Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde nae » 01 Noi 2015, 18:34

(Am fortat o banare si nu am primit-o ; nu pot sa mai postez o vreme ...) :oops:

Nu ''esti'' obligat sa empatizezi ,sa compatimesti , ...
Dar POTI sa-ti vezi de ale tale .
Poti ce vrei TU ... in alt loc , nu aici .
E ceva cumplit , nu am cuvinte , sunt gol si plin simultan ...
.........................................
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde vslsilviu » 01 Noi 2015, 18:36

Dragi colegi,

Imi este foarte greu sa scriu aceste randuri si sunt uimit de lejeritatea cu care postati si reduceti totul la o disputa care nu o sa isi gaseasca solutie.
Am stat in preajma catorva victime, mi-au fost studenti...
Avatar utilizator
vslsilviu
 
Mesaje: 567
Membru din: 12 Iun 2012, 00:45
Localitate: Dambovita, Gaesti

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde alt stupar » 01 Noi 2015, 18:50

i-auzi :oops:
”Nenorocirea s-a petrecut în gura nopții de Halloween și într-un cadru profund marcat de „spiritul” demoniac al acestei pseudo-sărbători globalizate. ”

vai staua noastra de pretinsi ganditori umanisti dar cu convingeri de ev mediu...
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde alt stupar » 01 Noi 2015, 18:58

niste tineri platesc cu viata pohta de imbogatire rapida si in dispret total fata de orice reglementari legale a unor ”intreprinzatori” si noi dam vina pe biciul divin...
traiasca bigotismul pudrat si fardat pe blogurile de doi bani !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde ves.lucian.zabrani » 01 Noi 2015, 19:04

Adi , nu stiu daca este vorba aici de imbogatire rapida !!!
Am inteles ca intrarea a fost libera la acest concert !!!
Anul asta am incercat odata sa aprind fumatorul cu bucati de burete la care le-am dat foc !!!
O " picatura " dintr-un burete aprins mi-a cazut pe mana !!!
S-a lipit , si m-am pisat pe mine pana am reusit sa scap de ea !!!
Pacat de ei !!! Mare pacat !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde Florin Dobre » 01 Noi 2015, 19:10

ves.lucian.zabrani scrie: Pacat de ei !!! Mare pacat !!!
:P :P :P

Hotaraste-te...ori e pacat de ei, ori esti vesel cu cei 3 zambilici. :idea:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde ves.lucian.zabrani » 01 Noi 2015, 19:15

Cei trei zambilici ii pun de obicei !!! Din obisnuinta !!! Aici , recunosc , am gresit !!! IERTARE !!!
:oops: :oops: :oops:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde ves.lucian.zabrani » 01 Noi 2015, 19:17

Florine , eu zambesc si cand plang !!! Poate am o problema , dar ... asta sunt !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde stefanmadalin » 01 Noi 2015, 19:18

https://www.youtube.com/watch?v=NEkDLTV0ZHs

Cam asa a stat treaba acolo....
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde gica.mosu » 01 Noi 2015, 19:28

Colegi,sunt soooocat desi la Tv nu mai pot sa ma mai uit de la aflarea cumplitei tragedii(mai i-mi zici sotiea cati ceva si voi)si tot repet mereu:de ceee, sepa posila.perchee.... :!: Cu ce a fost vinovat un copil de 15 ani,o angajata (de servici in club cu 5 copii acasa),un chitarist+n persoane navinovate pt greselile-prostiile altora...iar i-mi da cuuuu VIRGULA 8-) ...Am scris in primul MS din ac topic..."sa fim solidari cu totii .....La Onesti sunt 2 persoane ......in incendiu,iar la spital coada de n persoane sa doneze singe :shock: ...P.S-putem sa citim (cei care vor) cate o rugaciune s-au sa aprindem o lumanare :!: :idea:
Ultima oară modificat de gica.mosu pe 01 Noi 2015, 19:32, modificat 1 dată în total.
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde State » 01 Noi 2015, 19:29

ves.lucian.zabrani scrie:Adi , nu stiu daca este vorba aici de imbogatire rapida !!!
Am inteles ca intrarea a fost libera la acest concert !!!


Adrian se referea la imbogatirea rapida de pe urma clubului, fara sa respecte cele mai mici masuri de siguranta.
Nu astea conteaza acum si nici aberatiile pedepsei divine. Astea din urma chiar sunt niste motive oligofrenice.
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat


Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde mircea.costache » 01 Noi 2015, 20:10

Buna seara



Teo Larisa
Publicat pe: 1 noiembrie 2015
TEO LARISA Urmărește Votează această știre 1 votUN FOTBALIST CELEBRU FACE ACUZAȚII GRAVE DUPĂ INCENDIU LA ADRESA CLUBURILOR DIN ROMÂNIA Ianis Zicu un cunoscut fotbalist român face afirmații de o gravitate extraordinară la substanțele interzise folosite în secret de cluburiAcuzații extrem de grave lansate de Ianis Zicu Acuzații extrem de grave lansate de Ianis Zicu ANUNȚURI
Incendiul în care au pierit 29 de tineri români a născut o serie de polemici acide pe internet între zeci de mii de români. În afara doliului și a regretelor transmise familiilor celor decedați, românii au început să analizeze nu doar siguranța oferită de cluburile de noapte ci și serviciile pe care acestea le oferă tinerilor care le calcă pragul.

Ziarul Adevărul a publicat astăzi o declarație de-a dreptul incredibilă a cunoscutului fotbalist Ianis Zicu, care a făcut o serie de acuzații teribile la adresa cluburilor românești. Acuzațiile sunt cu atât mai grave cu cât lumea fotbaliștilor este foarte familiară cu cluburile de noapte din România și se presupune că Zicu nu vorbește prostii.

Fotbalistul a postat pe pagina sa personală de Facebook un mesaj în care transmite în primul rând condoleanțe pentru familiile celor morți în incendiu și declară că nimeni și nimic nu poate alina suferința celor care și-au pierdut rudele și apropiații în groaznicul incendiu.

În continuarea mesajului fotbalistul arată în termeni foarte duri că tot ceea ce se petrece în cluburile din România este strâns legat de droguri și alcool și își exprimă regretul că mulți tineri din România nu pot înțelege că viața este frumoasă și fără aceste vicii.

Afirmațiile cu adevărat grave abia acum urmează. Zicu susține că nu a mai intrat de mulți ani în cluburi dar a aflat că există cluburi care introduc în mașinile de gheață substanțe ciudate care au rolul de a-i face pe tineri să fie cât mai dispuși în a petrece toată noaptea. Practic fotbalistul susține că o dată ce această gheață ajunge în paharele celor prezenți în club, odată dizolvată, devine drog și îi influențează pe cei care o consumă.

Afirmațiile făcute de Ianis Zicu sunt de o gravitate excepțională deoarece practic fotbalistul susține că există cluburi în România care prin intermediul mașinilor de gheață își droghează practic clienții în scopul de a-i face pe aceștia să consume mai mult și să stea cât mai mult în interiorul respectivelor cluburi.

Mesajul fotbalistului se încheie prin acuzații făcute în direcția politicienilor români și a Guvernului care permit ca licențele pentru cluburi să se dea foarte ușor și fără o atentă analiză.

De asemenea, Ianis Zicu are un mesaj pentru tinerii care se consideră “emo, high sau hipsteri” și le transmite acestora că viața merită trăită și că nu trebuie să-i ignore frumusețea din cauza unor curente care le pot afecta tinerețea.

Toate cele bune
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde nicus » 01 Noi 2015, 21:08

Oameni buni, s a intamplat o tragedie.
Cei care sunt direct implicati au lacrimi pana sub barba si putea fi oricare dintre noi azi in aceasta situatie.
Cu totii avem oameni la care tinem si care puteau fi in acele momente acolo, fie se relaxau, fie munceau.
(NU e vorba doar de muzica, demoni si religie, sa fim oameni! adica sa gandim!!)

Cei care nu sunt prinsi direct, sa faca ce este posibil pentru fiecare, fie se doneaza sange, fie se intereseaza direct de familiile victimelor, etc.
Putem insa face doar liniste, daca la altceva stim ca nu ne pricepem mai bine.

Altii trebuie sa gaseasca vinovatii,
dar sa nu ne ambalam prea tare pe aceasta tema fiindca suntem multi.

-Suntem toti cei care vedem zilnic cate o "mica" jmecherie si NU actionam.
-Suntem toti cei care privim cu admiratie la cate un "mic" puscarias ramas cu banii in buzunar.
-Suntem toti cei care ne uitam la cate un "mic" show de noapte si nu intr o carte.
-Suntem .. adormiti! Daca si cand o sa ne trezim ramane de vazut.. adolescentii mai contau, insa vorba unuia de pe net:
"am 20 si ceva de ani, ne au spus la scoala generala ca suntem o generatie de sacrificiu, insa nu ne au spus si ca o sa ne ingroape de vii"
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde gica.mosu » 01 Noi 2015, 21:30

....M-a suna nepotul:un nou incendiu la un club de noapte din Constanta....fara victime ,au intervenit rapid pompieri si au evacuat localul :!: :idea: :mrgreen:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: O noua tragedie pentru Romania....

Mesajde cristian bh » 01 Noi 2015, 22:25

ves.lucian.zabrani scrie:Halloween !!! O sarbatoare importata !!!
Daca americanii ar avea o zi in care se caca pe ei , s-ar gasi si la noi adepti !!!
Poate ca nu foarte multi !!!
Ideea este ca ii imitam pe americani de dragul de a copia !!!
De ce nu-i copiem pe americani la altele ???
La cele bune !!!
:P :P :P

Luciene,....sa fii iubit! :D
ps,....sunt destule bune,....pe americani daca am putea sa-i lasam in plata Domnului,...ar fi cel mai bun lucru!
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori