Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Cristian IONITA » 23 Dec 2016, 23:58

Trag speranta ca acuzatii sa aiba zile pana la pronuntarea sentintei. Imaginea cu Iliescu dupa zabrele merita asteptarea. :idea:
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Cristian IONITA » 17 Ian 2017, 10:30

Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde feederman » 15 Mar 2017, 10:35

Un alt stalp al democratiei originale, slujitor devotat al despotului luminat s-a afirmat in fata opiniei publice. Catalin Radulescu, parlamentar de cand se stie, tragator de elita cu AKM.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde pvc » 15 Mar 2017, 22:23

Cristian IONITA scrie:Trag speranta ca acuzatii sa aiba zile pana la pronuntarea sentintei. Imaginea cu Iliescu dupa zabrele merita asteptarea. :idea:


In noaptea de 13 spre 14 manifestantii aruncau cu coctailuri molotov in soldati. In sticlele cu benzina erau cartuse de mitraliera. Poate explica cineva cu cine am avut de-a face in noaptea aia?
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Shrek » 15 Mar 2017, 23:20

Povestesti vreun film sau .......? Tu nu ai inteles ca toată mascarada din 13-15 iunie 1990 a fost un scenariu cu tot tacâmul?! Figuranti, recuzită, efecte speciale, regizori si actori principali! Mai mult, filmările si transmisia pe postul tv a fost făcută cu scopul de a crea panică. Si totul , alaturi de 15 martie, pentru a legitima " botezarea si crestinarea" fostei secu in noul sri.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde pvc » 15 Mar 2017, 23:34

Am fost acolo.Revolutie, mineriada din februarie, 13-15 iunie.Ca fapt divers in martie cu cateva zile inainte de Tg Mures am fost atentionati ca se vb maghiara in aeroportul Otopeni. Adica erau multi "turisti" in aeroport.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Shrek » 15 Mar 2017, 23:55

Ce mineriade in februarie? Confunzi anii! Poate in '91!
Da' vaz ca ai fost un participant activ la......turnarea filmului! Ce rol ai avut? Ai fost " figurant" ori actor! Că regizorii se stiu si nu te numeri printre ei!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde pvc » 16 Mar 2017, 00:14

In 1990, 17 februarie parca, Palatul Victoria a fost ocupat de manifestanti pentru cateva ore. Am reusit sa-i evacuam fara mare scandal. Pt poza a 2-a zi au venit minerii.
Fara voia mea am fost "actor". Militar in trupele de parasutisti.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde ignatov andrei » 16 Mar 2017, 03:04

Shrek scrie:Ce mineriade in februarie? Confunzi anii! Poate in '91!
Da' vaz ca ai fost un participant activ la......turnarea filmului! Ce rol ai avut? Ai fost " figurant" ori actor! Că regizorii se stiu si nu te numeri printre ei!


Capcaune, vad ca le stii pe toate...
Cum dracu' sa uiti, mai capcaune, ziua de nastere a sloganului: "AFARA DIN TARA, AFARA DIN TARA"...?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Cristian IONITA » 16 Mar 2017, 17:14

pvc scrie:
Cristian IONITA scrie:Trag speranta ca acuzatii sa aiba zile pana la pronuntarea sentintei. Imaginea cu Iliescu dupa zabrele merita asteptarea. :idea:


In noaptea de 13 spre 14 manifestantii aruncau cu coctailuri molotov in soldati. In sticlele cu benzina erau cartuse de mitraliera. Poate explica cineva cu cine am avut de-a face in noaptea aia?



foarte probabil cu colegii tai de la "cercetare-diversiune" .... dar ar fi inteersanta o ancheta si pe aceasta tema
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Shrek » 16 Mar 2017, 19:01

Eu am auzit ca in cocteiluri puneau si pastile ....... ( nu d-alea la care va ganditi) radioactive!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Shrek » 16 Mar 2017, 21:34

Nu mah ! Scenariștii. ....
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde pvc » 17 Mar 2017, 00:01

Cristian IONITA scrie:
pvc scrie:
Cristian IONITA scrie:Trag speranta ca acuzatii sa aiba zile pana la pronuntarea sentintei. Imaginea cu Iliescu dupa zabrele merita asteptarea. :idea:


In noaptea de 13 spre 14 manifestantii aruncau cu coctailuri molotov in soldati. In sticlele cu benzina erau cartuse de mitraliera. Poate explica cineva cu cine am avut de-a face in noaptea aia?



foarte probabil cu colegii tai de la "cercetare-diversiune" .... dar ar fi inteersanta o ancheta si pe aceasta tema


Eram in aceeasi curte cu ai lui Trutulescu. Asa ca varianta asta cade. Si din cate stiu cercetasii nu erau inchisi la culoare sau nespalati. Eu numai d-astia am prins in noaptea de 13-14 iunie.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde pvc » 17 Mar 2017, 00:04

Shrek scrie:Eu am auzit ca in cocteiluri puneau si pastile ....... ( nu d-alea la care va ganditi) radioactive!


Sau trageau cu prastia inspre noi. Si in loc de pietre bagau fiole cu gaze iritante. Furate din sediul MI.
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde feederman » 17 Mar 2017, 09:00

pvc scrie:In noaptea de 13 spre 14 manifestantii aruncau cu coctailuri molotov in soldati. In sticlele cu benzina erau cartuse de mitraliera. Poate explica cineva cu cine am avut de-a face in noaptea aia?

Emanatul natiunii I Iliescu, tocmai dadu ieri in fata procurorilor, niste explicatii pe o tema asemanatoare. Dar adevarul este cunoscut de catre "oamenii de bine"de atunci si de acum. Erau prezenti in păr toti mosierii ,patronii, legionarii, inarmati cu o masina de facut dolari falsi, droguri, botnite, prastii de import si alte asemenea arme de distrugere in masa.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Dosarul mineriadei din iunie 90 redeschis

Mesajde Shrek » 17 Mar 2017, 09:10

De adăugat la numeroasele " arme de nimicire in masa", pe care dusmanii poporului le ascundeau in sediile partidelor " istorice" , cavalerii luminii au gasit si mijloace de transport gen " covorul fermecat" de import persia. Pe care , bineinteles le-au confiscat si le-au dus la o baza secretă de pe Valea Jiului " Areă 51" pentru ....studiu!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori