Prima pagină OFF TOPIC DONATII UMANITARE

Cunosti un caz limita ? Iti pasa de aproapele tau ? Vrei sa faci o donatie ? Cazuri disperate care se pot rezolva cu ajutorul tau...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Ovidiu.Turda » 03 Apr 2013, 20:21

Va salut pe toti. Ma numesc Ovidiu si sunt din jud. Cluj... Am inceput si eu cu albinutele din primavara anului 2012, cursur de apicultor l-am facut in 2011. Acuma am 11 familii de albine dar in toamna anului 2012 am inceput sa fiu alergic la veninul de albina... Nu vreau sa-mi doneze nimeni o famile de albine, roi sau alte scule ce folosesc in apicultura, rog doar cei care pot sa ma ajute financiar doar pentru tratamentul de imunizare la veninul de albine, o cutie de 6 fiole am reusit sa-mi cumpar dar nu ajung, tratamentul dureaza 5 ani si o cutie ma tine max 3 luni, costul unei cuti se ridica la 16 milioane ceea ce imi pune capac, si iubesc foarte mult albinutele nu ma las de ele, dar tratamentul asta costa foarte mult si am apelat la bunavointa voastra daca puteti sa ma ajutati, nu vreau banii pentru alte lucruri , vreau doar tratamentul HALCIS VENOMENHAL PT ALBINE, asta e tratamentul. Ajutatima sa pot continua sa lucrez, si sa fiu cu albinutele.... Nr meu de tel este 0757770185 Ovidiu
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Dila Daniel » 03 Apr 2013, 20:34

Ovidiu,nu vreau sa consideri ca sunt rau,dar
...nu te cunosc,nu ma cunosti(mai important este prima...)insa eu unul sunt dispus sa ajut ,donand o suma destul de mica(100 lei)in urmatoarele conditii
-cineva cunoscut mie sa imi confirme existentza ta si a problemei tale.
-cineva cunoscut mie sa adune eventualii bani donati si sa cumpere personal medicamentul si sa ti-l livreze.

inca odata scuza-mi conditionarea si neincrederea.Am motivele mele!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde State » 03 Apr 2013, 20:39

Ovidiu.Turda scrie:Va salut pe toti. Ma numesc Ovidiu si sunt din jud. Cluj... Am inceput si eu cu albinutele din primavara anului 2012, cursur de apicultor l-am facut in 2011. Acuma am 11 familii de albine dar in toamna anului 2012 am inceput sa fiu alergic la veninul de albina... Nu vreau sa-mi doneze nimeni o famile de albine, roi sau alte scule ce folosesc in apicultura, rog doar cei care pot sa ma ajute financiar doar pentru tratamentul de imunizare la veninul de albine, o cutie de 6 fiole am reusit sa-mi cumpar dar nu ajung, tratamentul dureaza 5 ani si o cutie ma tine max 3 luni, costul unei cuti se ridica la 16 milioane ceea ce imi pune capac, si iubesc foarte mult albinutele nu ma las de ele, dar tratamentul asta costa foarte mult si am apelat la bunavointa voastra daca puteti sa ma ajutati, nu vreau banii pentru alte lucruri , vreau doar tratamentul HALCIS VENOMENHAL PT ALBINE, asta e tratamentul. Ajutatima sa pot continua sa lucrez, si sa fiu cu albinutele.... Nr meu de tel este 0757770185 Ovidiu



16 meleoane la 3 luni timp de 5 ani :shock:

mai bine iti iei un costum , care te va tine toata viata . nu ?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Ovidiu.Turda » 03 Apr 2013, 21:08

Aveti dreptate domnu Daniel, aveti perfecta dreptate, nu vreau banii in mana si daca e posibil sa adune cineva banii oricum eu de medicament am nevoi, pot face poze la iesirea din spital , cand am inceput a fost nevoie de supraveghere si am fost internat la Medicala 3 din Cluj, pot dovedi cu iesirea din spital acole sunt trecute si ora, data cand mi se fac vaccinurile cu venin de albina... Va multumesc
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Ovidiu.Turda » 03 Apr 2013, 21:16

Combinizonul nu protejeaza 100%, am primit ace si prin el, e drept mai rar dar trece mai ales cand e intins la coate, genunchi spate, daca as gasi unul gros ar fi super, sa fie cu captusala ceva , ceva sa nu treaca acul...
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Mircea_63 » 03 Apr 2013, 21:21

Iti admir tenacitatea, respect vointa, dar...cu iertare, daca as avea cu ce sa te ajut, cu banii astia as participa la salvarea unei vieti.

Sunt lucruri mult mai grave in viata decat imposibilitatea de a participa la un hobby.

Esti alergic, nu poti sa ai ca hobby apicultura... aiaie.

Injura-ma de vrei, ma iarta daca poti!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Ovidiu.Turda » 03 Apr 2013, 21:49

Domnu Mircea va inteleg , nu ma supar chiar deloc, de injurat niciodata
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde ovidiu_78 » 03 Apr 2013, 22:33

Mai e o solutie,schimba matcutzele care le ai cu buckfast-uri,agresivitate zero,intepaturi zero ;)
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde BotaPaul » 21 Dec 2014, 00:55

ovidiu_78 scrie:Mai e o solutie,schimba matcutzele care le ai cu buckfast-uri,agresivitate zero,intepaturi zero ;)


totusi sa nu exageram , inevitabil te inteapa .
Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui; ( PV 19:22)
Avatar utilizator
BotaPaul
 
Mesaje: 613
Membru din: 28 Ian 2013, 18:34
Localitate: Tg-Mures

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Mircea_63 » 21 Dec 2014, 00:59

Paaauuul... uita-te la data ultimei postari. :D
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde BotaPaul » 21 Dec 2014, 01:13

=)) , am comentat si eu , cred ca nu am zis nimic rau :)
Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui; ( PV 19:22)
Avatar utilizator
BotaPaul
 
Mesaje: 613
Membru din: 28 Ian 2013, 18:34
Localitate: Tg-Mures

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde Adi Hodis » 21 Dec 2014, 01:16

Ovidiu.Turda scrie:Combinizonul nu protejeaza 100%, am primit ace si prin el, e drept mai rar dar trece mai ales cand e intins la coate, genunchi spate, daca as gasi unul gros ar fi super, sa fie cu captusala ceva , ceva sa nu treaca acul...

Ovidiu, citeste mesajul privat.
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Un mic ajutor din partea voastra

Mesajde BotaPaul » 21 Dec 2014, 01:17

cred ca baiatul asta a uitat de muuult timp de forum :shock:
Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui; ( PV 19:22)
Avatar utilizator
BotaPaul
 
Mesaje: 613
Membru din: 28 Ian 2013, 18:34
Localitate: Tg-Mures


Înapoi la DONATII UMANITARE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori