Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA POZE

Sectiune pentru poze , unde poti incarca diferite poze care au ca subiect apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: stupi furati

Mesajde david alexandru » 06 Oct 2014, 23:38

Aurel1959 scrie:De la " nu au miscat un deget" la ceea ce spui acum, nu crezi ca e o diferenta? Eu sant convins ca s-a incercat un repros pentru ca le-ai "deranjat" dar din ce spui ....ai deja un numar de inregistrare,banuesc ca ai semnat si luat la cunostinta continutul procesului verbal !
Explica-mi te rog in ce consta acea"zbatere" a Politiei de ai scapa.Si apropo de zbatere .Tu nu trebue sa te zbati deloc. Trebue sa urmaresti doar si sa ceri explicatii la Politie pana la terminarea intocmirii dosarului si apoi la procuror pana dosarul va fi trimis in instanta.Binenteles asta presupune un mic efort dar ia aminte ce spunea mai sus Trantoru ca spunea ceva de,renuntare la lupta si delasare.

Domnule Aurel! Daca eu nu sunam la112 nu imi inregistra nici dracu plangerea,acest lucru ia obligat.Mi-au zis clar cei de la post "gasestei tu si noi ii legam". l-am gasit pe unu si ei acum paseaza dosaru de la unu la altu. nu stiu cum se face ca de fiecare data de dosar se ocupa cel ce se afla in concediu.
david alexandru
 
Mesaje: 21
Membru din: 23 Sep 2014, 19:20

Re: stupi furati

Mesajde mihaibursuc » 06 Oct 2014, 23:50

fi multumit ca i ai gasit
mihaibursuc
 
Mesaje: 160
Membru din: 09 Sep 2012, 10:21
Localitate: Bucuresti

Re: stupi furati

Mesajde Aurel1959 » 06 Oct 2014, 23:57

david alexandru scrie:
Aurel1959 scrie:De la " nu au miscat un deget" la ceea ce spui acum, nu crezi ca e o diferenta? Eu sant convins ca s-a incercat un repros pentru ca le-ai "deranjat" dar din ce spui ....ai deja un numar de inregistrare,banuesc ca ai semnat si luat la cunostinta continutul procesului verbal !
Explica-mi te rog in ce consta acea"zbatere" a Politiei de ai scapa.Si apropo de zbatere .Tu nu trebue sa te zbati deloc. Trebue sa urmaresti doar si sa ceri explicatii la Politie pana la terminarea intocmirii dosarului si apoi la procuror pana dosarul va fi trimis in instanta.Binenteles asta presupune un mic efort dar ia aminte ce spunea mai sus Trantoru ca spunea ceva de,renuntare la lupta si delasare.

Domnule Aurel! Daca eu nu sunam la112 nu imi inregistra nici dracu plangerea,acest lucru ia obligat.Mi-au zis clar cei de la post "gasestei tu si noi ii legam". l-am gasit pe unu si ei acum paseaza dosaru de la unu la altu. nu stiu cum se face ca de fiecare data de dosar se ocupa cel ce se afla in concediu.

Cunosti faptul ca cei de la post nu sant buricul pamantului si au un sef erarhic care e posibil sa gandeasca altfel ?
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: stupi furati

Mesajde Aurel1959 » 07 Oct 2014, 00:10

mihaibursuc scrie:fi multumit ca i ai gasit

Nu e normal sa gandim asa.Cine e vinovat trebue sa plateasca.Dar pentru asta e bine de tinut cont ca din victima unui furt, daca nu esti atent, poti deveni infractor si colac peste pupaza sa mai dai si niste bani la hot.Unii din asta traiesc. Sau mai rau, dupa un moment de asta de furie sa-l mai ai si pe constiinta.Nu poti sti ce afectiuni poate avea un neispravit din asta.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: stupi furati

Mesajde Aurel1959 » 07 Oct 2014, 02:17

Aurel1959 scrie:
mihaibursuc scrie:fi multumit ca i ai gasit

Nu e normal sa gandim asa.Cine e vinovat trebue sa plateasca.Dar pentru asta e bine de tinut cont ca din victima unui furt, daca nu esti atent, poti deveni infractor si colac peste pupaza sa mai dai si niste bani la hot.Unii din asta traiesc. Sau mai rau, dupa un moment de asta de furie sa-l mai ai si pe constiinta.Nu poti sti ce afectiuni poate avea un neispravit din asta.

Si ca sa nu crezi ca vorbesc prostii, intreba tu pe Google :), de Bozdorog Gheorghe.Eu al cunosc personal.
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: stupi furati

Mesajde david alexandru » 07 Oct 2014, 10:50

Aurel1959 scrie:
Aurel1959 scrie:
mihaibursuc scrie:fi multumit ca i ai gasit

Nu e normal sa gandim asa.Cine e vinovat trebue sa plateasca.Dar pentru asta e bine de tinut cont ca din victima unui furt, daca nu esti atent, poti deveni infractor si colac peste pupaza sa mai dai si niste bani la hot.Unii din asta traiesc. Sau mai rau, dupa un moment de asta de furie sa-l mai ai si pe constiinta.Nu poti sti ce afectiuni poate avea un neispravit din asta.

Si ca sa nu crezi ca vorbesc prostii, intreba tu pe Google :), de Bozdorog Gheorghe.Eu al cunosc personal.


" fi multumit c i ai gasit" Ne meritam soarta !! Suntem o natie de curve! sa vedeti ce o sa iasa cand posturile de politie se vor subordona primariilor. o sa fie vaide mama noastra!
david alexandru
 
Mesaje: 21
Membru din: 23 Sep 2014, 19:20

Re: stupi furati

Mesajde david alexandru » 07 Oct 2014, 14:00

david alexandru scrie:
Aurel1959 scrie:
Aurel1959 scrie:
mihaibursuc scrie:fi multumit ca i ai gasit

Nu e normal sa gandim asa.Cine e vinovat trebue sa plateasca.Dar pentru asta e bine de tinut cont ca din victima unui furt, daca nu esti atent, poti deveni infractor si colac peste pupaza sa mai dai si niste bani la hot.Unii din asta traiesc. Sau mai rau, dupa un moment de asta de furie sa-l mai ai si pe constiinta.Nu poti sti ce afectiuni poate avea un neispravit din asta.

Si ca sa nu crezi ca vorbesc prostii, intreba tu pe Google :), de Bozdorog Gheorghe.Eu al cunosc personal.


" fi multumit ca i ai
gasit" Ne meritam soarta !! Suntem o natie de curve! sa vedeti ce o sa iasa cand posturile de politie se vor subordona primariilor. o sa fie vaide mama noastra!
david alexandru
 
Mesaje: 21
Membru din: 23 Sep 2014, 19:20

Re: stupi furati

Mesajde proapis13 » 07 Oct 2014, 17:00

david alexandru scrie:" fi multumit c i ai gasit" Ne meritam soarta !! Suntem o natie de curve! sa vedeti ce o sa iasa cand posturile de politie se vor subordona primariilor. o sa fie vaide mama noastra!

Din ce zona esti ????....nu de alta dar sa ocolesc zona ta...imi repugna expresia....altii abia asteapta sa ajunga pe la voi..... :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: stupi furati

Mesajde mihaibursuc » 07 Oct 2014, 23:03

eu am zis bine ca i ai gasit tu ca daca stateai in baza politiei puteai sa ti iei gandu
mihaibursuc
 
Mesaje: 160
Membru din: 09 Sep 2012, 10:21
Localitate: Bucuresti

Re: stupi furati

Mesajde mihaibursuc » 07 Oct 2014, 23:08

da unii hoti traiesc din banii luati de la partea vatamata ca legea si anumiti politisti(infractori cu legitimatie) sant de partea lor .Eu sau ori care din noi il prindem pe hot in casa ii dam cateva sa stea cuminte pe urma ii dam o cafea :lol: si asteptam politia nu ? si cand vine hotu zice ca il tin de 2 sau 3 zile si iaca cum ii dau banii ca l am sechestrat ;)
mihaibursuc
 
Mesaje: 160
Membru din: 09 Sep 2012, 10:21
Localitate: Bucuresti

Re: stupi furati

Mesajde david alexandru » 09 Oct 2014, 09:48

Am nevoie de un sfat.
am sa fac un rezumat.
Am gait 5 stupi in curtea hotului ,iar restu 7 stupi au fosti gasiti pe camp . la acestia am fost condus fe hot. Una dintre familii a fost gasita moarta . si a fost de acord sa-mi dea la schimb o familie de albine si suma de 1200 ron .IN SEARA RESPECTIVA AM PRIMIT FAMILIA DE ALBINE SI SUMA DE 400 URMAND CA A DOUA ZI SA PRIMESC SI SUMA DE 800. MA MERS LA POLITIE AM DECLART SI SEFU DE POST NU MA LASAT SA DECLAR CA ACESTA URMA SA-MI DEA SUMA DE 800 RON PENTRU A-MI RECUPERA PREJUDICIUL.
DE DE NU MA LA LASA POLITISTUL SA DECLAR ASTA.?
david alexandru
 
Mesaje: 21
Membru din: 23 Sep 2014, 19:20

Re: stupi furati

Mesajde yulian » 09 Oct 2014, 10:04

Am si eu o parere...tu declari ce vrei pentru ca tu semnezi pe declaratia TA. Dar este doar o parere personala.
yulian
 
Mesaje: 473
Membru din: 27 Apr 2012, 13:25
Localitate: Hunedoara, Hunedoara

Re: stupi furati

Mesajde Florin Dobre » 09 Oct 2014, 10:22

Am avut o data o experienta cu un militist. Si trebuia sa dau o declaratie. Era un formular.
Si militistul incepe a-mi dicta ce sa scriu. Eu...mirat(chiar amuzat in sinea mea)...am scris.
La final imi si arata amabil unde trebuie sa ma semnez. :D
I-am intins hartia si i-am spus: Dar este declaratia dumneavoastra, puteti s-o si semnati daca doriti.
Vizibil surprins si iritat, s-a consultat cu superiorii si revine cu o alta atitudine...Scrieti ce doriti dar veti raspunde de ce scrieti.
Scriu eu ce era de scris in formularul respectiv si la sfarsit tai un paragraf tiparit(tipizat) din josul paginii si ma semnez. Militistul socat...Faceti misto de noi?!
Paragraful respectiv spunea ceva de genul...Regret fapta si-mi iau angajamentul ca pe viitor sa nu se mai repete.
Or, n-aveam cum sa regret o fapta care nu se petrecuse, nicidecum s-o repet. :D
A ramas ca mine...evident. Probabil au modificat si formularul acela. :)
Treaba este cat se poate de reala. Fara indoiala ca daca eram un sarac analfabet, ma ardea.

p.s. Am tot respectul pentru politistii care isi fac datoria.
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: stupi furati

Mesajde mihaibursuc » 09 Oct 2014, 10:27

pai de ce nu e logic sa i ia el sau daca este corect sa nu fie prejudiciu recuperat si procurorul sa si faca treaba ca daca nu este prejudiciu nici fapta nu este ;)
mihaibursuc
 
Mesaje: 160
Membru din: 09 Sep 2012, 10:21
Localitate: Bucuresti

Re: stupi furati

Mesajde teinegru64 » 09 Oct 2014, 10:38

mihaibursuc scrie:da unii hoti traiesc din banii luati de la partea vatamata ca legea si anumiti politisti(infractori cu legitimatie) sant de partea lor .Eu sau ori care din noi il prindem pe hot in casa ii dam cateva sa stea cuminte pe urma ii dam o cafea :lol: si asteptam politia nu ? si cand vine hotu zice ca il tin de 2 sau 3 zile si iaca cum ii dau banii ca l am sechestrat ;)

Cafeaua costa ....nu mai bine :lol: il servim cu ce avem? Miere...direct din stup. Sa nu ne reclame ca a fost falsifica ...mierea :D Nu mai conteaza ca mai sunt cateva albine prin preajma.Intepaturile ajuta pe cei reumatici.Daca Doamne fereste este alergic...aducem si stupul. Doar nu il vom aseza direct pe pamant ...poate raci.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: stupi furati

Mesajde david alexandru » 09 Oct 2014, 19:09

Azi am mers la IPJ unde am depus plangere in potriva politistilor cat si in ptriva hotului. Maine voi fugi la procuratura. Probabil cat de curand imi veti vedea fata la stiri. sper ca nu intre patru scanduri! :D :lol:
david alexandru
 
Mesaje: 21
Membru din: 23 Sep 2014, 19:20

AnteriorUrmătorul

Înapoi la POZE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori