Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde gabi bee » 09 Dec 2015, 23:10

Intrebari care nu ne fac cinste...
Realitatea este ca s-a sarit un an in acordarea bursei ce poarta numele lui Nea Gica ! pentru anul asta, 2015, trebuia sa se organizeze votul in decembrie 2014 sau in martie anul acesta iar castigatorul sa primeasca sponsorizarile in mod normal in primavara-vara acestui an !
Asadar acum s-a votat pt 2016 iar 2015 a fost sarit ! Am vazut ca au fost unele discutii cum ca de aia nu a fost votat ovidiu123, ca nu a avut destui prieteni pe forum ! Cea mai mare tampenie ! cand te prezinti la un concurs nu trebuie sa fii prieten cu juriul sau cu cei ce te voteaza ci ei trebuie sa voteze obiectiv indiferent de prietenii ! poate o sa deranjez pe cineva cu postarea mea dar pe viitor va trebui sa se mai corecteze cate ceva la organizarea bursei printre care VOTUL SECRET, sa aiba sanse si cei incepatori, cu posibilitati reduse si nu doar cei cu prieteni multi si cu stupine de 40-50 de stupi si cu multe alte auxiliare !
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde proapis13 » 09 Dec 2015, 23:15

Ultima oară modificat de proapis13 pe 09 Dec 2015, 23:22, modificat de 2 ori în total.
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde paul » 09 Dec 2015, 23:19

gabi bee scrie: nu doar cei cu prieteni multi si cu stupine de 40-50 de stupi si cu multe alte auxiliare !

Tu ai avut prieteni multi cand ai fost votat ?
Iti spun eu, n-ai avut multi, insa cei pe care i-ai avut au fost ... influenti ! :oops: O parte din acei prieteni care te-au votat aveau mai putini stupi decat aveai tu si erau si mai incepatori decat tine ! ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde CATALIN » 09 Dec 2015, 23:20

gabi bee scrie:Intrebari care nu ne fac cinste...
Realitatea este ca s-a sarit un an in acordarea bursei ce poarta numele lui Nea Gica ! pentru anul asta, 2015, trebuia sa se organizeze votul in decembrie 2014 sau in martie anul acesta iar castigatorul sa primeasca sponsorizarile in mod normal in primavara-vara acestui an !
Asadar acum s-a votat pt 2016 iar 2015 a fost sarit ! Am vazut ca au fost unele discutii cum ca de aia nu a fost votat ovidiu123, ca nu a avut destui prieteni pe forum ! Cea mai mare tampenie ! cand te prezinti la un concurs nu trebuie sa fii prieten cu juriul sau cu cei ce te voteaza ci ei trebuie sa voteze obiectiv indiferent de prietenii ! poate o sa deranjez pe cineva cu postarea mea dar pe viitor va trebui sa se mai corecteze cate ceva la organizarea bursei printre care VOTUL SECRET, sa aiba sanse si cei incepatori, cu posibilitati reduse si nu doar cei cu prieteni multi si cu stupine de 40-50 de stupi si cu multe alte auxiliare !

tu cine esti ma sa deschizi astfel de topicuri??
ai sponsorizat?
esti activ p aci mereu??
sau o dai cu aia ca ne citesti din umbra!!!
sa-ti fie rusine...ca ai astfel de interventi....
de ce nu te-ai implicat,,de ce nu ai grabit treburile?? sa ai ce palavragi si tu??
rusine....iti bati joc de acest moment frumos organizat de STUPARITUL
auzi si tu...parere bursa.....
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde lucky5strike » 09 Dec 2015, 23:23

Gabi,

Noi nu suntem calculatoare, ci oameni. E greu sa fim precisi tot timpul. Anul asta asa am hotarat sa lucram, sa-i urmarim perioada mai lunga, sa propunem si sa votam acuma, etc. S-a anuntat totul clar... pentru cine a fost activ pe forum.

Despre cine si cum participa iar sunt niste criterii clare. Nu inseamna ca nu se mai poate lucra asupra lor. Personal, mi se pare mai normal sa apreciez un coleg care si-a tocit coatele pe aici, decat unul care are cateva zeci de postari. Primul inspira mai multa incredere. Altfel s-ar putea profita lejer de conditiile minime.

PS: ce mai faci, ca esti cam absent dintre noi, in ultima vreme... :(
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde Mircea_63 » 09 Dec 2015, 23:38

La moderare s-a luat in discutie si varianta votului secret! Concluzia finala a fost ca cel mai bine este sa mergem pe transparenta totala. Fiecare poate vedea acolo votul lui clar si nu lasa nicio urma de indoiala.

Tu acum, din nimic si ai de comentat, criticat etc. Imi inchipui ce teorii ale conspiratiei ar aparea daca votul ar fi secret, chiar daca in realitate acesta este automat, secret cu adevarat si nici sa vrei nu il poti manipula.

Pe un forum au existat, exista si vor exista intotdeauna nemultumiri si comentarii. Ce demonstratie mai buna decat propria ta interventie ai putea cere?

Ca trebuia sa se desfasoare cand spui tu...!? Da domnule, aveti dreptate, ne cerem respectuos scuze. Va rugam sa ne iertati, stiti, noi nu ne-am dat seama. Sunteti amabil sa ne spuneti cand sa desfasuram si cum sa organizam urmatoarea Bursa? Va multumim. :roll:

LE Am omis sa remarc "manifestarile" d-voastra de sprijin al forumului Stuparitul, manifestari exersate pe alte forumuri si reintoarcerea pe Stuparitul dupa excluderea din acele forumuri. Bine ati revenit. Stuparitul este un forum cu porti si orizonturi larg deschise. :D
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde ves.lucian.zabrani » 09 Dec 2015, 23:58

gabi bee scrie:Intrebari care nu ne fac cinste...
poate o sa deranjez pe cineva cu postarea mea


Gabi , si asa postezi asa de rar !!! Macar stim ca esti in regula !!!
Ce bine stii tu sa pui lucrurile asa cum trebuie ... la sponsorizarile altora !!!
Fii linistit nu deranjezi pe nimeni !!!
Are dreptate Catalin !!!
Auzi la el... parere Bursa !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde nicus » 10 Dec 2015, 00:08

7 postari in 2015 dintre care 3 sunt pe bursa si restul din ianuarie.
Ce ar mai fi de adaugat ? Eu cred ca, NIMIC!

Tot timpul poate fi loc si de intrebarea:
- Te putem ajuta cu ceva?
A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde gabi bee » 10 Dec 2015, 00:23

Vreau sa vorbim civilizat, auzi cataline, fotbalistule, eu sunt primul care a castigat bursa Gica Romanescu, fara multi prieteni pe forum, doar prin ce am facut eu si am postat . Dupa mine au castigat cei cu mai multi prieteni si cu stupi destul de multi pt un incepator si destule resurse. Nu am nimic cu Georgica ,cu Lucica sau cu Mausica, doamne fereste, doar ca parca mai natural ar fi sa votam pe un incepator care merita si el si nu are prea multe, asta tot incerc sa spun si o voi spune tot timpul pe forumul asta si un prim pas ar fi votul secret ! A-si dona si eu ceva dar daca iese castigator cineva care este incepator , cu vointa si se implica dar are si vreo 50 de stupi si vila si atelier de tamplarie si altele parca am niste retineri si nu numai eu ! vorbesc aici de principiu nu ma refer la cineva anume !
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde ves.lucian.zabrani » 10 Dec 2015, 00:46

Gabi , daca tot vrei sa faci o fapta buna si vrei sa donezi ceva unui incepator , cauta tu un incepator si doneaza-i ceva , ce crezi tu ca ar fi de trebuinta !!!
Si nu neaparat in cadrul Bursei Gica Romanescu !!!
Si daca vrei ne spui , daca nu , nu ne spui !!!
Dar macar esti cu sufletul impacat !!!
Si in legatura cu Bursa , lasa-i pe altii mai seriosi decat tine si decat mine , sa hotarasca !!!
Noi suntem mici si neinsemnati !!!
Si mai pune si tu cate o poza , ca am crezut ca ai emigrat !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde mausica » 10 Dec 2015, 09:36

gabi bee scrie: A-si dona si eu ceva dar daca iese castigator cineva care este incepator , cu vointa si se implica dar are si vreo 50 de stupi si vila si atelier de tamplarie si altele parca am niste retineri si nu numai eu ! vorbesc aici de principiu nu ma refer la cineva anume !

Gabita.....nimeni nu te-a oprit sa donezi unuia dintre cei inscrisi la bursa !!!Dar nu am vazut ca ai schitat vreun gest .....sau ca ai anuntat ca vrei sa faci vreo donatie...si puteai sa il oferi oricui,numai sa o faci !!!!!! .Dupa razboi apar vitejii,stim asta insa nu da bine pe sticla vorbele tale si mai ales in acest topic.
SE PARE CA AI UITAT DE UNDE AI PLECAT !!!!

gabi bee » 02 Ian 2012, 17:43

multumesc si aici tuturor celor ce m-au sustinut si m-au votat , celui care m-a propus primul adica lui Paul , si cum a zis si Victor mai sus nu exista invinsi pt ca fiecare a castigat ceva , intr-un fel sau altul
Cum ziceai candva ?
Si ar mai fi multe dar...........te las sa iti faci vila si atelier ;)
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde Adi Hodis » 10 Dec 2015, 10:12

gabi bee scrie:Intrebari care nu ne fac cinste...
Realitatea este ca s-a sarit un an in acordarea bursei ce poarta numele lui Nea Gica ! pentru anul asta, 2015, trebuia sa se organizeze votul in decembrie 2014 sau in martie anul acesta iar castigatorul sa primeasca sponsorizarile in mod normal in primavara-vara acestui an !
Asadar acum s-a votat pt 2016 iar 2015 a fost sarit ! Am vazut ca au fost unele discutii cum ca de aia nu a fost votat ovidiu123, ca nu a avut destui prieteni pe forum ! Cea mai mare tampenie ! cand te prezinti la un concurs nu trebuie sa fii prieten cu juriul sau cu cei ce te voteaza ci ei trebuie sa voteze obiectiv indiferent de prietenii ! poate o sa deranjez pe cineva cu postarea mea dar pe viitor va trebui sa se mai corecteze cate ceva la organizarea bursei printre care VOTUL SECRET, sa aiba sanse si cei incepatori, cu posibilitati reduse si nu doar cei cu prieteni multi si cu stupine de 40-50 de stupi si cu multe alte auxiliare !

Mai Gabi mai, da' chiar tu ? ... abia acum.

Cea mai mare tampenie ? ... bun, dar daca era prin vot secret, postarea ta ar fi continut acuze si mai ... urate. Si-apoi, n-ar fi fost cea mai mare tampenie votul secret ?.

gabi bee scrie:Vreau sa vorbim civilizat, auzi cataline, fotbalistule, eu sunt primul care a castigat bursa Gica Romanescu, fara multi prieteni pe forum, doar prin ce am facut eu si am postat . Dupa mine au castigat cei cu mai multi prieteni si cu stupi destul de multi pt un incepator si destule resurse. Nu am nimic cu Georgica ,cu Lucica sau cu Mausica, doamne fereste, doar ca parca mai natural ar fi sa votam pe un incepator care merita si el si nu are prea multe, asta tot incerc sa spun si o voi spune tot timpul pe forumul asta si un prim pas ar fi votul secret ! A-si dona si eu ceva dar daca iese castigator cineva care este incepator , cu vointa si se implica dar are si vreo 50 de stupi si vila si atelier de tamplarie si altele parca am niste retineri si nu numai eu ! vorbesc aici de principiu nu ma refer la cineva anume !

Adica tu ai vrea ca incepatorul admis la bursa, sa fie lipsit de toate cele trebuincioase ( ca sa nu zic sarac ) ?.
Din ce stiu eu, asa ceva nu exista la conditiile de participare la bursa.

PS
Fecior, uite un mic secret, de dupa victoria ta, cea de locul 1 la bursa,
atitudinea ta si comentariile ulterioare m-au determinat sa nu ma mai implic deloc la bursa.
Tocmai ca sa nu am regrete ulterioare.
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde mircea » 10 Dec 2015, 11:24

Votul secret poate fi manipulat de catre un eventual participant mai putin corect .
Din momentul lansarii bursei , pana in ziua votului (sau anterior lansarii), acesta poate sa-si faca un numar nelimitat de conturi fictive (sau facute prin interpusi) . Aceste conturi fictive pot vota nestingherit , aducand voturi pro, fara ca cineva sa-si dea seama ca de fapt votul a fost viciat.

Singura varianta corecta si sigura este votul direct .

Vreau sa mai fac si urmatoarele precizari :
- Acordarea acestei burse este in primul rand un efort si un merit al sponsorilor si in secundar al forumului (comunitatii).
- Bursa Gica Romanescu este o bursa de MERIT si nu una SOCIALA .
- Bursa Gica Romanescu rasplateste atat ACTIVITATEA pe forum a respectivilor colegi, cat si felul in care stiu sa-si prezinte stupina , demonstrand in acest mod ca sunt apicultori pasionati cu dragoste de stuparit si albine . Este normal ca cineva care are o activitate sustinuta de prezentare sa obtina voturi mai multe .
- Bursa Gica Romanescu are ca principal scop mentinerea in constiinta publica a stuparului si omului de exceptie , Gica Romanescu . Forumul Stuparitul, comunitatea, au aceasta datorie de onoare .

Comentariile rautacioase care mai apar din cand in cand, vin doar din frustrari personale de moment . Ar fi bine sa ne abtinem sa le facem .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde CATALIN » 10 Dec 2015, 13:00

Vreau sa vorbim civilizat, auzi cataline, fotbalistule, eu sunt primul care a castigat bursa Gica Romanescu, fara multi prieteni pe forum, doar prin ce am facut eu si am postat

Civilizat ar fii fost sa te abtii...nu esti in masura sa critici tu ceva
Catalin cu C mare...ca tu esti cizelat nene nu fotbalist
Esti primul care a castigat si singurul care a demonstrat perversitatea intruchipata...dupa ai disparut si atunci milogei la maxim...de aici si atentia nu neaaparat prietenia (se zbate saracu)
Ai adus la un maoment dat vb de Georgian.....nici macar pe sfertul lui multi de pe forumul asta nu muncesc(vizavi de albine)
MAI ARE VRUN ROST TOPICUL ASTA??daca mai ai catusi de putina onoare cere sa fie sters
ps.te-as ruga sa te abtii a-mi mai raspunde sau a interactiona cu mine
SARBATORI FERICITE ITI DORESC SI MULTA SANATATE...intregii famili
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde joohny » 10 Dec 2015, 16:11

Va salut,De ce nu voteaza numai sponsorii sau mai bine spus sponsorii sa decida unde merge sponzorizarea lor?Asa vor disparea anumite banuieli.O parere.Sanatate.
joohny
 
Mesaje: 966
Membru din: 15 Oct 2012, 22:01
Localitate: Vaslui

Re: Parere bursa Gica Romanescu

Mesajde nae » 11 Dec 2015, 17:01

Parerea mea :
Nu votez pana n-o sa sponsorizez .Sponsorizarea ''particulara'' imi arata ca nu-i corect sa deturnez eu dorinta altuia ...
Putem sa facem si altfel !?
Infiintam un cont si depune fiecare VOTANT cat poate , se scad cheltuielile de administrae si castigatorii ridica facil premiul .
Eu donez un roi cu ridicare din Dragasani , castigatorul din Radauti ...
Eu donez o bluza ... el are 3 dar n-are afumator ...

Toate bune si frumoase dar de nea GICA mai vorbim !? :(
Personal nu stiu nimic de fam acestuia :roll: ; poate e tarziu sa intreb ...
Putem strange X lei sa-i facem o placheta , ceva , nu ma pricep ...
Ionut VLV (plecat putin si din cauza mea :oops: ) face ceva de genul , nu-l pot contacta eu ...
Ceva din bronz sau alt material 30x40 cm si altele ,pt doritori ,mai mici ..., variante .
Eu imi doresc sa am ''3'' cuvinte sau pe OM gravat pe ceva langa calculator .
Sanatate MAXIMA .

(nu am citit tot, nu pot ; daca sunt postari asemanatoare= scuze )
nae
 
Mesaje: 3375
Membru din: 11 Noi 2011, 19:29

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori