Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM NAVIGARE PE FORUM - INSTRUCTIUNI

In aceasta sectiune gasesti tutoriale referitoare la navigarea pe forum, instructiuni pentru introducerea pozelor si clipurilor youtube
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 29 Apr 2011, 14:10

Interfata forumului Stuparitul
Fişiere ataşate
interfata.jpg
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde sorinmob » 12 Dec 2013, 18:53

probleme imi apare acest mesaj>Ads not by this site< punctele 7.8.9.10 nu mai apar im panou
Toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc.
Avatar utilizator
sorinmob
 
Mesaje: 270
Membru din: 26 Iun 2011, 10:36

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde Mircea_63 » 12 Dec 2013, 19:03

Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde sorinmob » 12 Dec 2013, 19:07

OK.AM CREZUT CA AM EU PROBLEME CA SA NIMERIT CU SCHIMBAREA WINDOSULUI.
Toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc.
Avatar utilizator
sorinmob
 
Mesaje: 270
Membru din: 26 Iun 2011, 10:36

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde sorinmob » 28 Dec 2013, 16:55

nu mai pot sterge mesajele citite cu optiunea :marcheaza mesajele a fiind citite
Toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc.
Avatar utilizator
sorinmob
 
Mesaje: 270
Membru din: 26 Iun 2011, 10:36

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 28 Dec 2013, 17:54

sorinmob scrie:nu mai pot sterge mesajele citite cu optiunea :marcheaza mesajele a fiind citite

Despre ce mesaje vorbesti ?
Optiunile de marcat sunt pentru forumuri si subiecte.
Am verificat cu permisiunile tale si functioneaza.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde sorinmob » 30 Dec 2013, 20:15

scuze.era vorba de forumuri.nu pot sa le marchez ca citite astefel incat sa-mi apara numai mesajele noi
Toti oamenii se aseamana prin cuvinte, numai faptele ii deosebesc.
Avatar utilizator
sorinmob
 
Mesaje: 270
Membru din: 26 Iun 2011, 10:36

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde Jean Valjean » 02 Feb 2014, 21:19

As vrea sa stiu daca este o problema a forumului sau asa trebuie sa functioneze, ca atunci cand vreau sa vad mesajele unui utilizator si vreau sa accesez a "n"-a pagina, imi apare mesajul "Ne pare rău dar nu puteţi căuta pe forum în acest moment. Încercaţi din nou peste câteva minute."

Problema asta nu o am de azi , ci de foarte mult timp.
Cel mai mare risc in viata este sa nu-ti asumi nici un risc!
Avatar utilizator
Jean Valjean
 
Mesaje: 857
Membru din: 20 Sep 2011, 09:33
Localitate: Dambovița, in plina câmpie

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 02 Feb 2014, 21:54

Jean Valjean scrie:As vrea sa stiu daca este o problema a forumului sau asa trebuie sa functioneze, ca atunci cand vreau sa vad mesajele unui utilizator si vreau sa accesez a "n"-a pagina, imi apare mesajul "Ne pare rău dar nu puteţi căuta pe forum în acest moment. Încercaţi din nou peste câteva minute."

Problema asta nu o am de azi , ci de foarte mult timp.

Asa trebuie sa functioneze.
E o limitare introdusa pentru a nu incarca serverul cand se foloseste in exces functia de cautare.
Limitarea la spam pe cautare dureaza 30 de secunde.
Solutie : asteapta trecerea celor 30 de secunde.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde samuellazea » 03 Feb 2014, 13:30

Salutare mircea,

As avea si eu o intrebare si m-am uitat prin instructiuni si nu am gasit nimic in legatura cu asta. Vreau sa te intreb despre cum pot face export la MP ca sa le salvez pe comp sa mai eliberez spatiu. M-am uitat si am vazut ca este csv si xml. Am incercat sa le export si csv si xml. la csv apar in mai multe coloane si nu poti descifra care de unde ii si unde continua. Am incercat insa si xml. Problema e ca imi exporta doar ce am primit. Nu este vreo modalitate sa pt exporta tot mesajul cum apare in istoricul mesajului? In caz ca se poate, chiar daca e mai complicat poti sa imi spui ca ma descurc eu ;)

Toate cele bune,
Sami
samuellazea
 
Mesaje: 363
Membru din: 14 Apr 2013, 21:39
Localitate: Timisoara

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 03 Feb 2014, 13:49

samuellazea scrie:Salutare mircea,

As avea si eu o intrebare si m-am uitat prin instructiuni si nu am gasit nimic in legatura cu asta. Vreau sa te intreb despre cum pot face export la MP ca sa le salvez pe comp sa mai eliberez spatiu. M-am uitat si am vazut ca este csv si xml. Am incercat sa le export si csv si xml. la csv apar in mai multe coloane si nu poti descifra care de unde ii si unde continua. Am incercat insa si xml. Problema e ca imi exporta doar ce am primit. Nu este vreo modalitate sa pt exporta tot mesajul cum apare in istoricul mesajului? In caz ca se poate, chiar daca e mai complicat poti sa imi spui ca ma descurc eu ;)

Toate cele bune,
Sami

Foloseste optiunea CSV (EXCEL) .
Conditia este sa ai in calculator instalat EXCEL-ul pentru a vizualiza continutul. Am verificat si functioneaza.

Mai ai posibilitatea sa copii fiecare mesaj care te intereseaza cu banalul copy-paste.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde samuellazea » 03 Feb 2014, 13:55

Ok. Mersi. O sa mai incerc cu csv pt excel.

Toate cele bune,
Sami
samuellazea
 
Mesaje: 363
Membru din: 14 Apr 2013, 21:39
Localitate: Timisoara

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde delorin I » 04 Feb 2014, 21:42

Buna seara! De ceva vreme nu pot sa vad pagina a doua a mesajelor postate de mine. De pilda vreau sa postez in subiectul lavanda...find mai vechi nu pot ajunge acolo din mesajele mele! Apare un mesaj - Ne pare rau....nu puteti accesa in acest moment! Sa dau cautare?
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 04 Feb 2014, 22:10

delorin I scrie:Buna seara! De ceva vreme nu pot sa vad pagina a doua a mesajelor postate de mine. De pilda vreau sa postez in subiectul lavanda...find mai vechi nu pot ajunge acolo din mesajele mele! Apare un mesaj - Ne pare rau....nu puteti accesa in acest moment! Sa dau cautare?

Probabil ai intrat din cautare, care are o protectie cand este folosita in exces.
Ori astepti 30 sec...ori intri direct din subiect.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde delorin I » 04 Feb 2014, 22:36

Nici nu poate fi vorba de exces! Pur si simplu dau sa caut un mesaj mai vechi pe o pagina anterioara si apare mesajul! De pe calculatoare diferite, de pe tableta...etc! Fara sa fi cautat nimic anterior! Pur si simplu nu funtioneaza...o sa experimentez asteptarea...o vreme!
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Interfata forumului Stuparitul

Mesajde mircea » 04 Feb 2014, 23:14

delorin I scrie:Fara sa fi cautat nimic anterior! Pur si simplu nu funtioneaza.........

Limitarea la cautari nu este pentru cineva anume. Iti dai seama ca nu esti tu singurul care cauta intr-un anume moment ceva.
Pur si simplu cand se depaseste numarul de cautari acceptate pe unitatea de timp, intervine protectia antispam cautare .

In general membrii nostrii fac exces de aceasta functie si incarca serverul, ducand la perturbarea functionarii forumului. Folositi cautarea numai cand este nevoie, in rest intrati direct in subforumuri si subiecte.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Următorul

Înapoi la NAVIGARE PE FORUM - INSTRUCTIUNI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


cron