Prima pagină OFF TOPIC DONATII UMANITARE

Cunosti un caz limita ? Iti pasa de aproapele tau ? Vrei sa faci o donatie ? Cazuri disperate care se pot rezolva cu ajutorul tau...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

2% din impozit, pt 2 pasi,poate un viitor stupar

Mesajde cypryx » 06 Apr 2011, 12:56

NU TRECE NEPĂSĂTOR TU STUPARULE CE UMBLI PRINTRE STUPI

zilele trecute ,din întâmplare,m-am întâlnit cu fina mamei mele.
deși are in jur de vreo 33 de ani si locuim aproape(distanta de 5 km),spre rușinea mea ,trebuie sa recunosc ca nu prea ne am mai întâlnit.
din vorba in vorba am aflat ca are o fetita si un băiețel.dar ,fiindcă exista acest mare DAR,bucuria familiei a fost curmata de suferința in care se zbate fiul ei LUCIAN,bolnav de o boala care ar curma bucuria oricărui părinte-TETRAPAREZA SPASTICA(nu cunosc personal prea multe despre aceasta boala dar are ca principal efect faptul ca LUCIAN nu poate sa meargă.m-am cam înfiorat la auzul acestor vesti si se pare ca toata speranța le-a rămas la un centru de tratament din UCRAINA la care trebuie sa meargă periodic pentru tratament.deși a existat in țară un centru de tratament (la Bușteni),din zelul cu care ne îmbucura sistemul politic al tari, a fost desființat fiindcă se dorea turism nu tratament pt. viata.
Marea problema o reprezinta costul tratamentului ,anul trecut zece zile au costat 2100 euro bani pe care părinti nu si permit si in disperare de cauza cauta sa adune aceasta suma din donații,din donarea celor 2% din impozit si din tot ce vor putea face

au demarat înființarea unei asociați umanitare,non profit,fără scop patrimonial ca prin aceasta sa adune ceva pt.tratamentul lui LUCIAN. aici din nou sistemul romanesc si a spus cuvântul.la înregistrarea la judecătorie dintr-o eroare funcționară nu le a trecut in acte anumite date iar acum o in loc sa fie gata umbla din nou.
prin asociație spera sa adune cei 2% din impozit pt tratamentul lui LUCIAN.

FAC UN APEL LA CEI CE POT DĂRUI DIN INIMA PT LUCIAN ,FIE CHIAR SI CEI 2% DIN IMPOZIT(care oricum sunt plătiți ca impozit la stat).
GARANTEZ CA NU SUNT IMPOSTORI(asa cum in țara aceasta sunt mulți) CI DOAR NIȘTE PĂRINTI DISPERAȚII PENTRU COPILUL LOR.
oricum voi posta si un pliant făcut de părinti il folosesc ei in efortul lor de a aduna ceva bani pt LUCIAN
ca si date de contact ale familiei lui LUCIAN:
DEHEL LENUȚA-VERONICA-MAMA LUI LUCIAN
DOM.IN ORAȘ HUNEDOARA
POATE FI CONTACTATA TELEFONIC LA NR:0723 392 306
PUTEȚI CHIAR SA IL VIZITAȚI SAU SA CEREȚI DATE SUPLIMENTARE.
TOȚI CE CE DORESC SA AJUTE IN ORICE FEL UN PITIC DE 6 ANIȘORI SA O FACĂ.NU EZITA, DOAMNE FERI DE NECAZ.

PS:PĂRINTI AU PREA MULT BUN SIMT SI FRICA DE DUMNEZEU IAR LUCRU ACESTA IN SOCIETATEA ACTUALA E CA SI O PIATRA DE MOARA LA GATUL LOR.
ACEASTA POSTARE O FAC DIN PROPRIE INIȚIATIVĂ FĂRĂ VREUN INTERES PERSONAL CI DOAR PT. PITICUL LUCIAN.
cine doreste sa ma contacteze o poate face la tel:0763591355 iar poza de la avatar e a mea personala..
DOAMNE FERI DE NĂCAZ PE TOȚI!
AJUTAȚI SI MARE VA FI RĂSPLATA VOASTRĂ!
AL DUMNEAVOASTRĂ
CYPRYX
http://www.fileshare.ro/17391498002
festina lente,pământul e rotund si ajungi sigur in același punct.
cypryx
 
Mesaje: 180
Membru din: 23 Mar 2011, 23:03
Localitate: HUNEDOARA

Re: 2% din impozit, pt 2 pasi,poate un viitor stupar

Mesajde cypryx » 06 Apr 2011, 12:56

REVIN CU NISTE PRECIZARI<
am sa postez pe viitor(câteva zile) si modelul de formular pt cei ce doresc sa aloce cei 2% din impozit lui LUCIAN,eu deja am făcut o.momentan din cauza sistemului romanesc de înregistrare a asociaților umanitare si a erori apărute in acte nu e gata treaba cu asociația,deci nu au CUI,CONT la banca ,etc.dar in câteva zile sper sa o rezolve.
MULȚUMESC TUTUROR PT ATENȚIA ACORDATA
AL DUMNEAVOASTRĂ CYPRYX
festina lente,pământul e rotund si ajungi sigur in același punct.
cypryx
 
Mesaje: 180
Membru din: 23 Mar 2011, 23:03
Localitate: HUNEDOARA

Re: 2% din impozit, pt 2 pasi,poate un viitor stupar

Mesajde cypryx » 20 Apr 2011, 22:30

revin acu pot sa adaug și formularul pt cei ce vor sa doneze cei 2% din impozit.
sa ne fiți sănătoși.
festina lente,pământul e rotund si ajungi sigur in același punct.
cypryx
 
Mesaje: 180
Membru din: 23 Mar 2011, 23:03
Localitate: HUNEDOARA

Re: 2% din impozit, pt 2 pasi,poate un viitor stupar

Mesajde florinjsk » 29 Iun 2011, 13:30

salut si multa sanantate

invata-ne cum sa procedam ca sa alocam cei 2% baiatului ! ce acte ,formalitati trebuiesc facute? unde trebuie mers ca sa facem asta?
Avatar utilizator
florinjsk
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Iun 2011, 18:33
Localitate: bucuresti


Înapoi la DONATII UMANITARE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori