Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 05 Feb 2014, 23:44

modigliani scrie:Unde dracu i-ai gasit pe neghiobii aia , frate ??? :shock: :shock: :shock:
Daca d-au p-acolo cu copy-paste ..... ard Aiaieu' !

.................................................

:lol:
Da' fii atent ce ranguri de forum au :

- Administrator Slujitor auxiliar
- Membru al Corpului de Guvernare
- Slujitor auxiliar
- Pionier special
- Pionier regular
- Vestitor botezat
- Vestitor nebotezat
- Bătrân de congregație
- Persoană interesată
- Supraveghetor de zonă

Astia ori sunt retarzi , ori se cred in Razboiul Stelelor !


I-am judecat superficial ..... Tipii sunt "DOXA" !!! De cateva ore bantui forumul ala si nu-mi vine sa cred cat de limpede privesc astia lucrurile ..... M-au fascinat !
A nu se intelege ca imbratisez credinta lor . Nu aia ma fascineaza . Ci "elasticitatea" gandirii lor !
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 05 Feb 2014, 23:50

Eram sigur ca te dai pe acolo,nu m-ar mira sa te loghezi si sa-i iei la intrebari :lol:
Vezi ca trebuie sa pui o intrebare ce nu s-a pus.....ia vezi,gasesti vreuna...???? ;)
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 00:00

proapis13 scrie:Eram sigur ca te dai pe acolo,nu m-ar mira sa te loghezi si sa-i iei la intrebari
Vezi ca trebuie sa pui o intrebare ce nu s-a pus.....ia vezi,gasesti vreuna...????


M-am logat ! Normal !!! :shock: :shock: :shock:

http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... 547.0.html

Da' uite-o p-asta , frate ! Zici ca-l Laie al nostru ! O iau aia la misto la greu ! :lol:

http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... 518.0.html
http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... l#msg14733

Stai tu , numa' , de n-oi deschide io si p-acolo un Aiaie sau fo vaca Nucleara ...... sa nu-mi zici Pictoru ! :lol:
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde cristian bh » 06 Feb 2014, 00:08

Acuma sa vad si io, trebe sa ma loghez , ca nu pot citi ,
da vezi ca de astia nu mai scapi ,nici cu tamaie :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 00:11

cristian bh scrie:Acuma sa vad si io, trebe sa ma loghez , ca nu pot citi ,
da vezi ca de astia nu mai scapi ,nici cu tamaie :lol:


Fratioare , vei fii uimit ! Fug astia de "Iehoveala" de n-ai vazut !
Iaca la asta , Alice , ultimul coment din topic ...... Io am crezut ca nu vad bine !!! :o
Si deasupra ei , Gabriell . Dar de fapt toti !

http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... 542.0.html

(p-asta-l puteti vedea nelogati . Mai mult , puteti comenta ca vizitatori ! )
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde proapis13 » 06 Feb 2014, 00:20

,,generalul'' lor vezi ce avatar are ???....Seamana cu Bafomet...sau Stryge de pe Catedrala Notre Dame ...
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 00:29

Da , Baphomet sau vreun gargui ..... Nu vad bine .

Si e baiat istet ! A tirat-o din iehoveala ( din ce-am putut eu intelege ) si se mascareste continuu cu jidanii si cu iehovistii ! :D Barem pe unu' Marcu l-a tavalit de l-au luat dracii : http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... 93.90.html (must watch ! :lol: )

Insa-s mai multi de Big-Brotheri la ei ..... Numa' ADMINI am gasit fo doi ..... :shock:
Galactici d-aia supraveghetori ..... puzderie .
Ultima oară modificat de modigliani pe 06 Feb 2014, 00:35, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde cristian bh » 06 Feb 2014, 00:32

Intrat,cetit, pt prima data binenteles, :shock: :?: :shock:
Incapabil sa dau vro replica p-acolo.
Doar sa ma uit in urma ,...scuipand si maraind ....ptui drace ptui :!:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 00:48

cristian bh scrie:Doar sa ma uit in urma ,...scuipand si maraind ....ptui drace ptui :!:


De ce , mah ? :lol: :lol: :lol:

Io ma distrez teribil p-acolo ! Sunt doua gasti . Aia de-au ramas boi vs aia de s-au desteptat . Si se impung continuu .
Insa iaca discutia asta ( macar sa ai rabdare pana la capat . Eu am ras cu lacrimi , mai ales de pe la pag 4 incolo ) :

http://forum.martorii-lui-iehova.ro/ind ... 438.0.html
modigliani
 

Re: Cine au fost NEFILIMII ?

Mesajde cristian bh » 06 Feb 2014, 01:01

Citesc stai linistit, doar ca nu fusei pregatit pt asa ceva in seara asta, doar doua sticle de merlot in patru :lol: :lol:
alaltaseara seara terminai antologia LU cel mic,ca t-am zis ca-s nou p-aci s-apoi nus dac a mai ziceam ceva de as fi citit-o inainte :D
Fa cumva sa nu citeasca astea mircea.dear sa nu-l congregheze astia dracu. :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde yulian » 06 Feb 2014, 19:38

Ce tari is astia. Am si eu o tanti la noi in birou fidela "congregatiei" si chiar eram curios ce gandesc ca-s tare bizari. Spre fericirea ei nu a incercat sa ma aghete cu subiecte religioase pana acum...cred ca vrea sa ma lase sa ard in viata de dupa. :D
yulian
 
Mesaje: 473
Membru din: 27 Apr 2012, 13:25
Localitate: Hunedoara, Hunedoara

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 20:50

yulian scrie:Ce tari is astia. Am si eu o tanti la noi in birou fidela "congregatiei" si chiar eram curios ce gandesc ca-s tare bizari. Spre fericirea ei nu a incercat sa ma aghete cu subiecte religioase pana acum...cred ca vrea sa ma lase sa ard in viata de dupa. :D


Acu' pe bune , fii atent acilea la mine ......... :

Il manca in kur pe Salve sa dea un link catre astia ..... De fel sunt curios nevoie-mare , si intru pe toate neghiobiile si tampeniile de pe net . Asa am nimerit la astia ......

Surpriza la ei pe forum , in comunitate , vine din faptul ca - si n-am stiut , n-am cunoscut "fenomenul" - unii se dezic radical si fatis de dictatorialul stupizoid al MLI ( martorilor lui Iehova ) si cauta izbavirea in alte parti . Se afla in clenciuri cu cei stupizi , obtuzi , ramasi inca "slujbasi tembeli" cu creierii stersi in slujba unei religii stupide si radicale ........

Paradoxal , forumul este al MLI !!!! Culmea este ca se permit , sunt tolerate , comentarii cu si despre "razvratirea" astora de catre admini ....... Pe bune , sunt uluit , fascinat ! Spun a doua oara , citesc p-acolo si nu-mi vine sa cred !

Ii stiam radicali , obtuzi , extremisti , dar mai ales exclusivisti ! Ei bine , pe discutii de fond religios ....... ii descopar ca fiind mult mai flexibili si mai permisivi decat pe crestinii habotnici . Sper sa nu ma insel asupra primei concluzii .

Cert este ca am deja cont acolo . M-au primit destul de elegant , in conditiile in care am spus ca-s "crestin de datina" , si nu de convingere . Evident , iese mare panarama ( sau banare ) daca vreunu' si-o cauta cu mine "penal" ........ Panarama sau circ pe model "Aiaie" sau "Vaca Nucleara" . Banuiesc ca deja va este limpede acest lucru ........

Una peste alta , la modul sincer vorbind - intrucat n-am evitat niciodata studiul unei alte mentalitati sau a altui punct de vedere - chiar am de gand sa deslusesc ce si cum gandesc sau cum vad lucrurile OAMENII astia . Sunt tot oameni , tot FII lui D-zeu , oricat si-ar revendica crestinii radicali ( sau alta tagma tembeloida ) "exclusivismul" asupra acestui "favor" .
modigliani
 

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde yulian » 06 Feb 2014, 21:03

Pe mine nu credinta/Dumnezeul/biserica lui x, y, z ma enerveaza ci cum trag de tine "ia-o pe a mea ca-i mai buna". Popa te arunca de la nastere in apa ca sa stie ca esti de-al lui, catolicii te lasa pana la 15 ani (parca) sa devii cu acte in regula. Astialalti is mai flexibili...cand esti tu pregatit...dar concluzia e una si aceeasi "ia-o pe-a mea ca-i din top" si sincer, nu am habar de vreo religie pe lumea asta pe care sa nu-i doara undeva de partea materiala ca deh, asa o dat Domnul! Contribuim la perpetuarea credintei noastre/voastre/lor/ intr-o masura mai mica sau mai mare. La astia ma enerveaza neghiobiile lor cu n-ai Mos Craciun, n-ai iepuras, n-ai fecioara Maria, n-ai sange in instalatie...ca daca ai, eject pe vecie si nici sfintii nu te mai aduc inapoi.
La urma urmei, religiile se bazeaza pe ceva ce la un moment dat nu a putut fi inteles cu ajutorul "tehnologiei" existente si atunci au venit ba blesteme, ba binecuvantari, ba miracole iar acum avem politicieni...care ne dau dintoate cate putem duce!
yulian
 
Mesaje: 473
Membru din: 27 Apr 2012, 13:25
Localitate: Hunedoara, Hunedoara

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde proapis13 » 06 Feb 2014, 21:37

modigliani scrie:Il manca in kur pe Salve sa dea un link catre astia ..... De fel sunt curios nevoie-mare , si intru pe toate neghiobiile si tampeniile de pe net . Asa am nimerit la astia ......

Pun pariu ca in fiecare seara faci ,,fitness'' cu aia pe acolo cind termini pe aici... :lol:
Sa fii atent numai cu ce luciditate raspund si sa nu cazi in capcana propriilor cuvinte ca pe urma stii cum e;
ultimul venit,primul parlit...te prajesc aia in focul Gheenei :lol:
si inca una,nu-ti pune adresa ca maine dimineata te trezesti cu ei la usa...
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde modigliani » 06 Feb 2014, 22:53

proapis13 scrie:
modigliani scrie:Il manca in kur pe Salve sa dea un link catre astia ..... De fel sunt curios nevoie-mare , si intru pe toate neghiobiile si tampeniile de pe net . Asa am nimerit la astia ......

Pun pariu ca in fiecare seara faci ,,fitness'' cu aia pe acolo cind termini pe aici... :lol:


Mooooama , nenica , sa vezi ce "muschi" imi trag p-acolo ! :D

...............................................

Stai linistit , nu le-am dat adresa . Nu-s atata de retard .......... :lol:
modigliani
 

Re: Religii...pe gaura cheii. Netul e mare...

Mesajde yulian » 07 Feb 2014, 20:21

modigliani scrie:Mooooama , nenica , sa vezi ce "muschi" imi trag p-acolo ! :D


Sper ca nu esti involvo :lol:
yulian
 
Mesaje: 473
Membru din: 27 Apr 2012, 13:25
Localitate: Hunedoara, Hunedoara

Următorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori