Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Fair Queens Bee Slobozia - Romania - Targul Reginelor Sloboz

Mesajde stefy.costea » 04 Dec 2016, 19:00

Am decis ca in perioada 01 -02 Aprilie 2017 sa organizez in municipiul Slobozia, judetul Ialomita - Romania, prima editie a Targului de Regine.
Imi propun ca aceasta manifestare inedita sa reuneasca la Slobozia persoane implicate in procesul de obtinere a reginelor, beneficiarii materialului biologic apicol, dar mai ales factori de raspundere in activitatea de cercetare si finantare a domeniului apicol.
Imi doresc sa am alaturi cat mai multi producatori de regine, atat din Romania cat si de pe intreg teritoriul Uniunii Europene.
In cadrul aceastei manifestarivoi incerca sa organizez seminarii cu principala tema " Materialul genetic apicol din Romania incotro?"

Astept din partea dumneavoastra sugestii si propuneri pertinente cu privire la temele de interes pe care sa la sustinem cu ocazia acestei manifestari.

Cu deosebita stima si aleasa consideratie
Stefan Costea
stefy.costea
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Dec 2016, 18:57

Re: Fair Queens Bee Slobozia - Romania - Targul Reginelor Sl

Mesajde nickialomita » 07 Dec 2016, 20:45

Asteptam cu mare interes.
nickialomita
 
Mesaje: 54
Membru din: 01 Ian 2016, 22:36


Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori