Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde apilia » 09 Noi 2011, 12:40

Buna ziua
.................................
Acum 3 ani, am infiintat o asociatie in judetul Arad, avand initial doar trei membrii, pentru a nu mai depinde de filialele A.C.A.. Pana in prezent, am ajuns la peste 60 de membrii (din care mai putin de 10 sunt din judetul Arad, restul sunt din alte judete din Romania: Bucuresti, Hunedoara, Alba, Brasov, Arges....), pentru care am cerut in anul 2011 subventii prin Programul National Apicol in suma de aprox 240.000 lei.
.................................
adrian berari
0751.876314
0723.001969
apilia
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Noi 2011, 12:38
Localitate: arad

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde gica » 09 Noi 2011, 15:22

Mai omule,
Poti fi bagat in puscarie pentru insulta.
Sincer sa fiu,nu te cunosc dar credeam ca ai mai mult maruntis in cutiuta.
Sa-ti fie rusine.Lipsa de caracter si reclama marsava in loc nepermis.
Maine postul va fi sters iar matale banat pe vecie.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde costinelblagniceanu » 09 Noi 2011, 19:47

De ce nea Gica sa banati omul,ne intoarcem la vremuri trecute .De unde stiti ca omul nu are dreptate?Lasati-l pe om sa dezvolte!
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu intreaba ramine prost toata viata.http://costinelblagniceanu.sun photo.ro
Avatar utilizator
costinelblagniceanu
 
Mesaje: 216
Membru din: 08 Mar 2011, 20:00
Localitate: Vinatori-MH

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde gica » 09 Noi 2011, 20:00

costinelblagniceanu scrie:De ce nea Gica sa banati omul,ne intoarcem la vremuri trecute .De unde stiti ca omul nu are dreptate?Lasati-l pe om sa dezvolte!

Reciteste regulamentul te rog.Vei vedea ca am fost bland.Acest forum nu permite defaimarea sau reclama.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde costinelblagniceanu » 09 Noi 2011, 20:03

Aveti perfecta dreptate ,dar cred ca cineva poate sa fie mai ingaduitor!!
Cine intreaba este prost pentru 5min. cine nu intreaba ramine prost toata viata.http://costinelblagniceanu.sun photo.ro
Avatar utilizator
costinelblagniceanu
 
Mesaje: 216
Membru din: 08 Mar 2011, 20:00
Localitate: Vinatori-MH

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde apilia » 09 Noi 2011, 20:40

gica scrie:Mai omule,
Poti fi bagat in puscarie pentru insulta.
Sincer sa fiu,nu te cunosc dar credeam ca ai mai mult maruntis in cutiuta.
Sa-ti fie rusine.Lipsa de caracter si reclama marsava in loc nepermis.
Maine postul va fi sters iar matale banat pe vecie.

buna seara
in primul rand recunosc ca nu am citit regulamentul.
in al doilea rand vreau sa precizez ca eu asociatia aceasta nu am infiintat-o pt bani. am infiintat-o sa sa nu ma incurce nimeni si ca sa nu incurc pe nimeni.
eu am luat prima data finantari prin Sapard in 2005. de atunci mi-am dezvoltat afacerea, dar am incercat sa beneficiez si de gratuitatile oferite de altii (adica subventiile prin PNA). prima data, am obtinut acesti bani prin interediul Apiromcoop-ului. chiar eu m-am ocupat atuci de intocmirea proiectului, iar dl. razvan le-a depus la APIA (el fiind din Bucuresti). apoi am facut cererea prin ACA. dar de fiecare data trebuia sa astept pana cand altii mai aveau una alta de facut. de aceea, din 2009, am solicitat si obtinut acesti bani printr-o asociatie noua.
cat priveste faptul ca mi se imputa reclama, vreau sa ma credeti urmatoarele: in 2009, cand aveam doar 3 membrii, cei de la APIA aproape ca nici nu doreau sa discute cu mine. deja acuma, cand am cerut sume mari altfel am fost primiti si priviti. nu mai stiu cine spunea ca "unirea face puterea". sa stiti ca uneori asa si este. eu invit si pe altii sa se asocieze cu noi nu pentru bani, ci pentru imagine. sa stiti ca din cei 50 banuti/an adunati de la apicultori, cea mai mare parte sunt folositi pt hartzogarii si drumuri. ganditi-va ca acum o sa trebuiasca sa ma ocup de inregistrarea la ANARZ a membrilor mei. fara sa cer un banut in plus pe toata afacerea. sau fara sa-i oblig sa-si faca placutele la cineva "agreeat" de mine.
chiar nu am vrut sa jignesc pe nimeni. apropo, eu, personal, a inteleg foarte bine cu presedintelea ACA Arad. singura lui problema e ca trebuie sa respecte normele de la centru.
adrian berari
0751.876314
0723.001969
apilia
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Noi 2011, 12:38
Localitate: arad

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde gica » 09 Noi 2011, 21:07

Va doresc succes.Regulamentul este regulament.
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde Adi Hodis » 09 Noi 2011, 21:55

apilia scrie:buna seara
in primul rand recunosc ca nu am citit regulamentul.
in al doilea rand vreau sa precizez ca eu asociatia aceasta nu am infiintat-o pt bani. am infiintat-o sa sa nu ma incurce nimeni si ca sa nu incurc pe nimeni.
...

buna seara
in primul rind ... se cuvenea ceva scuze + citirea regulamentului ( macar de curiozitate )
in al doilea rand ... prima postare pe acest forum ... textul minune :shock: ... unde erati pina acum ???
a 3-a postare, continui ceea ce ai inceput in prima postare pe acest forum ( defapt 2 postari cu acelasi text ) fapt ce dovedeste ignorarea regulamentului.

Pe forumul asta si celalalt aveti zero " dat din casa " nici un rind, un sfat unui incepator ... dar deh, poate va incurca ... daa´ nu va incurca " adunarea " ... a ? ... si de ce reklama asta ... abia acum ? :? .... e corect asa :?:
... nu.

ps
Nu va mai incurcam ... :idea:

Apasati botonu´!
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde mircea » 09 Noi 2011, 21:56

Sectiunea se numeste Organizatii Apicultori .

Insa :
- Intri pe forum si NU faci spam (banare definitiva, fara negociere) .
- Intri pe forum, prezinti asociatia, dar NU defaimezi o alta asociatie.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: asociatia fermelor apicole de productie si reproductie

Mesajde gica » 10 Noi 2011, 16:35

""Haita de moderatori"" cum o numesc unii au hotarat de moment doar un avertisment pentru userul apilia.
Il rog sa citeasca regulamentul.
Cat despre ce lauda dumnealui nu mai postez aici ce am primit pe MP
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj


Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori