Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Nicolaie Astaifoaiei » 09 Ian 2017, 20:03

sorinc66 scrie:Apropo, stiti de ce nu s-a inscris calul in SINDICAT?..... ce-i da sindicatul el are. :D

Asa ie !
:lol: :lol: :lol:
Decat oo nare ca ie juganit.
Nasol ca vine iarna
Nicolaie Astaifoaiei
 
Mesaje: 619
Membru din: 30 Dec 2013, 13:56
Localitate: langa Timisoara

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Nicolaie Astaifoaiei » 09 Ian 2017, 20:05

Armasaru are si iel sef la sindicata .
Nasol ca vine iarna
Nicolaie Astaifoaiei
 
Mesaje: 619
Membru din: 30 Dec 2013, 13:56
Localitate: langa Timisoara

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde tinumaftei » 09 Ian 2017, 20:25

Nicolaie Astaifoaiei scrie:Armasaru are si iel sef la sindicata .


Mai bine ii iesea daca facea un sindicat de textilist!!
tinumaftei
 
Mesaje: 574
Membru din: 05 Dec 2015, 23:29

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde nicola tudor » 09 Ian 2017, 21:35

"STAI JOS, INSCRIETE IN SINDICAT SI PE URMA VINO SI VORBESTE:
Asa se adresa domnul Stefan Nicolae unuia dintre colegii nostri in filmarea de la pg.3. Stie acest domn ce trairi are un apicultor ? Stie acest domn cata dragoste acordă un apicultor acestei mirabile ființe care este albina ? Stie acest domn cata durere simte un apicultor atunci cand aduna albina cu lopata din fata urdinisului după ce un an a ingrijit-o in scopul obținerii brumei de miere, plătită asa cum este plătită?
Cum sa ma afiliez eu ca sindicalist la AGROSTAR, sindicat căruia domnul Stefan îi apara interesele fosind neonicotinoidele ?
Cat de mult ma va reprezenta acest domn ?
Întâmplător îi cunosc tangential activitatea in AGROSTAR încă de pe vremea cand sefa sindicatului era doamna Sporea. Dansul era adjunct.
Soția, inginer agronom la IAS Devrselu ii chinuia pe bietii tractoristi sa plateasca cotizația pentru ca AGROSTAR sa le apere drepturile. Bietii oameni s-au ales cu praful de pe toba.
Si atentie, atunci vorbeau frumos, te ungeau la rană.
Personal sunt prea bătrân, poate si dezamăgit sa mă mai înscriu in sindicat. Asta nu inseamna ca nu-mi doresc ca viața bietului apicultor sa se îmbunătățească. Personal consider ca trenul s-a pierdut cand s-a dat cu piciorul la patrimoniul ACA. UNIREA FACE PUTEREA.Mergând pe principiul scăpa cine poate acum, asa cred eu, încearcă unii sa-si faca ceafa groasă. E dreptul lor, trăim in economia de piata.
Va doresc succes celor care luptati pentru menținerea si dezvoltarea acestei frumoase îndeletniciri. Păcat ca unii exploatează naivitatea noastra a apicultorilor. Nu au inteles nimic din organizarea sociala a acestui superorganism.
nicola tudor
 
Mesaje: 23
Membru din: 23 Dec 2011, 20:10

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde un OM » 09 Ian 2017, 21:59

Au inteles in special partea de organizare a albinelor, aceea de caste, recte a trantorului saf.
Avatar utilizator
un OM
 
Mesaje: 1941
Membru din: 24 Feb 2011, 21:57
Localitate: Prundu-Giurgiu

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Bambucha » 10 Ian 2017, 12:05

Jean Valjean scrie:Am ascultat pledoaria pentru sindicat pana in momentul in care am auzit afirmatia "nu-mi permit sa dau drept de semnatura altcuiva decat fiului meu".
Cu alte cuvinte ne pierdem timpul cu o afacere de familie.


:lol: curat principiu de integritate.

De ce sa ne pierdem timpul? E o idee de business ;) Mai ales pe material biologic subventionat. E de urmarit.
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Hunbee » 11 Ian 2017, 17:16

Pai gata? Sa stins flacara sperantei?
:)
Frate... cat de repede a venit asa a si plecat.
Sau poate nu...
Va urma...
Hai ca nu-i rau. Tot o facut vreo 10 pagini pe forum. O miniperformanta. :)
Hunbee
 
Mesaje: 507
Membru din: 20 Ian 2016, 20:13
Localitate: Timisoara

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde CATALIN » 11 Ian 2017, 18:25

n-am citit tot ce sa discutat...voiam insa sa invit pe toti cei care participa la targul de la Craiova...sa asiste si la adunarea ce va avea loc acolo...adunare in care se va discuta si se va prezenta mai detaliat mersul acestui sindicat...presedintele Danut Puisoru va fi prezent cu cativa membri si vor raspunde intrebarilor noastre...eu zic sa ascultam...sa ne sfatuimsi sa...incercam
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 11 Ian 2017, 19:45

N-aveți cu cine ! Timp pierdut .
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 11 Ian 2017, 20:00

Cascatori de gura au fost totdeauna si vor fii si in continuare, dar numai atit. Spor la ascultat povesti!
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde MIHAEE'E » 11 Ian 2017, 20:17

Neafiliatul scrie:N-aveți cu cine ! Timp pierdut .

Pai cu cine?!!! , daca anul care a trecut a besmeticit cel putin jumatate din stupari :lol:
MIHAEE'E
 
Mesaje: 297
Membru din: 17 Noi 2014, 09:26
Localitate: Razvad DB

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Shrek » 11 Ian 2017, 21:19

MIHAEE'E scrie:Pai cu cine?!!! , daca anul care a trecut a besmeticit cel putin jumatate din stupari :lol:

Adică, vrei sa spui ca puiu' ăla tomnatic s-a......trantorit ?!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde MIHAEE'E » 11 Ian 2017, 21:39

Nu !
Eu vroiam sa zic ca jumatate din stuparii de ii cunosc ierneaza pe afara( grem. fr. It. Uk . sp. )
MIHAEE'E
 
Mesaje: 297
Membru din: 17 Noi 2014, 09:26
Localitate: Razvad DB

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde florin trintoru » 11 Ian 2017, 22:37

CATALIN scrie:n-am citit tot ce sa discutat...voiam insa sa invit pe toti cei care participa la targul de la Craiova...sa asiste si la adunarea ce va avea loc acolo...adunare in care se va discuta si se va prezenta mai detaliat mersul acestui sindicat...presedintele Danut Puisoru va fi prezent cu cativa membri si vor raspunde intrebarilor noastre...eu zic sa ascultam...sa ne sfatuimsi sa...incercam

Sper sa răspundă la întrebări ,dar la cele pe care nu ii cunoaște in sala nu cum a fost anul trecut la prezentarea apiexpert carea au făcut doar reclama la mătci si atît ,sunt începător în albine dar văd și dedesubtul lucrurilor ,nu ai de ce să inviti pe nimeni tirgul are mersul lui și vine cine vrea sa asculte ,dar unii mai vor să si spună ceva așa că sa- i lăsați să spună ce au de spus
florin trintoru
 
Mesaje: 224
Membru din: 06 Dec 2015, 15:19
Localitate: Gorj,Olt,Dolj

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde sorinc66 » 12 Ian 2017, 08:41

CATALIN scrie:n-am citit tot ce sa discutat...voiam insa sa invit pe toti cei care participa la targul de la Craiova...sa asiste si la adunarea ce va avea loc acolo...adunare in care se va discuta si se va prezenta mai detaliat mersul acestui sindicat...presedintele Danut Puisoru va fi prezent cu cativa membri si vor raspunde intrebarilor noastre...eu zic sa ascultam...sa ne sfatuimsi sa...incercam

Mai Cataline, el daca nu are incredere decat in baiatul lui noi cum sa avem incredere in el? Sa nu spui ca DD-ul a aderat la S.A.Rm. Sarat.Nu cred sa faca gafa asta.
sorinc66
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Dec 2015, 10:14

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde CATALIN » 12 Ian 2017, 17:09

Mai baieti...la Craiova nu e si nu va fi niciodata magarie...nici eu nici DD n-am aderat deocamdata...in sala..oricine poate intreba orice...de aceea zic...sa nu mai latram aiurea sa trecem si la fapte...de aceea zic sa incercam sa ne dam interesul...in fiecare zona a tari sindicatul o sa aiba filiale...impreuna descoperim daca va merge sau nu...criticam aiurea..majoritatea suntem noi membri
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 7 vizitatori