Prima pagină APICULTURA GENERALA RASE SI HIBRIZI DE ALBINE

Discutii despre rasele de albine existente in Romania si in lume . Albinele sunt insecte zburătoare, clasificate în cadrul superfamiliei Apoidea din cadrul subordinului Apocrita, care mai....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Vanzare matci - Ce vanzator ar fi mai de incredere?

Mesajde MOTANUL » 24 Iun 2014, 23:18

Buna ziua,

M-am hotarat sa cumpar o matca cu pedigree ca za zic asa (am 2 linii foarte bune - si as vrea o a 3-a). Problema este ca nu gasesc informatii (nu am gasit cine ar fi de evitat si cine este mai de incredere in domeniul acest).

In lipsa informatiilor am ajuns la 2 variante:
1. http://.....ro/magazin/
2. http://www.....ro/apicultura/material_biologic.html

Ca prima impresie la institut e un dezinteres total. La primul (din Dolj) au raspuns promt - si am avut cu cine discuta.

Lasand modul de prezentare - realitatea este ca habar nu am ce o sa primesc.

Ce imi recomandati? Cine a avut experiente bune in domeniu? Mai vazusem oferte bune si pe la Sibiu - dar am zis ca sta prea mult pe drum...

Multumesc,
MOTANUL
 
Mesaje: 15
Membru din: 22 Mai 2014, 19:50
Localitate: Locatie Stupina: Padure Snagov

Re: Vanzare matci - Ce vanzator ar fi mai de incredere?

Mesajde Mircea_63 » 24 Iun 2014, 23:26

Mâţule... :D , nu e simplu. Daca incepem sa ne spunem parerea, ajungem la reclame. Tocmai d`aia afirmam in alt topic cum ca treburile comerciale sunt strict personale.

Daca spun ca am matci de la AB si AI, iar oamenii sunt de incredere, voi fi sau nu voi fi acuzat ca fac reclama?
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara


Înapoi la RASE SI HIBRIZI DE ALBINE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori