Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde modigliani » 10 Oct 2015, 20:35

daffid mihailov scrie::))

RASU' SA RAMANA DE TINE SI DE URMASII TAI .........
modigliani
 

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde daffid mihailov » 10 Oct 2015, 20:38

:lol: :D
Şi albinele au aceeaşi soartă ca toate marile adevăruri. Trebuie să înveţi să le observi. Maurice Maeterlink
Avatar utilizator
daffid mihailov
 
Mesaje: 1230
Membru din: 30 Ian 2015, 02:49
Localitate: Arges

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde modigliani » 10 Oct 2015, 20:43

daffid mihailov scrie::lol: :D

Mai baiatule , esti retard .
Poti fii atat de dragut sa lasi discutia asta sa-si capete sensul pe care ar trebui sa-l aiba ?
Spune-mi, de ce ai nevoie sa poti intelege perfect ca esti '' din alt film" p-acilea ?

Uite , iti promit ca maine ne vedem la topicu' cu bancuri . ''Acolosea'' se rade . Pana apar io te ..... ''dezplictisesti'' cu Teinegru. E de-al nostru , baiat bun ! Baga bancuri de numa' ! Tot sa vomiti la ele ........

Acum ...... ne scuzi , te rog ?

.........................................

p.s Te-ai uitat si tu in stanga-sus a postarilor mele ? Ai vazut care-mi sunt obarsiile ? Ai recurs macar la un antrenament de ''vara" cu Pictoru ? Desi urmeaza sa te confrunti cu exercitiu de commando nimic nu te previne asupra ''tornadei'' in care te avanti temerar si inconstient ? ! Dar , in fine , fie sa rezisti .......... D-zeu fie cu tine !

FORCE BE WITH YOU ! Spun asta ca-n 2 minute incepe la AXN ''Razbunarea Sith" . Enjoy and made your ''homeworks'' , aprentice ! .....
Ultima oară modificat de modigliani pe 10 Oct 2015, 21:03, modificat 1 dată în total.
modigliani
 

Re: !!!!

Mesajde Florin Dobre » 10 Oct 2015, 21:01

modigliani scrie:Unde gresesc , mah ? C-am plecat de la o coada de caine si-am ajuns unde va doare ..........

Curioasa legatura. :lol:

Esti nervos? Pentru ca nu-i natia cum ti-o doresti?
Ziceai de multele exemple din istoria neoficiala in care ai nostrii au fost tarfe. Toti vecinii nostrii si popoarele civilizate au fost niste demni.
Hai ma, ce dq?! :)
Ma intristeaza cum au reusit niste unii sa ne faca sa credem ca suntem poporul de rahat de care vorbesti. Asta e marea lor realizare...au facut in asa fel incat sa ne desconsideram singuri...turma ideala. ;)
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: !!!!

Mesajde modigliani » 10 Oct 2015, 21:04

Florin Dobre scrie:
Esti nervos? Pentru ca nu-i natia cum ti-o doresti?


DA !!!
modigliani
 

Re: !!!!

Mesajde italianu » 10 Oct 2015, 21:10

modigliani scrie:Multi ****** din preajma cred ca sunt p-acilea doar sa fac iures ! Ei bine , sunt mai motivat decat ei , ******* PRODUCATORI DE MIERE , ca din tara mea sa iasa la valoare justa ceea ce este de valoare !
Nu ajunge sa bananai prin stupina toata ziua si sa-ti vinzi munca pe ''doi lei'' . Este abject la nivel de natiune , de tagma , de profesie , de ...... orice vrei !
Si indiferent de ceea ce cred ''respectabilii'' imbecilozi , ma doare sa vad cum mi se iroseste , inclusiv prin apicultura , tot ceea ce tine de ce-ar trebui sa iubesc in TARA MEA !!!!!

p.s. Hai , ca deja ma enervez .......... Unde , dracului , nu sunt inteles ??????????
Ia nu va mai bucurati , mah , DOI ANI INTREGI , TOTI ODATA ( !!!!! ) la borcanu' cu miere si stocati TOT !!!!!!! Ia sa vedeti voi cum va da neamtu' pe ea cat vreti .......... si-o felatie bonus la imbuteliere !!!!!

Dar ai cu cine ????? Revin si insist , asta-i poporul roman ! Full de ''spargatori de greva'' , gata oricand sa tradeze o intelegere ''de tagma'' , numa' sa se vada fiecare , INDIVIDUAL si pervers cu mierea vanduta ..... Ca , deh , are nunta lu' alde fii-sa luna viitoare , si ....... aiaie ! Va EDIT cu tot cu ''sindicalizarea ''voastra de
Unde gresesc , mah ? C-am plecat de la o coada de caine si-am ajuns unde va doare ..........



Fratella,esti pe linga rau de tot!
Pai de ce crezi ca vin nemtii,si altii,sa cumpere de la noi?ptr ca e ,,eftina"
Daca Ro nu vinde merg la bulgari, unguri si/sau alti producatori ,,eftini"
Aici in Italia ,cu ,,pret de pret" se vinde tooooot,si preturile-s duble ca la Ro!
Din ,,afacerea dulce",cistiga numa ,,mijlocitorii",palmasi(stuparii ) iau numa' firmiturile!
Amară, da'adevarată pastila!
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: !!!!

Mesajde teinegru64 » 10 Oct 2015, 21:31

modigliani scrie:
Full de ''spargatori de greva'' , gata oricand sa tradeze o intelegere ''de tagma'' , numa' sa se vada fiecare , INDIVIDUAL si pervers

Suspecta ...aceasta dragoste subita pentru apicultori. :lol:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde petru71 » 11 Oct 2015, 00:10

modigliani scrie:...........
Ok , concret , ...... va plangeti de pretul mierii ! Si pe care-n Pl credeti ca-l doare daca nu luati masuri DRASTICE ?????

In Franta cand s-a ieftinit laptele ....... 20000 de laptari francezi au venit la Paris , au aruncat lapte-n Sena pana au albit-o ....... SI-A CAZUT CA EI !!!!! ......... POPOR , NENE !!!!!

In Grecia cand s-a scumpit abuziv benzina ........ toata Grecia si-a ''uitat'' o saptamana masinile-n garaj , de-au facut pompele ''paianjeni'' ! S-a revenit la pretul initial ......... POPOR, NENE !!!!!

Noi , Florine , ce facem ???????????????? O carcotim ''ciumec'' pe forumuri ??????????


Oameni buni,
va place, nu va place, acesta este adevarul !
Analizand astazi poporul roman per ansamblu, suntem (aproape genetic) niste blegi.
Nu exista niciodata o reactie colectiva autentica in fata unei autoritati care ia decizii de cacao. De-aia, cei care conduc tara asta isi permit cu un tupeu nesimtit si greu de inteles (pentru altii, ceva mai evoluati) ceea ce-si permit.
Cei care lipsesc cu desavarsire in tara asta sunt liderii autentici.
Lideri adevarati, nu cacanarii de doi bani de-i vedeti cu ocazia scrutinelor.

Ne meritam soarta !

Vorba lu' Calinescu, "De l-as gasi pe ala de-a scris Miorita, cu ciobanul ala, care, desi stia ca urmeaza sa moara, a acceptat senin si a continuat sa o frece la rece, l-as impusca..."...
Bine, Miorita se presupune astazi ca ar fi fost scrisa de mai multi, dar ideea ramane...

Cand o sa vedem si la noi asa ceva ?





Pitar

P.S. Pictore, imi cer scuze ca-ti poluez pagina personala cu propriile-mi cugetari...
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: !!!!

Mesajde modigliani » 11 Oct 2015, 13:47

teinegru64 scrie:Suspecta ...aceasta dragoste subita pentru apicultori. :lol:

Teiulet, eu ti-am mai spus ca sunt un personaj mult prea complex ca sa pot fi inteles de catre mintisoara aia a ta.
Dar n-are nimic! Mergem inainte. Eu ma distrez copios pe seama balivernelor tale.
modigliani
 

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde cristian bh » 11 Oct 2015, 15:06

petru71 scrie:
modigliani scrie:...........
Ok , concret , ...... va plangeti de pretul mierii ! Si pe care-n Pl credeti ca-l doare daca nu luati masuri DRASTICE ?????

In Franta cand s-a ieftinit laptele ....... 20000 de laptari francezi au venit la Paris , au aruncat lapte-n Sena pana au albit-o ....... SI-A CAZUT CA EI !!!!! ......... POPOR , NENE !!!!!

In Grecia cand s-a scumpit abuziv benzina ........ toata Grecia si-a ''uitat'' o saptamana masinile-n garaj , de-au facut pompele ''paianjeni'' ! S-a revenit la pretul initial ......... POPOR, NENE !!!!!

Noi , Florine , ce facem ???????????????? O carcotim ''ciumec'' pe forumuri ??????????


Oameni buni,
va place, nu va place, acesta este adevarul !
Analizand astazi poporul roman per ansamblu, suntem (aproape genetic) niste blegi.
Nu exista niciodata o reactie colectiva autentica in fata unei autoritati care ia decizii de cacao. De-aia, cei care conduc tara asta isi permit cu un tupeu nesimtit si greu de inteles (pentru altii, ceva mai evoluati) ceea ce-si permit.
Cei care lipsesc cu desavarsire in tara asta sunt liderii autentici.
Lideri adevarati, nu cacanarii de doi bani de-i vedeti cu ocazia scrutinelor.

Ne meritam soarta !

Vorba lu' Calinescu, "De l-as gasi pe ala de-a scris Miorita, cu ciobanul ala, care, desi stia ca urmeaza sa moara, a acceptat senin si a continuat sa o frece la rece, l-as impusca..."...
Bine, Miorita se presupune astazi ca ar fi fost scrisa de mai multi, dar ideea ramane...

Cand o sa vedem si la noi asa ceva ?

Petrule,...despre ce reactie colectiva sa vorbim,.... :o
Citeste numa un pic la topicul legislatie,....sa vezi cum se pune problema inclusiv intre noi aici!
Ai impresia ca pe aici se vorbeste aceiasi limba?Principial vorbind!
Asa am crezut si eu,.....intram cu ochelari,...boemi la ochi 8-) ,....dar mi i-au zvanturat baietii! :oops:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: !!!!

Mesajde modigliani » 12 Oct 2015, 16:33

modigliani scrie:Teiulet, eu ti-am mai spus ca sunt un personaj mult prea complex ca sa pot fi inteles de catre mintisoara aia a ta.
Dar n-are nimic! Mergem inainte. Eu ma distrez copios pe seama balivernelor tale.

TEEEEEI , unde umbli , mah ? Sau ti-ai prins urechile cu ce ti-am scris ?
Pe bune , poti procesa in timp util cand iti dau cate una d-asta ''grea" ? Sau ti s-au calat neuronii ?
modigliani
 

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde teinegru64 » 14 Oct 2015, 04:12

Dupa ani intregi de cercetari,savantii au descoperit ca o blonda are cu un neuron mai mult decat o gaina...dupa alti cativa ani de cercetari,au descoperit la ce foloseste acel neuron in plus.Concluzia lor..pentru a nu se gainata(caca) in curte...
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde modigliani » 14 Oct 2015, 07:36

Sa inteleg , Teiule , ca acele gaini de le ai in curte sunt mai idioate decat blondele ?
Si cu toate astea le-ai facut si closet in fundu' curtii ? Ce te faci cand simt ele ca ar fi un caca dar de fapt le scapa oul in handel ?
Hai , mah , ce dracu !?!?! E o adevarata nebunie scenariul asta cu care vii ! Si nici nu-mi vine sa cred ca tu treci cu adevarat prin asa ceva ..........
Si este nedrept pentru tine sa ai asa gaini tampite . Tu meriti mai mult !
modigliani
 

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde cristian bh » 14 Oct 2015, 12:16

Da ai observat o chestie interesanta? :o
La astia ce pun bancuri cu gaina-n curte,....cocoseul lenes, :) ,,,,,
,,blonda e intotdeauna,....splendida si atragatoare? :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde teinegru64 » 14 Oct 2015, 13:48

Sună soneria. Un bărbat deschide ușa și vede un schelet cu o agendă în mână, care-l întreabă:
- Popescu Costel?
- Da…. Dar tu cine ești?
- Moartea.
- Deja ai venit după mine?
- Încă nu. Fac un sondaj printre clienți pentru a spori calitatea serviciilor.
- Atunci du-te în p..la mea și să nu te mai văd pe aici.
- Mulțumesc, așa și scriem impotență și miopie.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde modigliani » 14 Oct 2015, 19:51

teinegru64 scrie:- Mulțumesc, așa și scriem impotență și miopie.


Pai vezi , mai Tei Sarman ? Fara de cate-o ''birgula'' d-asta nenorocita ( de-ar crede imbecilii pe care-i aperi ca nu ''ie'' importanta ) cum se face ca-ti vars in cap orice tentativa esuata de-a-mi parea superior ?????

Adicatelea ..... alege-ti ! Cand imi baigui prin pagina ....... esti impotent , sau miop ?
Fata de saracia aia de banc iti ofer si-o a trei-a alternativa ! Este vorba despre ''incultura'' !

Acum ..... faci cum crezi tu ! O alegi pe care crezi ca te poate compromite cel mai putin !

Concret , Teiusor chinuit de existenta mea , ...... esti :

1 - IMPOTENT ,
2 - MIOP ,
3 - INCULT ..... ?????

Ai voie sa aduci raspunsul prin MP , sa nu te faci , dracului , de kkt pe forum ! Ca , iti imaginezi , atata popor abia asteapta sa vada cum te tavalesc de cate ori ma apropii de tastatura !
modigliani
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori