Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde ignatov andrei » 14 Noi 2014, 19:16

paul scrie:Andrei, da' parca spuneai ca ai fost antrenor de smecheri pe la Banca Nationala ??? :o
In sut lucrai sub acoperire ??? :o
Imi permit sa-ti urez ... Noroc Bun ! Pe ... forum ! :P


Vezi tu, Paule, cam care este deosebirea dintre un "basist" si un sustinator PSD ?!?

Cel din urma nu le prea are cu cronologia... ;)

Acest lucru este explicabil... din cauza motivului, minor, cum ar fi: ura, invidie, frustrare etc.
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde paul » 15 Noi 2014, 01:04

ignatov andrei scrie:
Vezi tu, Paule, cam care este deosebirea dintre un "basist" si un sustinator PSD ?!?

Cel din urma nu le prea are cu cronologia... ;)

Acest lucru este explicabil... din cauza motivului, minor, cum ar fi: ura, invidie, frustrare etc.

Eu n-am inteles de ce-ai dat-o pe politica, dar ... ma rog ! La cate dume dai pe forum, una in plus e ... ca o picatura in ocean ! ;)
Noroc ... bun ! :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde ignatov andrei » 15 Noi 2014, 23:17

paul scrie: La cate dume dai pe forum, una in plus e ... ca o picatura in ocean ! ;)
Noroc ... bun ! :oops:


Te banuiam, nu mai era nevoie sa-mi demonstrezi ca esti ... si prost, dar si prost CRESCUT !
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde alt stupar » 15 Noi 2014, 23:31

mda.
Banuiti si cat este pauza datorata celor scrise de dvs ?
Ati ghicit... fix 7 zile.
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde paul » 15 Noi 2014, 23:36

ignatov andrei scrie:
Te banuiam, nu mai era nevoie sa-mi demonstrezi ca esti ... si prost, dar si prost CRESCUT !

:lol: :lol: :lol:
Andrei, ca nu esti un monument de eleganta, stie toata lumea de pe forumul asta !
Prost sunt, ca deh, nimeni nu le poate sti pe toate ( asa ca tine), dar la capitolul "prost crescut"... SIGUR sunt pe locul 2! Locul 1 e ocupat ... sine die ! :lol:
@ alt stupar ... suntem in zona VERDE !!! E zona unde se permit ... "gratulari"! Acuma, iar l-ai suparat pe Andrei si iarasi o sa-si "aminteasca"de tine ... :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde alt stupar » 15 Noi 2014, 23:40

Paul, colegul Andrei deocamdata e in stand-by.
Vezi sa nu te invarti si mataluta de oaresce premiu, continuind disputa. Zona verde nu e similara cu mocirla din BATTLEFIELD !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde paul » 15 Noi 2014, 23:44

alt stupar scrie:Vezi sa nu te invarti si mataluta de oaresce premiu, continuind disputa.

Care disputa ??? :o
Eu i-am dat dreptate lui Andrei in ceea ce ma priveste (raportat la cunostintele lui) si mi-am precizat pozitia(locului pe podium) in ceea ce priveste "buna crestere" ...
Nu vad unde-i disputa ??? 8-)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde modigliani » 17 Noi 2014, 22:10

Aloooooo , Ignatoave , ...... in tine mi-e baza , mah ! Fii atent acilea ca e important ! Bai , .... extrem de important ! ( daca deja ai dat-o-n spritz , oricat e de importanta , las-o pentru maine )

Deci , ..... s-o luam usurel , pe indelete ! Sa reusesc , dracului , sa-mi astampar exuberanta ...... Ca - nu de alta - da' tremur de fericire !!! Asa o tin de ieri de la ora asta , si probabil va mai dura fo cativa ani ! ( asa ca tin-te bine ! )

........................................................

Bai , n-auzi ? Zici c-ai umblat pe la "subsol" la viata ta ? Bun ! Pentru ca mi-e greu sa cred ca nu mai ai niscaiva cunostiinte de la acele vremuri . Si , iarasi ma incred in tine , sper din tot sufletul sa stii vre-un cuaternar d-ala de prin Valea Jiului de-a calcat in Bucuresti IN CELE MAI NEFASTE ZILISOARE ALE TARII ASTEIA !

Abordeaza-l din partea mea si spune-i ca e randu' meu sa ma p*s pe el ! M-ai inteles ? E RANDUL MEU !!!!! Cand a fost randu' lui mi-a scos 16 dinti din gura cu cacaturile alea ale lui de racoarde de presiune ! La schimb io nu-i golesc gurita . Nu , nu ! I-o umplu , mah ! Cu .... "SALAM SASESC" !!!

Si sa-i mai spui cuaternarului ca ..... EL N-ARE DREPTUL LA DEMOCRATIA DE-A RASARIT ASTAZI IN ROMANIA !!! Pur si simplu n-are dreptu' la ea ! In schimb are voie sa traiasca multi ani , sa-si vada copiii flamanzi , utilizati , abuzati , etc ! Timp in care sa stie - obligatoriu - ca jubilez la faza asta !!!

.......................................................

Nu fii atata de natang incat sa intelegi cumva ca am ceva cu mineritul . Nu , dragule ! Am ce am cu mintile ..... STERILE .... de le-a zamislit pe colo-colo meseria asta ! Si cu pleistocenii de-au rupt cu bataia tineri , studenti , femei gravide , intelectuali , etc ! Cu o naturalete de-a dreptul de ev mediu ! App , sa revin putin la o idee de mai sus , LA ORA ASTA ROMANIA INCHEIE PRIMA EI ZI PETRECUTA IN MILENIUL 3 , PE TERRA , PE CONTINENTUL ..... DAEMOCRATIE ! Lu' aia le-as pune gard , pe Iliescu presedinte , si sa si-o suga intre ei de foame !!!!!!!!!!!!!!

Sa le zici ca asa am zis io . Bine ? .... Hai , te pupa Pictoru' ! Mai vorbim ( vezi ca-s de gasit in Atlantida , mah ! Degeaba o iei spre Bucuresti sa "te-apuci de mine" , ca nu-s acolo . Si la Atlantida la intrare e o usa cu "suniera" . Cand ajungi apasa si tu pe ea . Daca o avea vre-unu' chef ..... iti deschide . Daca nu ..... nu ! ) Si sa mai stii ca pana si-n Atlantida a existat sectie de votare . Era , asa , o cladire somptuoasa , pe usa cu un poster cu Iliescu in cadere libera, si-avea la intrare o chestie frumoasa pe care scria "VOTARIE" ! ......... Mai jos scria mai mic "Muieria PSD-ului . Intrati cu incredere" .....
modigliani
 

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde modigliani » 17 Noi 2014, 22:28

modigliani scrie: Ignatoave , la Atlantida la intrare e o usa cu "suniera" .......
Si cum Romania INCHEIE PRIMA EI ZI PETRECUTA IN MILENIUL 3 , PE TERRA , PE CONTINENTUL ..... DAEMOCRATIE ..... ia auzi cum suna !


modigliani
 

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde ioanpuiu » 26 Noi 2014, 12:27

cornelioandanciu scrie: Dar in momentul in care a fost atacat pare-mi-se sediul Inspectoratului General al Politiei,moment in care demonstrantii au pus mana pe armamentul si munitia de acolo, lucrurile deja luasera o intorsatura deosebit de periculoasa.

Asta e din "Basmele Nemuritoare ale Minerior" :lol: :lol: :lol:
Au trecut mai bine de 24 de ani măi Danciule, şi tu pari a fi singurul dintre mineri care mai crede că demonstranţii din Piaţa Universităţii au luat cu asalt instituţiile de forţă ale statului.
Singura scuză pe care o poţi avea pentru aiurelile pe care le scrii este dacă, şi numai dacă, s-a surpat intrarea în mină şi ai rămas blocat în subteran în toţi anii ăştia.

Puterea de atunci, respectiv Iliescu şi partidul lui, aveau de făcut o treabă jegoasă cu care nu-şi puteau murdării mîinile şi păta obrazul încă o dată, după momentul '89, alte structuri ale statului printre care şi armata, aşa că au ales o breaslă care excela în forţă brută dar stătea, prin compensaţie, mai slab la gîndire. Aşa au fost aleşi minerii să poarte ei stigmatul ruşinii prin istorie. (vezi celebra lor lozincă " noi muncim, nu gîndim !)

Cum poţi tu să lansezi acuzaţii sau să cauţi iertare pentru mineri în baza acelui "pare-mi-se" ?
Cum de nu ai găsit în toţi anii ăştia o minima dorinţă de informare, să afli şi să înţelegi ce doreau oamenii aia care au maifestat paşnic timp de 53 de zile, că printre cele mai frecvente cereri ale lor, şi lozinci, au fost "Jos Comunismul!" şi "Cine a tras în noi, după 22 ?")
Cea mai pe scurt informare, o gseşti aici dar pentru a avea o cît de cît imagine a ce a fost atunci, citeşte articolul ...
MINERIADA SANGEROASĂ comandată de Ion Iliescu. „Mai bine golan, decât activist. Mai bine mort, decât comunist!" Adevărul despre mineriada din 13-15 iunie 1990, necunoscut după 24 de ani | VIDEO
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde nicus » 26 Noi 2014, 17:09

Dupa vizionarea filmarilor, ce declara azi:

Cei de 70: Am fost si eu ca ei , pacalit de TVR si cum vorbea tavaraschi Iliescu.
Cei de 45: Am fost si eu ca ei , am suportat frig, foame si bataie. (Nu uita ca tot noi, am fost si pe 22')
Cei de 20: EU NU AM FOST CA EI !! si nu incerca TU, sa ma convingi de ceea ce au patit parintii mei.

Pulloverul lu' Iliescu nu i decat o POANTA, dar faptul ca ieri au votat cei de 20 copii celor de 45 este ADEVAR.

Cei de 95: Am fost si eu ca ei, la suprafata ;)
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde Mircea_63 » 26 Noi 2014, 19:59

In fosta Yugoslavie existau localitati la intrarea carora scria ca turistilor germani li-se recomanda sa evite aceasta localitate. Asta la 30 de ani de la WW II.

Altfel... nemtii sunt oameni onorabili, renumiti pentru anumite trasaturi de caracter pozitive. Avem si noi unul chiar presedinte. ;)

Concluzia o tragi singur! :roll:
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde ioanpuiu » 26 Noi 2014, 21:36

cornelioandanciu scrie:Iar pentru ca atunci tara nu a intrat in razboi civil, se datoreaza minerilor!

Identifică taberele ! ... spune-ne care cu care.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde modigliani » 26 Noi 2014, 22:08

cornelioandanciu scrie: Iar pentru ca atunci tara nu a intrat in razboi civil, se datoreaza minerilor!


Cel mai mare BULLSHIT din tot ce inseamna intreaga informatie - per total - din tot ce s-a scris pe acest forum !!!!!!!

Daca era sa ne raportam dupa mintea lor Cuaternara , dupa faptele lor absolutamente reprobabile ( pe care televiziunile nu le-au difuzat integral ) , sunt cei ce-ar fi azvarlit - in dementa lor neguro-cefaloida - aceasta tara in cel mai modern razboi civil european !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bai , n-am nimic personal cu nimeni , da' ce PLM vorbiti "din carti" ........ si din auzite ....... despre ASASINATUL MORAL si etic facut de babuinii astia , traitori in negura - la propriu si la figurat - in subsolurile ROMANIEI ?????????????

..................................................................

Care nu esti capabil sa extrapolezi pertinent , in deplina cunostiinta de cauza , fatidicele evenimente din ' 90 ...... STAI dracului jos ! PATRU ! Taci si ia-ti notite de la cine le are de evocat pe indelete !

La TV ati vazut voi ....... O PULA ! ......... 1 % din blestemul infect pe care l-au aruncat minerii in Bucuresti si asupra imaginii Romaniei ....... "democrate" !
Ultima oară modificat de modigliani pe 26 Noi 2014, 22:24, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde Mircea_63 » 26 Noi 2014, 22:17

cornelioandanciu scrie:Iar pentru ca atunci tara nu a intrat in razboi civil, se datoreaza minerilor!


Corneliu, am cunoscut candva un om care cu totul intamplator pentru discutia de fata, a fost miner. Povestea lui, pe scurt:
in urma unui accident in mina, schiopata.

Povestea adevarata: fizic si neurologic nu avea absolut nimica la picior. Adica, dupa orice doctor din lume, n-ar fi trebuit sa schiopateze. Totusi schiopata. Nu se prefacea. Daca ar fi avut loc un incendiu -de exemplu- el mai degraba ar fi pierit in incendiu, decat sa mearga normal sau sa alerge.
Explicatia: avusese loc un accident in care au pierit niste tovarasi, iar el era convins ca e vinovat, daca nu pentru accident, macar pentru ca nu a reusit sa-i salveze. Singurul lucru care i-ar fi salvat onoarea era... o lovitura la picior care l-a impiedicat sa intervina eficient. Asa ca asta a fost. Schiopata!
Minerii au salvat Romania de la un razboi civil! ;)

Pe nea Adam, un miner, om de cuvant si mare omenie, bun sahist si mare suflet, l-am cunoscut intr-un sanatoriu de psihiatrie sau cum se spune in bancuri, intr-o "casa de nebuni". Contextul, ce treaba aveam eu acolo... :lol: Treaba mea, dar iti dau cuvantul meu de onoare ca e o poveste adevarata.
Diagnosticul lui era: Pitiatism. Se mai numeste popular Isterie si tradus cumva... omul era un fel de bolnav inchipuit pentru care aceasta afectiune imaginara a piciorului insemna salvarea de la sentimentul de vinovatie.
Repet dupa acesta poveste: Minerii au salvat Romania de la un razboi civil!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Am fost si eu ca ei!

Mesajde Mircea_63 » 27 Noi 2014, 15:04

Corneliu, cu regret constat ca ai inteles cam pe dos.

Nu l-am blamat cu nimic pe om, dimpotriva. Ca l-am intalnit in acel loc... eu nu vad nimic rau in asta, iar faptul ca era un fost miner, a fost doar o coincidenta cu subiectul nostru. POVESTEA in sine conta.

Vad ca ai nevoie de traducere! Hai sa traduc:
Asa cum omul acela, din prea multa constiinta se simtea vinovat -din ce aflasem nu a avut nicio vina pentru accident si nici sanse de a salva pe cineva- si a gasit o salvare in fata propriei constiinte dand vina pe o imaginara afectiune a piciorului, tot asa e si povestea cum ca minerii ne-au salvat de la razboi civil.

Razboiul civil, de care spui, este echivalent cu piciorul celuilalt.
Nu au facut nimic rau, dimpotriva, au fost niste salvatori. :?

O clasa sociala iese in strada si manifesteaza, iar politia da navala peste ei. Apoi vin si "salvatorii patriei" si ii naucesc in bataie, nu numai pe ei ci pe oricine prind pe strada, inclusiv batrani, gravide :!: Apoi clameaza ca ne-au salvat de la razboi civil. :o
Am incercat sa discut calm subiectul, dar incepe sa-mi fie de-a dreptul scarba. Asta ca sa stii cum stai. Nu mai intervin in acest topic. Ma duc sa iau pastile. :(
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori