Prima pagină STUPARITUL - ANUNTURI FORUM ANUNTURI IMPORTANTE

Anunturi importante pentru membrii forumului Stuparitul...Regulamentul forumului Stuparitul, sponsorizari apicultori si alte anunturi importante.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii! : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: BURSA GICA ROMANESCU 2014-FINAL

Mesajde ves.lucian.zabrani » 29 Iul 2014, 20:59

Am primit de la domnul Eduard Rotaru 10 matci imperecheate in compensatie pentru premiul constand intr-un stup complet echipat !!!
Dumnezeu sa te rasplateasca , domnule Eduard Rotaru !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: BURSA GICA ROMANESCU 2014-FINAL

Mesajde Florin Dobre » 30 Iul 2014, 00:06

Am primit matcile de la Mirel. O blonda si-o bruneta. :D
Multumesc!
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: BURSA GICA ROMANESCU 2014-FINAL

Mesajde ves.lucian.zabrani » 30 Iul 2014, 17:10

Am primit de la Mirel doua BLONDE !!! Mare multumire si Dumnezeu sa te rasplateasca , Mirel !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: BURSA GICA ROMANESCU 2014-FINAL

Mesajde vslsilviu » 30 Iul 2014, 23:16

Buna seara,

Imi pare rau ca postez cu intarziere, dar vremea din ultimele 3-4 zile a creat destul de multe probleme in zona mea (nici nu am putut sa umblu la albine). Postez in acest topic deoarece in urma cu ceva timp, chiar de Duminica Floriilor, am avut parte de o surpriza placuta (are legatura cu anuntul postat de domnul Lucian ...http://stuparitul.com/forum/viewtopic.p ... start=3424). Astfel am ajuns sa vorbim pentru prima data la telefon si mi-a spus ca o sa primesc o familie de albine de la domnul Florin Dobre. Luni 28.07 am fost la Florin acasa si am primit familia promisa.

Tin in primul rand sa multumesc celui care este prezent printre noi in fiecare zi, ca model de om si de apicultor: Dumnezeu sa iti rasplateasca toate lucrurile bune pe care ni le-ai lasat, Nea Gica!

Vreau sa multumesc domnului Lucian care a avut aceasta idee, a pus-o in aplicare si mi-a dat ocazia sa ma bucur de generozitatea acestei frumoase comunitati. Sper ca in curand sa reusesc sa va strang mana si sa va multumesc!

Nu in cele din urma vreau sa multumesc domnului Florin Dobre, un "incepator", care dintr-o stupina in formare, mi-a oferit aceasta familie de albine. Luni am avut ocazia sa ajung la el. Un om cu care sa stai de vorba despre albine o noapte intreaga si caruia i se citeste in privire pasiunea pentru albine.
Va multumesc frumos!

Mai jos am postat cateva link-uri (externe) cu imaginele realizate astazi la deschiderea stupului primit.

Va multumesc tuturor celor cu care am interactionat pe acest forum,
Silviu

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Avatar utilizator
vslsilviu
 
Mesaje: 567
Membru din: 12 Iun 2012, 00:45
Localitate: Dambovita, Gaesti

Re: BURSA GICA ROMANESCU 2014-FINAL

Mesajde ves.lucian.zabrani » 30 Iul 2014, 23:22

sa ai grija de el si sa te bucuri de el !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Anterior

Înapoi la ANUNTURI IMPORTANTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori