Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Aethina tumida - gandacul mic de stup

Mesajde TDI » 14 Ian 2015, 14:41

Am deschis subiectul la DGSVPA Neamt, cu Aethina Tumida. Pe scurt, fără o sesizare sau autosesizare din partea celui afectat nu se poate face nimic.
Erau curiosi cu ce doctor veterinar am contract si...
Mdea, fără acte de import al unui import dovedit infestat sau măcar autosesizarea de mai sus, nu pot face nimic, dar absolut nimic.
Cu ce tratam, de ce tratam, când tratam... etc.

M-a cuprins asa un sentiment de neputinta si de mândrie ca sunt roman in Romania.
TDI
 
Mesaje: 1609
Membru din: 07 Aug 2013, 17:31
Localitate: Bacau-Roman

Re: Aethina tumida - gandacul mic de stup

Mesajde peterneamt » 14 Ian 2015, 15:46

E din africa de sud . :roll:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 14:35

Buna ziua...din Italia va deranjez....as vrea sa va intreb daca v-ar interesa un produs ptr combaterea Gandacului mic de stup - Aethina Tumida care incepuse sa faca ravagii in sudul Italiei...de cand au inceput sa foloseasca produsul nostru totul a intrat in normal.Practic ar fi un mic rezervor de plastic care se introduce in stup se pune un lichid in acel rezervor care atrage acest gandac si il omoara.....Va multumesc
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Ian 2015, 14:46

adica capcane de plastic , care sunt folosite inclusiv in USA , zic bine ? :P
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Ian 2015, 14:48

pune si tu o poza ceva :P
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 14:56

exact...aceeasicapcana care se foloseste in SUA
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 14:57

Acum am gasit acest forum si in curand voi afisa fotografii cu aceste capcane produse de firma noastra aici in Italia
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde italianu » 29 Ian 2015, 15:23

La cit se vinde arma respectiva?
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 15:31

aici in Italia ne punem de acord cu toti cumparatorii....cel care se fabrica in america nu are o rezistenta de lunga durata,,,ar trebui schimbate mai des,,adica nu le poti folosi f mult timp....pe cand cele facute de noi dureaza zeci de ani....cum am spus ,,,azi am gasit acest forum si in curand voi pune fotografii si va voi explica mai multe....revenind la pret cum am spus tratam la pret cu toti cumparatorii si pretul se invarte intre 0.70 cent/euro-1 euro
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde mircea_tm » 29 Ian 2015, 15:33

dodado scrie:aici in Italia ne punem de acord cu toti cumparatorii....cel care se fabrica in america nu are o rezistenta de lunga durata,,,ar trebui schimbate mai des,,adica nu le poti folosi f mult timp....pe cand cele facute de noi dureaza zeci de ani....cum am spus ,,,azi am gasit acest forum si in curand voi pune fotografii si va voi explica mai multe....revenind la pret cum am spus tratam la pret cu toti cumparatorii si pretul se invarte intre 0.70 cent/euro-1 euro


deci, d-voastra aveti fabrica? d-voastra vindeti acest produs? da?
CARPE DIEM !
mircea_tm
 
Mesaje: 525
Membru din: 05 Mar 2012, 22:35
Localitate: TIMIS

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 15:38

exact...
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 15:44

incercam sa intram si in romania cu acest produs,,,,facem toate cele necesare ptr a deschide o distributie in romania
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde proapis13 » 29 Ian 2015, 15:55

dodado scrie:incercam sa intram si in romania cu acest produs,,,,facem toate cele necesare ptr a deschide o distributie in romania

Si ce :evil: sa facem cu produsul asta in Romania :?: ...sau odata cu el ne trimiteti si gandacul ... :?: :shock:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde dodado » 29 Ian 2015, 16:04

Ce as putea sati raspund.....scuzama ca team deranjat ca sa scri acest comentariu
dodado
 
Mesaje: 10
Membru din: 29 Ian 2015, 14:31

Re: arma ce ucide Gandacul mic de stup - Aethina Tumida

Mesajde italianu » 29 Ian 2015, 17:32

proapis13 scrie:
dodado scrie:incercam sa intram si in romania cu acest produs,,,,facem toate cele necesare ptr a deschide o distributie in romania

Si ce ... sa facem cu produsul asta in Romania :?: ...sau odata cu el ne trimiteti si gandacul ..:


Marian,daca-l vrei (eu nu-l am :lol: ) vorbesc io cu vre-un apicultor calabrez ,si-ti procur citeva femele împerecheate! Ma ocup eu cu expedierea :lol: :twisted: :lol:
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Aethina tumida - gandacul mic de stup

Mesajde proapis13 » 29 Ian 2015, 20:12

Italiene si dodonele...tineti produsul pentru voi...dar sa nu-l folositi in veci... ;)
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

AnteriorUrmătorul

Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori