Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Florin Dobre » 13 Noi 2015, 21:10

mircea.costache scrie:Si noua ne-a aparut hrean si smantana

Stati asa...ce smantana, ce hrean? :?
A mers si fara...era calda. :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde CATALIN » 13 Noi 2015, 21:24

si marmota...invele ciocolata.....a fosst bine....cat despre ospataritee...daca a-ti stii voi cata instructie am facut cu ele....bucuros sunt ca ceea ce le-am promis in cazul unor derapari n-a fost nevoie...la anu din cate observ dorinta o sa va fie comandata...vor servi pustoaice numai la tanga si depasite usor de 60-65ani ;)
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde cristian bh » 13 Noi 2015, 21:44

La Miao,.la targurile pe care le bate,vad ca .s-a stabilit o cutuma,...MeSeCe-ul mereu are probleme cu mancarea! ;)
Ba nu-i indestulatoare,ba ospatarita nu-i fierbinte,vad ca si cu hreanul sunt niste probleme,,, ;)
II recomand ,.pt la anul,..piure de telina,..,si obligatoriu sa fie servit tot de o ospatarita!
N-ar avea nimic si sa fie miss oltenia 1968,...toamna! :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Shrek » 13 Noi 2015, 21:49

CATALIN scrie:si marmota...invele ciocolata.....a fosst bine....cat despre ospataritee...daca a-ti stii voi cata instructie am facut cu ele....bucuros sunt ca ceea ce le-am promis in cazul unor derapari n-a fost nevoie...la anu din cate observ dorinta o sa va fie comandata...vor servi pustoaice numai la tanga si depasite usor de 60-65ani ;)


Cu sanii ca langosii si fundul ca tampoanele de la locomotive.......Daca se poate si cu barba, doar e trendiii.....
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3306
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Shrek » 13 Noi 2015, 21:51

cristian bh scrie:La Miao,.la targurile pe care le bate,vad ca .s-a stabilit o cutuma,...MeSeCe-ul mereu are probleme cu mancarea! ;)
Ba nu-i indestulatoare,ba ospatarita nu-i fierbinte,vad ca si cu hreanul sunt niste probleme,,, ;)
II recomand ,.pt la anul,..piure de telina,..,si obligatoriu sa fie servit tot de o ospatarita!
N-ar avea nimic si sa fie miss oltenia 1968,...toamna! :lol:


Dar ce? Apilarnilul nu mai are efect? Exista minunea albastra..........
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3306
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 13 Noi 2015, 23:09

Buna seara.

Uitai sa va spui ca mi-a'dusei aminte de ce moare cainele.Cica din cauza prostului si a drumului prea lung si obositorCe efect muica are prostul.Ce ti-e si cu sexul asta.Sa ti-o tragi cu grija altuia.Fel si fel de maniaci sexuali.Ciudata ma.......e.

Taiasca si minoritatile de ....., m...... ,etc.
Ultima oară modificat de mircea.costache pe 13 Noi 2015, 23:19, modificat 1 dată în total.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 13 Noi 2015, 23:16

CATALIN scrie:si marmota...invele ciocolata.....a fosst bine....cat despre ospataritee...daca a-ti stii voi cata instructie am facut cu ele....bucuros sunt ca ceea ce le-am promis in cazul unor derapari n-a fost nevoie...la anu din cate observ dorinta o sa va fie comandata...vor servi pustoaice numai la tanga si depasite usor de 60-65ani ;)



Una peste alta as zice ca evolutia fiecaruia dintre noi este sa se vada pe el.Sa arati cu degetul cand tu ai orbul prostului este inteligenta la betie. Un adevar daca doare inseamna ca tratamentul a fost gresit si trebui aplicata o MINCIUNA. Nu pot trata cu astfel de medicament

Tine-o asa ca dai spre inainte.Ce mai conteaza directia daca este spre inainte.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde tuturicius » 13 Noi 2015, 23:29

Eu unul m-am simtit foarte bine. O sa particip si la anul.
Avatar utilizator
tuturicius
 
Mesaje: 1044
Membru din: 09 Mar 2014, 23:10
Localitate: Siria, jud. Arad

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde ignatov andrei » 13 Noi 2015, 23:50

cristian bh scrie:La Miao,.la targurile pe care le bate,vad ca .s-a stabilit o cutuma,...MeSeCe-ul mereu are probleme cu mancarea! ;)
Ba nu-i indestulatoare,ba ospatarita nu-i fierbinte,vad ca si cu hreanul sunt niste probleme,,, ;)
II recomand ,.pt la anul,..piure de telina,..,si obligatoriu sa fie servit tot de o ospatarita!
N-ar avea nimic si sa fie miss oltenia 1968,...toamna! :lol:


Si cu Analiza S.W.O.T. la zi!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Donbazil » 14 Noi 2015, 00:16

tuturicius scrie:
Dila Daniel scrie:
mircea.costache scrie:...


Pot sa confirm si eu! La masa mea ospatarita mi-a pus ciorba in fata, smantana langa ciorba, unde trebuie, in schimb nu statea ea unde trebuie. Era prea departe de ciorba mea
Si asta trebuie rezolvat pe viitor. Ori sta ospatarita langa (ciorba de) burta (a) mea, ori sa fie inlocuita cu una mai batrana si aia poate sa stea unde vrea ea ca nu mai conteaza![/quot

Sal'tare!

Aloooo!....Domnuuuuu!.....Pai se poate?.... :lol: Cum sa vina fata langa tine, cand era intre mine si Lucian Ves?....Pai!....ce parere ti-ai facut despre "veterani" ca au trecut asaaaa, prin viatza, ca gasca prin apa?.....Noooo nenicule!....Noi, barem daca nu prea mai avem 'putirintza" le avem cu .....Papagalu' !.... :lol:
Am incercat io sa fac pe "nashu" da' n-a tinut....Desi bancu' ala din batrani zice ceva despre p.ta finii..... :lol:
Ce m-a enervat la culme, ca mie-mi spunea "dumneavoastra"; "va rog" ; " "poftiti"; etc si pe ailalti ii lasa s-o .....Mangaie....Prin anumite parti.... :oops:
Fişiere ataşate
Craiova maxima.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde tuturicius » 14 Noi 2015, 00:31

Le are cu vrajeala Donbazil la maxim! Pot sa confirm :P
Avatar utilizator
tuturicius
 
Mesaje: 1044
Membru din: 09 Mar 2014, 23:10
Localitate: Siria, jud. Arad

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde tuturicius » 14 Noi 2015, 00:32

Ma intreb io ce facea el pe vremea cand era si vrajeala si putirinta ... :mrgreen:
Avatar utilizator
tuturicius
 
Mesaje: 1044
Membru din: 09 Mar 2014, 23:10
Localitate: Siria, jud. Arad

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Mircea_63 » 14 Noi 2015, 00:47

tuturicius scrie:Ma intreb io ce facea el pe vremea cand era si vrajeala si putirinta ... :mrgreen:


Breveta pavilionul cu doua usi. ;)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde Donbazil » 14 Noi 2015, 01:14

Sal'tare!

Maiiiiii!...Nu fitzi potcashi!..... :lol: :P
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde mircea.costache » 14 Noi 2015, 08:17

Buna Dimineata

Dintr-o banala discutie intre doi cunoscuti s-a incins o hora de discuti in care au intrat la joc mai toti dar melodia o stiau doua persoane
Normal ca totul a fost OK.Normal si ca nu exista padure fara vreascuri mai ales pe aceasta pagina. Acum ca si vreascurile vor frunze treaba lor pan la primavara mai este.


La buna vedere
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Marea intalnire a apicultorilor in Oltenia, editia a VI1

Mesajde alt stupar » 14 Noi 2015, 11:48

...pai vedeti ?
Uite, domn Costache - om seios ! Ce smantana, ce ospatariță... bagabonteli!
Filozofia pură, asta-i esenta vietii :D
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori