Prima pagină APICULTURA GENERALA RASE SI HIBRIZI DE ALBINE

Discutii despre rasele de albine existente in Romania si in lume . Albinele sunt insecte zburătoare, clasificate în cadrul superfamiliei Apoidea din cadrul subordinului Apocrita, care mai....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Mătci de Cislău

Mesajde Ioan Guist » 01 Iun 2014, 15:23

ignatov andrei scrie:
Ioan Guist scrie:Acu' ce sa mai zici si tu ? Cica montezi capcane :lol: :lol:
Ca despre matcile din Cislau...praf si colb.Ramane cum se stie'n targ.
O dai la intors ca'n Prahova.
Asa si pe mine.Daca ma intreaba cineva d emiere de salcam, iau comenzi pentru la anu :lol:


Domnu' Nelu, ce sa mai zic si eu... Intoarcem pe unde putem!
Cand am vazut cum stati pe digul de la rapita, ma gandeam ca asa ar trebui sa faca si "astia din comenduire", adica... asemenea diguri, ca oameni ca mata', sa stea pe dig, mai greu gasim!
Sa fiti sanatos!!!


Domn' Andrei,
Chiar nu e nevoie. Nu e nevoie de mistocareala gratis zic.Ca uite... taman s-au implinit cativa ani buni de la ultimul film postat de mine. Acum zic sa mai postez un film din care se mai vad cate ceva.NU e nimic de vazut ? inchizi de la buton !
Vine un coleg si ma...ia in balon ca nu sunt soldat in Afganistan sau Papua noua guinee Ca nu ma tavalesc in sange pe timpul pastoralei.Ca nu am basca si ...sunt mai urat ca foamea din '40.
Vi si matale si ma "belesti" ca stau mai sus decat genunchiul broastei, adica ca ma imburic pe un "esafodaj" de paie.
Un altul ca...import si un altul ca de ce nu mai import.
Ce trebuie sa scriu acilea pe forum ? Ce gandesc si cum fac , sau cum scrie in cartiile de pana in '80 ?

Cum va pot multumii special pe Dumneavoastra?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Mătci de Cislău

Mesajde ignatov andrei » 01 Iun 2014, 22:21

Ioan Guist scrie:
ignatov andrei scrie:
Ioan Guist scrie:Acu' ce sa mai zici si tu ? Cica montezi capcane :lol: :lol:
Ca despre matcile din Cislau...praf si colb.Ramane cum se stie'n targ.
O dai la intors ca'n Prahova.
Asa si pe mine.Daca ma intreaba cineva d emiere de salcam, iau comenzi pentru la anu :lol:


Domnu' Nelu, ce sa mai zic si eu... Intoarcem pe unde putem!
Cand am vazut cum stati pe digul de la rapita, ma gandeam ca asa ar trebui sa faca si "astia din comenduire", adica... asemenea diguri, ca oameni ca mata', sa stea pe dig, mai greu gasim!
Sa fiti sanatos!!!


Domn' Andrei,
Chiar nu e nevoie. Nu e nevoie de mistocareala gratis zic.Ca uite... taman s-au implinit cativa ani buni de la ultimul film postat de mine. Acum zic sa mai postez un film din care se mai vad cate ceva.NU e nimic de vazut ? inchizi de la buton !
Vine un coleg si ma...ia in balon ca nu sunt soldat in Afganistan sau Papua noua guinee Ca nu ma tavalesc in sange pe timpul pastoralei.Ca nu am basca si ...sunt mai urat ca foamea din '40.
Vi si matale si ma "belesti" ca stau mai sus decat genunchiul broastei, adica ca ma imburic pe un "esafodaj" de paie.
Un altul ca...import si un altul ca de ce nu mai import.
Ce trebuie sa scriu acilea pe forum ? Ce gandesc si cum fac , sau cum scrie in cartiile de pana in '80 ?

Cum va pot multumii special pe Dumneavoastra?



Pe bune, n-am facut misto! A fost - sa zicem - un fel de gluma!
Chiar mi-a placut filmul, l-am aratat si celorlati apicultori si chiar au apreciat intreaga logistica (masini, platforme etc.)
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Anterior

Înapoi la RASE SI HIBRIZI DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori