Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Am fost onorat.

Mesajde Ioan Guist » 21 Ian 2015, 23:37

LUPU' ALBINELOR scrie:- Nelu, desi eu am renuntat intre timp la visul numit apicultura (dupa ce incepusem sa investesc euroi...tu stii),
tu esti cel care vei ramane in mintea mea ( si sunt convins ca si in mentalul colectiv al unei mari majoritati din comunitatea Stuparitul),
asociat pentru totdeauna cu imaginea combinata a unei apiculturi idilice, dar in acelasi timp progresista.

Vei ramane Prometeul care a furat focul din Olimp ca sa il ofere oamenilor pe care i-a iubit, suportand constient urmarile - devorarea zilnica a ficatului de catre 'vulturii' traditionalisti, incapabili sa accepte schimbarea de mentalitate in domeniul apiculturii romanesti. Schimbare pe care ai generat-o si ai facut din Stuparitul (la vremea respectiva), SINGURA SURSA de informare apicola de secol XXI, nu de secolul V i.e.n. (epoca cand Herodot scria despre albinele getilor).
Userii de pe Stuparitul au simtit ca le-ai oferit si inima, nu numai mintea si experienta ta. Si asta te face un Mare OM !

Ramai cu bine, prietene. In amintirea tuturor !

(din partea unui apicultor esuat - LUPU' ALBINELOR )


Auzi ba? ca uite mi-am sters o lacrima si m-am scarpinat sub brat.De stiam ca sunt asa bun , ma pupam mai des.Zvonul greu e altul.Acela ca Mircea vrea sa iasa de la Administrare si nu are cui sa-i dea Stuparitul.Sub 500 000 de euroi nu vrea si pace.Io am venit cu oferta rezonabila.adica cu 499 000 si nu si nu .Batman Batmen...

Hai ma, mergem inainte!

PS Auzi ba Lupule, dupa ce ai dat iama in toate stupinile si le-ai rupt capetele bietelor albine, vi si te plangi.Lasa ma ca ramane cum am stabilit.Imbatranim cu oasele sub stuchi la umbra.Ce conteaza ca sunt ai mei sau ai tai?? Nu tot asa radem de ne dor burtiile cand ne intalinim?? :lol:
Pupe si acum zice : Ba parca inca-ti mai tremura muschiul ala de sub ochiul stang de cand o fost Iuliu pe la noi.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Am fost onorat.

Mesajde Adi Hodis » 22 Ian 2015, 04:55

Nelu, multa sanatate, noroc si s-auzim de bine !.
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Am fost onorat.

Mesajde Bambucha » 22 Ian 2015, 12:13

Ioan Guist scrie:Zvonul greu e altul.


Pentru mine, imagini ca "troleibuzul 500", "in drum spre uzina", la "fabrica", "in birou cu liftul" m-au lovit puternic in retina, si m-au facut sa ies din zona anonimatului intrand in hora stuparitului, cu bune, cu rele. Au avut ca impact sa ma scoata de pe cararea mea idilica din padure de lugu-lugu-apicultura de hobby/we si sa ma puna pe un drum ceva mai lat si asfaltat :P Pentru asta, multumesc! Sper sa ramaneti in continuare in hora asta chiar daca timpul trece, copii cresc, si la tampla apar plete dalbe... Ce ar mai fi o hora fara dansatori.

Numai ganduri bune si reusite in tot ce faceti!
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Am fost onorat.

Mesajde nicus » 22 Ian 2015, 12:30

Ma regasesc in parte din cele scrise mai sus.
Nu mai adaug decat ceea ce am citit tot aici pe forum: Ma bucur ca suntem contemporani.
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: Am fost onorat.

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 22 Ian 2015, 16:00

Ioan Guist scrie:Lasa ma ca ramane cum am stabilit.Imbatranim cu oasele sub stuchi la umbra.Ce conteaza ca sunt ai mei sau ai tai?? Nu tot asa radem de ne dor burtiile cand ne intalinim?? :lol: .


- Si eu visez cu burta deschisa la un astfel de deznodamant. Dar mai intai tre sa asigur o pensie belgiana, ca sa am si eu un leu de pachet, pentru pastoralul cu tine... :D
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3818
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: Am fost onorat.

Mesajde paul » 22 Ian 2015, 19:03

Ioane, eu iti multumesc pentru activitatea de moderare a acestui forum ! Chiar daca am mai avut noi controverse, vad ca mai nou asa se cheama battlefield-ul, sa stii ca-ti apreciez intreaga activitate.
Pacat ... forumul a pierdut o minte limpede din echipa de moderare ! Poate n-ai sa ma crezi dar sincer regret ! :(
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Am fost onorat.

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2015, 15:29

Totusi, cine este Ioan Guist ?

Un om, mai mult lat decat inalt...!!!
Un om caruia iti face placere sa-i strangi mana (interzis domnisoarelor)...!
Un om necajit - d.p.d.v. al unora - dar si plin de viata!!!
Un om care nu-si arata problemele...!
Ca sa-l cunosti... trebuie sa-l intelegi...!
Un om care asteapta mai mult de la ceilalti...
Chiar daca arata ca stie ce vrea...
Este un tip sufletist, inchis artificial si... "fraier"...

P.S. Atat am apucat sa vad, Ioane, in scurta noastra intalnire!!!

Si eu pot spune... AM FOST ONORAT!

Dar am ramas fara un raspuns... :(

Joi...

-Alo, Ioane, imi trimiti semintele alea...?!?
- Mai Andrei, am uitat (a -50-a oara), da' le am pe portiera de la camion! Da-mi un "bip" maine, sa nu uit...


Din acea zi (joi) nu mi-a mai raspuns la telefon... si a inceput... ce a aparut pe forum... :(
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost onorat.

Mesajde proapis13 » 21 Noi 2015, 18:41

ignatov andrei scrie:-Alo, Ioane, imi trimiti semintele alea...?!?
- Mai Andrei, am uitat (a -50-a oara), da' le am pe portiera de la camion! Da-mi un "bip" maine, sa nu uit...


Din acea zi (joi) nu mi-a mai raspuns la telefon... si a inceput... ce a aparut pe forum... :(

...si eu am raspuns odata unui telefon...tot pentru seminte...am intermediat ca cei doi cu semintele sa-si faca schimb de telefoane si...seminte....atunci unul dintre ei mi-a promis ceva...nici pana in ziua de astazi nu si-a onorat promisiunea...
P.S. Uitasem...ca de-aia e bine sa mai uite omul dar cu semintele astea imi amintii... ;)
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Am fost onorat.

Mesajde nae » 21 Noi 2015, 19:07

Ioan Guist scrie:Am fost onorat sa...

(sunt autobanat = sunt un nemernic /fatarnic /un jeg .... :oops: )
...multumesc.

Multumesc, pt ca mi-ai raspuns la telefon , pt ca postezi , pt ca RESPIRI apicultura , pt ca sunt subiectiv si te IUBESC .
(te urasc din rinichi cand il promovezi pe Bas si Neamt = niste oportunisti cu durere-n c*r de romani :cry: )
Ignatov , sanatate maxima .

Pt mine GICA e ''tatal'' ; pt mine GUIST e ''fiul'' .


Si ION si ANDREI aveti loc la masa ; e nevoie de voi ; AVEM nevoie de voi .
Cei TINERI au nevoie de sprijin = SUNT salvarea noastra ;) ; vanitatea e .. fas; ma PI..S pe ea .
nae , un nene .
:cry:
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: Am fost onorat.

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2015, 22:40

proapis13 scrie:
ignatov andrei scrie:-Alo, Ioane, imi trimiti semintele alea...?!?
- Mai Andrei, am uitat (a -50-a oara), da' le am pe portiera de la camion! Da-mi un "bip" maine, sa nu uit...


Din acea zi (joi) nu mi-a mai raspuns la telefon... si a inceput... ce a aparut pe forum... :(

...si eu am raspuns odata unui telefon...tot pentru seminte...am intermediat ca cei doi cu semintele sa-si faca schimb de telefoane si...seminte....atunci unul dintre ei mi-a promis ceva...nici pana in ziua de astazi nu si-a onorat promisiunea...
P.S. Uitasem...ca de-aia e bine sa mai uite omul dar cu semintele astea imi amintii... ;)


Cand ai "intermediat", semintele erau deja rasarite, iar nenea Avram uitase sa ma anunte daca le-a primit si daca rosiile au rod...
In alta ordine de idei: ai telefonul meu, n-a venit nici primavara, asa ca nu te inteleg, de ce mai trebuia sa intervii si tu...?!?
Ce seminte se seamana in luna aprilie-mai a anului in curs, cumva... castravetii, sau morcovul...?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost onorat.

Mesajde proapis13 » 21 Noi 2015, 23:49

ignatov andrei scrie:
proapis13 scrie:...si eu am raspuns odata unui telefon......atunci unul dintre ei mi-a promis ceva...nici pana in ziua de astazi nu si-a onorat promisiunea...


Cand ai "intermediat", semintele erau deja rasarite,
In alta ordine de idei: ai telefonul meu, de ce mai trebuia sa intervii si tu...?!?

Lecitina apicola face minuni...DE CE nu incerci...????
Sau ai uitat ce mi-ai PROMIS :?:...
Eu ....NU am uitat... ;)
P.S. Ma stiti cu totii ca nu sunt cu telefoanele...cand o sa te sun atunci o fac doar o singura data...
sa-ti aduc aminte ca .....NU MAI IMI TREBUIE....considera ca te-am sunat... :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Am fost onorat.

Mesajde CATALIN » 22 Noi 2015, 09:45

Ma nea Mariane...daaa mata de ce nu te tii de cuvant???mi-ai promis un curcan d-ala de nu-l tine protapu... :lol:
Daaa gata nu-l mai vreau...m-am saturat
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Am fost onorat.

Mesajde proapis13 » 22 Noi 2015, 10:55

CATALIN scrie:Ma nea Mariane...daaa mata de ce nu te tii de cuvant???mi-ai promis un curcan d-ala de nu-l tine protapu... :lol:
Daaa gata nu-l mai vreau...m-am saturat

Anul asta am crescut ceva ...brabeti...nu te intereseaza vo doi... :?: :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Am fost onorat.

Mesajde gica.mosu » 22 Noi 2015, 11:00

...In viataaaa f multi promit(si eu uneori :oops: ) dar putini se tin si deee.... cuvant :idea: ...Uitarea.... bat-o vina :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Am fost onorat.

Mesajde ignatov andrei » 24 Noi 2015, 00:30

proapis13 scrie:
ignatov andrei scrie:
proapis13 scrie:...si eu am raspuns odata unui telefon......atunci unul dintre ei mi-a promis ceva...nici pana in ziua de astazi nu si-a onorat promisiunea...


Cand ai "intermediat", semintele erau deja rasarite,
In alta ordine de idei: ai telefonul meu, de ce mai trebuia sa intervii si tu...?!?

Lecitina apicola face minuni...DE CE nu incerci...????
Sau ai uitat ce mi-ai PROMIS :?:...
Eu ....NU am uitat... ;)
P.S. Ma stiti cu totii ca nu sunt cu telefoanele...cand o sa te sun atunci o fac doar o singura data...
sa-ti aduc aminte ca .....NU MAI IMI TREBUIE....considera ca te-am sunat... :lol:


Sa ma bata Dumnezeu daca mai tin minte despre ce seminte era vorba...! Scuze!
Te rog frumos sa-mi amintesti aici, pe acest topic!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Am fost onorat.

Mesajde alt stupar » 24 Noi 2015, 00:45

”sa ma trazneasca, sa n-am parte de... ” chestii etnice :lol:

eheheiii... vorba aia din folclor de zice ca scurte picioare are minciuna...
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori