Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Veninul de albine si cancerul....

Mesajde petru71 » 19 Oct 2014, 22:35

proapis13,
multumesc pentru raspuns.

Totusi, trebuie sa-ti spun ca eu am intrat pentru prima data pe Stuparitul in cautare de informatii de natura apicola.
Am descoperit VRS-ul, cu mare bucurie, doar dupa vreo 2 luni de cautari prin topicurile acestui forum.
Acu', nu prea ma vad strigandu-mi prin VRS intrebarea (si evident nici nu-mi permit sa fac asa ceva)...
Sper sa aflu la cine te-ai referit, cand o fi vremea...
Acel procent de 100% (rata de supravietuire) ma bucura nespus.
Invatam, invatam si iar invatam... :D
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Veninul de albine si cancerul....

Mesajde CORNEL V. » 20 Oct 2014, 20:05

petru71 scrie:costi_vic_ro si proapis13,

am citit despre cateva metode de recoltare a veninului.
Totusi, la fiecare metoda se vorbea despre cantitatea de venin obtinuta, nu prea se pomenea de numarul albinelor care scapa cu viata.
Deductia mea logica nu s-a pupat cu realitatea pe care sunt convins ca voi o cunoasteti.
Totusi, la oricare dintre metodele folosite (impulsuri electrice, narcotizare, etc.), care e rata de supravietuire a albinelor ?
Sau o trimitere la carte ? Poate la o postare edificatoare in acest sens ?

Multumesc oameni buni,
Pitar

Rata de supravietuire nu este de 100%,cum a zis Marian...este de 99.99% :mrgreen:
Fişiere ataşate
DSCN2307 (Small).jpg
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Anterior

Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


cron