol:
modigliani
 

Re: Tuica

Mesajde ves.lucian.zabrani » 04 Noi 2013, 22:38

PICTORE , pana nu demult am avut 13 bete de pescuit !!!
le-am mai redus !!!
nu am intalnit in lumea asta relaxare si liniste sufleteasca mai mare ca si pe malul apei , la rasaritul soarelui !!!
intr-un singur loc ma simt mai bine , si sentimentul de bine de acolo nu poate fi egalat de nimic altceva !!!
LA MANASTIREA BODROG !!!
CEA MAI VECHE MANASTIRE ORTODOXA DIN TARA CU CONTINUITATE !!!
E CEVA................FARA CUVINTE !!!
nu se poate sa vii la mine si sa nu treci si pe la Bodrog !!!
NU SE POATE !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Tuica

Mesajde gica.mosu » 04 Noi 2013, 23:19

Dar de asta ce ziceti-Manastirea BIRSANA....O dedicatie pt Lucian si nu numai!!!!
Fişiere ataşate
IMG_1963.JPG
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Tuica

Mesajde modigliani » 04 Noi 2013, 23:22

ves.lucian.zabrani scrie:PICTORE , MANASTIREA BODROG !!!

nu se poate sa vii la mine si sa nu treci si pe la Bodrog !!!
NU SE POATE !!!
:P :P :P


Total de acord !!! NU SE POATE !!!!! ... Mergem !
Si-ti multumesc din suflet pentru ideea de-a vizita-o ......
modigliani
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori