Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde Cristian IONITA » 08 Noi 2016, 08:09

Mircea_63 scrie: ....
Stangist fiind, traiesti cu impresia ca astia sunt de ai tai si te reprezinta. Astia nu sunt stanga. Sunt niste hoti!


Ei si tu acum ... politica de stanga estd cea mai mare hotie.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde Mircea_63 » 08 Noi 2016, 08:24

Doar masura face ca un lucru sa fie bun sau rau. Capitalimul salbatic e la fel de rau. Duce la concentrarea puterii in mainile unei minoritati. Iar puterea corupe.
Ambele, stanga dreapta sunt niste extreme.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde Cristian IONITA » 08 Noi 2016, 10:40

asa este .... extremele sunt nocive .... dar ... la capitolul hotie "stagistii" sunt campioni de necontestat
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde Neafiliatul » 25 Ian 2017, 09:10

Știrile protv.ro.
Dodon, catre Iohannis: Sa ne comportam ca vecini, fiecare sa se uite in ograda sa

Igor Dodon ii cere presedintelui Romaniei, Klaus Iohannis, sa renunte la declaratii privind comportamentul politicienilor din Republica Moldova. Potrivit lui Dodon, daca anterior „se permitea” ca cineva sa vina cu indicatii, atunci pe viitor acest lucru nu va fi tolerat, relateaza deschide.md.

„Nu odata m-am adresat oficialilor romani, chiar prin scrisoare oficiala unde am rugat sa explice atitudinea fata de miscarile unioniste din Republica Moldova: Le sustineti sau nu? Eu am vazut declaratii la nivel de prim-ministi din Romania care spuneau ca trebuie sa fie Unirea. Am vazut ca oficialitatile din Republica Moldova taceau la acest capitol. Am vazut declaratia domnului Iohannis la intrevederea cu ambasadorii unde spune ca presedintele Republicii Moldova trebuie sa se conduca de limitele Constitutiei. Vreau sa-i raspund colegilor, prietenilor: Poate pana acum era primit sa vina mesaje la presedintele Republicii Moldova cum sa se comporte. Avem institutii de stat care pot da aprecieri referitor la constitutionalitatea deciziilor si pasilor presedintilor. Eu dar nu am venit sa-i spun lui Iohannis de ce nu-l pune pe Dragnea prim-ministru? Eu nu ma bag in chestiile voastre interne. Cu ce ocazie Iohannis da aprecieri actiunilor presedintelui Republicii Moldova?”, a mentionat seful statului. „Am o rugaminte. Va rog frumos sa ne comportam ca vecini, fiecare se uita in ograda lui”, a mai spus Dodon.

http://agora.md/stiri/9844/-romania-ofera-158-000-de-euro-pentru-dezvoltarea-sectorului-apicol-din-zona-de-nord-a-republicii-moldova
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde Neafiliatul » 01 Feb 2017, 07:53

Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde csaa » 01 Feb 2017, 22:07

HA! HA!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Despre CURVE si MARTIRI!

Mesajde gorjeanul » 04 Feb 2017, 12:55

Mircea_63 scrie:Donbazil, Revolutie a fost sigur! Am mai vorbit noi... ai fost in Timisoara in acele ceasuri si ai vazut. Stim amandoi ce s-a trait! Daca in paralel a fost si lovitura de Stat, sper sa aflam. Cert este ca poporul se saturase pana peste cap si era nevoie doar e o scanteia care sa ne dea curaj si butoiul cu pulbere era gata sa explodeze. Si a explodat.

Oricine ar spune ca a fost numai manipulare, minte. In Timisoara s-a iesit pentru ca toata lumea isi dorea ca acest lucru sa se intample odata. Si vremea trecea si nu se mai intampla odata.
Vorbele magice:
-A iesit lumea... si au inceput cu totii sa dea navala. A manipula inseamna sa determini pe cineva sa faca ceva ce in mod normal nu ar face. In mod normal timisoreni ar fi facut. Poate si locuitorii altor orase, dar cine a fost o vreme macar, timisorean, intelege. Trebuia sa apara scanteia. O asteptau toti. Daca scanteia aia se cheama manipulare, fie, dar mai devreme sau mai tarziu tot ar fi aparut. Fie si electrostatic.

Cu voia si interventia oricui, daca nu e momentul istoric, nu tine. Poate fi taraboi, razmerita, dar se stinge daca nu e coapta. Atunci fructul era copt sau buba daca vrei. Oricum pocnea!

In schimb, recunosti sau nu, sentimentul Timisorii a fost ca Iliescu si ai lui ne-au furat Revolutia. Ba mai mult, il citez oarecum pe Iliescu: acestia nu erau de stanga, ci au intinat, numai, stanga.
Stangist fiind, traiesti cu impresia ca astia sunt de ai tai si te reprezinta. Astia nu sunt stanga. Sunt niste hoti!

Domnu MIrcea am fost la baricada in 21 dec in Bucuresti. A fost revolutie. Dupa 22 dec s-a produs lovitura de stat. Ce traim astazi sunt efectele nerezolvarii dosarului loviturii de stat. Daca se ancheta si dosarul mineriadelor, nu aveam in 2017 aceeasi oameni si copiii lor din timpul lui ceausescu care sa ne conduca.
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori