Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde delorin I » 26 Sep 2014, 16:07

Paul cand ai capatat INCONSISTENTA? Cand s-a produs pentru tine marea trecere de la "revoltat" admitand ca ai fost vreodata asa la capatuit, realizat implinit? Cand ai schimbat macazul? Cand te-ai lasat cumparat? Eu nu cred ca un om are nevoie de politic pentru a se consacra sau a se desavarsi! Avem nevoie de politic in a schimba si in a intrepta ce e stramb si nedrept! Cei care au votat candva cu Iliescu poate au evoluat si au vazut LUMINA! Dar ce se intampla cu cei care au facut invers traseul lui Tutea? Cei care de la tineretea de dreapta au sfarsit in cea de stanga? Departe de mine intentia de a ma declara de dreapta sau de stanga, dar cred ca avem nevoie de bun simt! Mai mult ca oricand in societate! Doar asa vom face in toate privintele, pasul inainte! Si acest bun simt nu il vom capata cu oamnei fara caracter! Cu traseisti politici...etc!
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde paul » 26 Sep 2014, 17:30

Delorine, de la tine aveam oaresce pretentii! Macar ca poti purta o discutie ... coerent! Acum ... nu mai am ! :( Nu inteleg de ce amesteci tu in discutia despre tortionari pe mine ca persoana, pesedeul, capatuiala ...
Pentru ca totusi sa nu ramai in ceata, afla despre mine urmatoarele (chiar daca-i off topic) ... nu sunt pesedist, nici macar admirator al marelui partid, il apreciez pe Ponta pentru tinuta si discurs (detest hahaiala), dar asta nu inseamna ca nu privesc si la ceilalti lideri. Sunt un marunt functionar , transformat din mic antreprenor (de catre guvernul de "dreapta" pastorit de "campionul"democratiei din Romania) 8-) . Traiesc dintr-un salariu, am un apartament cu 2 camere si o ... dacia . Unde vezi tu capatuiala in chestia asta ???
Vezi ca uneori te hazardeazi in"aprecieri"si mai mult decat atat, incerci , cel putin la adresa mea, niste asa zis ironii fine. Nu-i obligatoriu sa ma placi, la fel cum si reciproca poate fi valabila ! Nu-mi amintesc sa ma fi adresat vreodata, in ceea ce te priveste, cu un limbaj condescendent,sau provocator, in timp ce tu ... ai facut-o ! ;) ( daca nu-mi amintesc bine, te rog sa-mi reamintesti) !
In definitiv, cred ca fiecare de pe acest forum are dreptul la o parere. Ca eu sau tu nu suntem de acord cu ea, putem fi macar eleganti in exprimare la adresa preopinentului.
Ar fi totusi recomandat sa ma ignori ! Promit sa fac acelasi lucru !
Continui sa te citesc !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde ioanpuiu » 26 Sep 2014, 20:52

paul scrie:... după cum urmează:

Delorine, de la tine aveam oaresce pretentii! Macar ca poti purta o discutie ... coerent! Acum ... nu mai am ! :(
Te mai susţine cineva în opinia asta ? Eu afirm că poate, chiar foarte bine.

... nu sunt pesedist, nici macar admirator al marelui partid, il apreciez pe Ponta pentru tinuta si discurs
:lol: ... poate ţiunuta sportivă şi discursul dublu

Sunt un marunt functionar , transformat din mic antreprenor (de catre guvernul de "dreapta" pastorit de "campionul"democratiei din Romania) 8-) .
Revii iarăşi, obsesiv, la înverşunarea şi ura (acum realizez :shock: nici tu nu ai calitatea aia excepţională, aia cu iertarea ... eu şi cu tine, suntem "fraţi" 8-) ) împotriva Guvernului Boc şi a lui Tr. Băsescu care ţi-au distrus afacerea ta.
Te rog să observi că nu m-am grăbit să comentez "din prima" şi sa mă ierţi pentru ce-ţi scriu.
În timp ce pe tine te-a descurajat sau chiar disperat măsura aia cu impozitul, alţi tineri căutau soluţii.
Cînd tu trăgeai obloanele, alţii, atunci deschideau taraba. Sub acelaşi regim, o parte au reuşit, o parte nu.
Cînd tu, poate obidit, trăgeai o răchie ... undeva ... altul, deschidea şampania pentru reuşita în afacere.


Să nu-mi porţi pica! N-am facut-o cu răutate. (chiar cu strîngere de inimă)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde paul » 27 Sep 2014, 10:59

Ioane,hai sa ma lamuresc si cu tine ...
_raman la parerea mea ... datorita "fervorii"cu care sustine basismul, Delorin nu este capabil sa poarte o discutie punctual (amesteca planurile).In contrapartida, te dau exemplu pe tine ... chiar daca esti basist, stii sa porti o discutie cu maxima eleganta, fara sa jignesti,fara sa-ti dai cu presupusu`despre"beneficii ascunse "ale preopinentului din tabara adversa,fara sa faci "conexiuni vinovate",( asta-i securist,nu ma-nseala nasul), fara s-o faci pe-a intelectualul de dreapta, fara sa manjesti cu noroi tot ceea ce nu-i ca tine. Consider ca el are mari lacune in ceea ce priveste comunicarea si tare ma tem ca nici macar nu intelege acest lucru.
_ tinuta sportiva nu prea am observat la Ponta. In ceea ce priveste discursul dublu " insa,Doamne,sa ne ierti", Baselu-i Doctor Honoris Causa in materie ( ex: marirea salariilor profesorilor cu 50%).
_spui ca revin obsesiv.Asa este.Nu-mi pot imagina,nici in ruptul capului, cum un asa-zis guvern "de dreapta"poate ingropa mici forme antreprenoriale,dupa ce,inainte de a veni la putere, facea mare caz de "necesitatea existentei unei clase mijlocii puternice".Iarasi,nu-mi pot imagine cum poti obliga pe cineva sa plateasca impozit pentru ceva ce nu a realizat.
Daca masura era luata de un guvern de stanga,m-as fi chinuit sa inteleg...Din aceasta cauza nu-i pot ierta pe "aparatorii democratiei si ai statului de drept".Si apropo de "succesuri": tu stii foarte bine,din propria-ti experienta,cat de greu este sa dezvolti o mica afacere in zona mea,comparativ cu alte zone (Bucuresti).
_in exemplele date de mine referitoare la iertarea tortionarilor de catre victime,am evidentiat maxima calitate umana a celor care si-au putut ierta calaii.Eu, om marunt,cu o marinimie...asemenea.
N-am pentru ce sa-ti port pica.Este opinia ta si ti-o respect. Pentru mine vei ramane mereu acelasi MARE DOMN pe care l-am cunoscut!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde CATALIN » 27 Sep 2014, 11:09

LE.....Delorine...suparasi navetistul.. :lol:
LE1..cica sa-l ignori.. ;)
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde TDI » 27 Sep 2014, 11:29

Nu exista rău, bun.
Spectacolul ăsta tine de politica.
Daca politica si politicienii doreau se făceau toate la timp, până-n '95. Legea lustratiei, procesele, etc.
TDI
 
Mesaje: 1609
Membru din: 07 Aug 2013, 17:31
Localitate: Bacau-Roman

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde paul » 27 Sep 2014, 12:51

CATALIN scrie:LE1..cica sa-l ignori.. ;)

Inginere, spre deosebire de tine, Delorin n-are nevoie de traducator cand citeste ceva in limba romana ! :idea: :idea: :idea:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde cristian bh » 27 Sep 2014, 14:15

In Romania asta, cand ne referim la situarea in spectrul politic sintagmele cu dreapta,stanga,centru,est si vest ar trebui folosite cu ghilimelele de rigoare,intrucat nu exista nimic concret care sa justifice aceste doctrine.
Legile se schimba de la o zi la alta in functie de anumite interese .
Ce mai conteaza spectrul,cand esti dator vandut camatarilor ciocli?
Am simtit si eu pe piele mea masura aia de dreapta numita forfetar,
Efectul?
Un sut in fund ?un pas inainte!
Doua suturi in fund?patru pasi in fata! :D
Cum vine asta? care pe care!
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde modigliani » 27 Sep 2014, 14:17

Moooama , nenica , ce-mi mai place cand e cu "iures" , cu capace , cu alea-alea !!!! ..... YESSSSS !!!!!!! That's the spirit ! Simply love it !!!!!

Bagati goneta , fratilor ! Bagati masiv ! Paule , Cataline , ..... nu cedati , mah ! Niciunul !
"Behash" , starneste-i , mah ! Zvarle cu benzina !
( dati un beep cand treceti la grenade . N-are voie sa-mi scape asa ceva ! )
modigliani
 

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde cristian bh » 27 Sep 2014, 18:25

modigliani scrie: Cataline , ..... nu cedati , mah ! Niciunul !
"
( dati un beep cand treceti la grenade .

De la asta grenada? poate niste pocnitori! sau basini!
Crezi ca are habar despre ce se discuta aici?
Nu-i aici cu de-alea,,,,,,,,,,sa traiascaa,,,fratiii meeei,,
sa moaraaaa,,, dusmanii meeeii :oops:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde modigliani » 27 Sep 2014, 18:35

Asa fratioare !!! Paie si benzina !!!
Baga mare-n continuare !
modigliani
 

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde delorin I » 01 Oct 2014, 19:35

Paulica, departe de mine a fi sau a ma considera un fin asa cum este nea Puiu! Imi propun sa raman un barbar dar care are atitudinea corecta cand trebuie si nu se mai lasa pacalit inca o data cand trebuie sa aleaga intre alb si negru, pacalit de cele 32 de nuante de alb! Cred ca asta se intampla cu prilejul acestor alegeri din tara asta!
Oricum scuze daca am sarit calul!Oricum, chiar daca nu schimbam nimic, aceste picaturi de ploaie, precum arestarea unora care au comis acte de barbarie fara seama fata de specia umana, sunt un pas inainte oricat de aberante ar fi ele!
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde Cristian IONITA » 05 Noi 2014, 13:48

Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde Cristian IONITA » 13 Noi 2014, 11:20

http://www.7est.ro/actualitate/justitie ... -ursu.html


astept cu interes reluarea a cat maiu multor asemenea "dosare"

De fapt ... eu inca trag speranta ca in aceasta tara TOTI cei care au contribuit la mentinerea sistemului comunist nu vor scapa de responsabilitate.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde Cristian IONITA » 24 Iul 2015, 13:18

astazi fostul comandant al Penitenciarului Ramnicu Sarat Alexandru Visinescu a fost condamnat vineri de Curtea de Apel Bucuresti la 20 de ani de inchisoare.

sper ca justitia sa-si faca cu adevarat datoria si sa solicite returnarea veniturilor obtinute de "tortionar".
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Tortionari - in sfarsit adusi la judecata

Mesajde Dragos2006 » 24 Iul 2015, 15:25

Acum cu adevarat regimul comunist este recunoscut ca unul criminal si impotriva umanitatii.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori