Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1-a

Mesajde CATALIN » 13 Aug 2015, 22:44

Dragi Colegi...in primul rand vreau sa va multumesc tuturor celor care in ultimele doua editii,de cand ma ocup de organizarea acestui eveniment m-ati onorat cu prezenta si m-ati facut sa fiu mandru de reusita

Incep poate prea devreme cu propunere celei de-a 7editi a intalnirii la Craiova, insa discutiile si propunerile dumneavoastra ne ajuta pentru o mai buna organizare ;)

De altfel impreuna cu DD (Dila Daniel) dorim ca an de an intalnirea sa fie tot mai reusita iar dumneavoastra sa fi-ti tot mai incantati
pentru a evita orice disconfort al dumneavoastra sa discutam si sa stabilim impreuna toate detaliile

In principiu dorim ca locatia si data sa ramana aceleasi ca si in anii trecuti
Asa ca!!..pana la sfarsitul luni septembrie avem sa discutam sa propunem si tot odata sa ne anuntam si prezenta sigura la aceasta intalnire...atunci o sa prindem(sau nu) in piroaie organizarea celei de-a 7 editii ;)
Printre picaturi scriem si aici insa mare atentie.....tratamentele au inceput iar stupi in perioada asta nu trebuie neglijati deloc
SPOR ;)
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde ves.lucian.zabrani » 13 Aug 2015, 23:08

Vine tata !!! Fara mine nu se poate !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 16 Aug 2015, 02:48

pentru cei ce nu cunosc detali despre data oficiala a intalniri apicultorilor in CRAIOVA aceasta este oficiala an de an in prima sambata din luna noiembrie ;)
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Nicolaie Astaifoaiei » 16 Aug 2015, 14:28

ves.lucian.zabrani scrie:Vine tata !!! Fara mine nu se poate !!!
:P :P :P
Cu ce mergeti ?
Mergeti pe jos ca plecati deacuma sa ajungeti in Octombrie ?
Nasol ca vine iarna
Nicolaie Astaifoaiei
 
Mesaje: 619
Membru din: 30 Dec 2013, 13:56
Localitate: langa Timisoara

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde ves.lucian.zabrani » 16 Aug 2015, 14:31

De data asta ma duc cu cercul !!!
:lol: :lol: :lol:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Nicolaie Astaifoaiei » 16 Aug 2015, 15:06

Cu cercul ?
Pot sa viu si ieu?
Nasol ca vine iarna
Nicolaie Astaifoaiei
 
Mesaje: 619
Membru din: 30 Dec 2013, 13:56
Localitate: langa Timisoara

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 25 Aug 2015, 22:07

sa fie chiar atat de...devreme cu vestea asta ?? sau v-ati plictisit de noi olteni :D
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde redoo » 25 Aug 2015, 22:43

Daca nu apare nimic inopinant, eu o sa vin.
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde a_costy » 25 Aug 2015, 22:52

CATALIN scrie:sa fie chiar atat de...devreme cu vestea asta ?? sau v-ati plictisit de noi olteni :D


Este putin cam devreme, astfel incat sa spunem prezent.
a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde eduard.rotaru » 26 Aug 2015, 09:09

Anul asta mi-am propus sa ajung si eu.
eduard.rotaru
 
Mesaje: 282
Membru din: 20 Sep 2012, 10:55
Localitate: Barlad

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde lucky5strike » 26 Aug 2015, 13:24

CATALIN scrie:sa fie chiar atat de...devreme cu vestea asta ?? sau v-ati plictisit de noi olteni :D


Adica tu iti pui problema cine mai vine in plus... ca, de venit, oricum vine cam toata lumea din anii trecuti... :lol:
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 19 Sep 2015, 00:16

SE apropie octombrie si usor usor va trebui sa incep cu pregatirile,vin cu rugamintea ca cei ce doresc sa fie prezenti la intalnire sa-mi confirme cat mai curand posibil

-pentru a evita problemele cu ,cazarea si masa anul acesta am decis ca in urma confirmarilor dumneavoastra cazarea sa se stabileasca inainte de a se ajunge la Craiova...

-de asemenea am luat decizia ca anul acesta in ceea ce priveste mancarea sa stabilesc un meniu,pt ca toata lumea sa fie servita odata si pt a evita intarzierile ce au fost in anii trecuti(e greu sa fi rapid cu, comenzile pt 40-50 de persoane odata)
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde geangu » 19 Sep 2015, 09:17

CATALIN scrie:SE apropie octombrie si usor usor va trebui sa incep cu pregatirile,vin cu rugamintea ca cei ce doresc sa fie prezenti la intalnire sa-mi confirme cat mai curand posibil

-pentru a evita problemele cu ,cazarea si masa anul acesta am decis ca in urma confirmarilor dumneavoastra cazarea sa se stabileasca inainte de a se ajunge la Craiova...

-de asemenea am luat decizia ca anul acesta in ceea ce priveste mancarea sa stabilesc un meniu,pt ca toata lumea sa fie servita odata si pt a evita intarzierile ce au fost in anii trecuti(e greu sa fi rapid cu, comenzile pt 40-50 de persoane odata)


Zici de parca au fost 400-500 de persoane ! Pentru un restaurant bine organizat 40-50 de persoane nu trebuie sa fie o problema , mai ales ca era de asteptat sa fie cel putin 40-50 de persoane.
geangu
 
Mesaje: 403
Membru din: 27 Mar 2012, 15:41

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Mircea_63 » 19 Sep 2015, 11:16

CATALIN scrie:Dragi Colegi...in primul rand vreau sa va multumesc tuturor celor care in ultimele doua editii,de cand ma ocup de organizarea acestui eveniment m-ati onorat cu prezenta si m-ati facut sa fiu mandru de reusita


CATALIN scrie:SE apropie octombrie si usor usor va trebui sa incep cu pregatirile,vin cu rugamintea ca cei ce doresc sa fie prezenti la intalnire sa-mi confirme cat mai curand posibil



1.CATALIN, sa inteleg ca cei care au participat doar la una dintre cele doua editii... nu mai intra in calcul sau au deranjat? :D

2. E ca la nuntile alea la care daca n-ai confirmat din timp prezenta, n-ai ce cauta?

Vezi tu, daca in ziua intalnirii chiar am si drum prin zona, ma voi gandi de doua ori si tot la concluzia ca nu ma duc ajung. De ce? Pai daca n-am confirmat... ma duc asa, ca nesimtitul?

3. Inteleg ca de fapt tu esti gazda si suntem invitatii tai?
Ca una e sa ma duc la Intrunirea Stuparilor si alta e sa ma duc la CATALIN.

Detaliile conteaza si probabil ca nu numai pentru mine.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 19 Sep 2015, 15:55

Nea Mircea stii foarte bine ca nu la asta am vrut sa ma refer...doar ca ma gandeam ca toate cele sa fie mult mai bine organizate...sa nu mai mancam fiecare cand prinde sa nu mai avem probleme cu cine unde doarmea...acum inteleg si rautatea unora...doar tre sa-mi incurcati cumva planurile nu??

am multumit tuturor celor care m-au onorat cu prezenta...<<de cand particip la organizarea acetui eveniment>>...aici am luat in calcul pe toti cei ce au participat la ultimele 2 editi ;)

Cu 5 au 100 de peroane intalnirea se va tine....ceea ce-mi doresc eu sa fac e ca toti cei care ajung sa aiba cat de cat un minim de confort
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 19 Sep 2015, 16:00

Zici de parca au fost 400-500 de persoane ! Pentru un restaurant bine organizat 40-50 de persoane nu trebuie sa fie o problema , mai ales ca era de asteptat sa fie cel putin 40-50 de persoane.


uite ca nu e un retaurant fff bine organizat si nu poate sa duca40-50..insa e un restaurant in care facem ce vrem noi un restaurant cu ,,cazarea aproape cu parcare privata un restaurant care ne permite sa fim ca la noi acasa...si daca eti cine cred eu.....prea il respect pe frate-tu...
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Următorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator