Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Cresterea imunitatii org uman din...

Mesajde gica.mosu » 14 Feb 2012, 14:58

Primul pacient eu si fam;Se pun in 30 ml apa 50 ml suc de catina,30 pic tinct de propolis20%(la copii peste 3 an1/2 pic/kg corp),50 pic de tinct de echinaceea(la copii peste 5 ani 1 pic/kg corp)+o lingurita miere de salcim si se bea zilnic1-2 sapt/luna.Am 60 ani si nu am stat o zi in spital...incercati si va convingeti. Consultatii si med de familie.restrictii(diabet zaharat)..Multa sanatate!!!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cresterea imunitatii org uman din...

Mesajde peterneamt » 20 Ian 2014, 11:10

Citind şti de ce să te fereşti deci.....creşte imunitatea....
http://www.bioterapi.ro/aprofundat/inde ... ertit.html
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Cresterea imunitatii org uman din...

Mesajde gica.mosu » 18 Aug 2015, 16:04

Kayukoji scrie:These sources are updated or not.


...Tradus=aceste surse sunt actualizate s-au nu???(tradus- g .mosu dupa cei 3 ani de lb engleza facuti cu primaru+ secretara ;) )....MS dv se refera la MS lui peterneamt ...s-au la ms meu ...thank you very much :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau


Re: Cresterea imunitatii org uman din...

Mesajde peterneamt » 11 Ian 2018, 13:29

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19


Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori