Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde mircea » 19 Noi 2015, 22:04

StupinaBIA scrie:
mircea scrie:Fara nici o legatura cu acest topic ....ci asa in general pentru organizatorii de targuri .

D-lor, toate bune si frumoase, veniti pe forum si va anuntati targurile . Cateodata va mai si certati intre domniile voastre (vezi cazurile din trecut si prezent) . Faceti un act de comert (vindeti imaginea unui targ) pe un forum unde nici un apicultor nu vinde nimic . Si este forumul lor ....

Nu am vazut inca pe nimeni insa (dintre cei ce patroneaza aceste targuri) sa faca un gest minimal si simbolic aici :
Bursa Gica Romanescu viewtopic.php?f=14&t=5936
Nimic....nimic....nimeni .....niciodata .
Aia e...!


Da, dl. Mircea, aveti dreptate. Imi fac "mea culpa" cu parere de rau pentru faptul ca uitam de astfel de lucruri nobile prinsi in valtoarea discutiilor, certurilor si rautatilor de zi cu zi. As dori sa contribuim si noi cu ceva motiv pentru care va rog sa-mi transmiteti mesaj in privat ce considerati dvs. necesar si oportun. Sau am veni cu varianta sa oferim Locului I 250 lei, Locul II - 150 lei si Locul III - 100 lei, bani oferiti in cadrul Targului Apicol organizat de noi la Craiova in 16-17 Ianuarie 2016, pe care castigatorii sa-i investeasca achizitionand cele necesare din targ. Stima!

D-le
Cum am precizat mai sus mesajul meu nu era adreasat special Stupinei Bia , ci tuturor organizatorilor de targuri . Motivul pentru care l-am postat in topicul dv . este ca acest topic este activ in prezent.
Daca doriti sa faceti o sponsorizare se poate face direct aici viewtopic.php?f=60&t=5934
Forumul este doar o interfata intre sponsor si sponsorizat (noi nu colectam nimic, relatia fiind directa) .

Orice ati hotara, eu personal va multumesc pentru generozitate si imi cer scuze daca s-a inteles ca mesajul va era adresat direct .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde cristian bh » 19 Noi 2015, 22:19

Dila Daniel scrie:filozoful lui tata! :D Te cautai aici https://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%8 ... om%C3%A2ni dar nu te gasii! oare astia nu au pic de jena sa te omita din lista? :P
te tzuc mai Sofocle!...scuze de off

Nici eu nu-l gasii in lista celor ce, daca taceau,....filozofi ramaneau! :lol: :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde StupinaBIA » 19 Noi 2015, 23:02

mircea scrie:
StupinaBIA scrie:
mircea scrie:Fara nici o legatura cu acest topic ....ci asa in general pentru organizatorii de targuri .

D-lor, toate bune si frumoase, veniti pe forum si va anuntati targurile . Cateodata va mai si certati intre domniile voastre (vezi cazurile din trecut si prezent) . Faceti un act de comert (vindeti imaginea unui targ) pe un forum unde nici un apicultor nu vinde nimic . Si este forumul lor ....

Nu am vazut inca pe nimeni insa (dintre cei ce patroneaza aceste targuri) sa faca un gest minimal si simbolic aici :
Bursa Gica Romanescu viewtopic.php?f=14&t=5936
Nimic....nimic....nimeni .....niciodata .
Aia e...!


Da, dl. Mircea, aveti dreptate. Imi fac "mea culpa" cu parere de rau pentru faptul ca uitam de astfel de lucruri nobile prinsi in valtoarea discutiilor, certurilor si rautatilor de zi cu zi. As dori sa contribuim si noi cu ceva motiv pentru care va rog sa-mi transmiteti mesaj in privat ce considerati dvs. necesar si oportun. Sau am veni cu varianta sa oferim Locului I 250 lei, Locul II - 150 lei si Locul III - 100 lei, bani oferiti in cadrul Targului Apicol organizat de noi la Craiova in 16-17 Ianuarie 2016, pe care castigatorii sa-i investeasca achizitionand cele necesare din targ. Stima!

D-le
Cum am precizat mai sus mesajul meu nu era adreasat special Stupinei Bia , ci tuturor organizatorilor de targuri . Motivul pentru care l-am postat in topicul dv . este ca acest topic este activ in prezent.
Daca doriti sa faceti o sponsorizare se poate face direct aici viewtopic.php?f=60&t=5934
Forumul este doar o interfata intre sponsor si sponsorizat (noi nu colectam nimic, relatia fiind directa) .

Orice ati hotara, eu personal va multumesc pentru generozitate si imi cer scuze daca s-a inteles ca mesajul va era adresat direct .


Este in regula, am inteles ideea. Am fost si eu apicultor incepator (si pot spune ca inca mai sunt) si stiu ce inseamna un cat de mic sprijin primit, fie el material-financiar sau ca informatie. Am inscris sponsorizarea in sectiunea respectiva. V-as ruga doar sa-mi comunicati dvs. sau altcineva cum aflam identitatea castigatorilor. Intentionam sa sponsorizam in fiecare an de acum incolo cu ocazia si in cadrul targului apicol ce-l vom organiza in luna Ianuarie la Craiova. Stima!
"Omul frumos în ziua de azi e cel ce urcă invers pe scară, înfruntând nu numai turma care coboară, dar şi insultele ei!" - Dan Puric
Avatar utilizator
StupinaBIA
 
Mesaje: 90
Membru din: 30 Dec 2013, 13:41
Localitate: Targu Jiu

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde Mircea_63 » 19 Noi 2015, 23:09

Aici... viewtopic.php?f=4&t=5936 in decembrie se vor sti castigatorii, iar mai departe este treaba sponsorilor si a castigatorilor sa ia legatura si sa stabileasca ce si cum. Adica MP, telefoane etc.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde nicus » 19 Noi 2015, 23:13

Castigatorii o sa iasa la lumina precum uleiul din apa, cat de repede.

Va doresc spor in managementul acestor targuri!
Cred ca veti face treaba buna, avand si experienta celorlalte evenimente organizate.

Apicultorii sunt in general atenti la detalii. (altfel raman cu butoaiele goale ;) )
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde StupinaBIA » 19 Noi 2015, 23:14

Mircea_63 scrie:Aici... viewtopic.php?f=4&t=5936 in decembrie se vor sti castigatorii, iar mai departe este treaba sponsorilor si a castigatorilor sa ia legatura si sa stabileasca ce si cum. Adica MP, telefoane etc.


Va multumesc! Stima!
"Omul frumos în ziua de azi e cel ce urcă invers pe scară, înfruntând nu numai turma care coboară, dar şi insultele ei!" - Dan Puric
Avatar utilizator
StupinaBIA
 
Mesaje: 90
Membru din: 30 Dec 2013, 13:41
Localitate: Targu Jiu

Re: TARGUL APICOL CRAIOVA 2016-ed.III-16-17.01.2016

Mesajde Florin Dobre » 25 Noi 2015, 00:11

ok
Topic inchis. Se va curata surplusul.
Mihai, considera ca ai un avertisment.
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Anterior

Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori