Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde State » 09 Ian 2016, 13:53

Nae hai la joacă. Vrei sa rămâi fara nas?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde State » 18 Mai 2016, 14:26

Mai Nae, las-o naibii...
Hai la o tuica acilea si spune ceva. Esti bine, sanatos?

LE: mosu' Nae s-a logat ultima oara pe 09.01.
Are cineva numarul sau?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde mellis » 20 Ian 2017, 18:29

Ce stiti de Nicus.
Atrecutcammult de cand nu a mai grait..
Sanatece.
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde cristi_vidican » 20 Ian 2017, 18:37

Inițiatorul acestui topic punea o listă de forumiști care nu mai scriu. La finalul ei se întreba: de ce?
Acum, îl întreb și eu pe cel care a inițiat pagina: de ce?

Evident că sunt motive. Probabil întemeiate.
Dar, n-am putea trece peste, în așa fel ca acest loc, atât de binecuvântat pentru fiecare dintre noi, un loc în care fiecare ne-am ridicat nivelul apicol cu multe clase, să nu rămână tot mai pustiu?
Facebook-ul e ca apa pe râu: vine și trece.
Aici lucrurile rămân.
Rar sap pe facebook ca să caut ceva în domeniul apicol.
Aici am o bibliotecă în care pot căuta lucruri necesare oricând.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde gica.mosu » 22 Ian 2017, 18:32

...Cristi,il intrebai pe initiatorul ac topic:DE CE :?: ...Pai,a dat de caldura si de un loc undi vorbeste....E mai greu de dat din casa ....folosind dejetele :shock: La multi ani! ADI B........u te asteptam.....Daaaar, de C-tin Bostina-nea C-tica din BZ ...vro veste ceva...Sa traiesti "bade"..s-au de multi altii care....Pai io cu cini ma mai cert :?:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde Arhivistu » 22 Ian 2017, 22:16

Foarte multi dintre cei care au plecat au fost incepatori cand au intrat pe forum...dupa ce s.au informat, documentat si inmultit stupii au plecat de pe aici. :roll: Unde sunt cei care participau la bursa Gica Romanescu? Toata ziua erau cu pozele si cu postari la "Pagina Personala",acum cand nu mai sunt premii s.a facut liniste! (mai sunt si care au ramas,bravo lor,dar de multi nu am mai auzit nimic).
Nu încerca sa faci un lucru cu exceptia cazului în care esti sigur de tine, dar nu renunta pur si simplu deoarece altcineva nu este sigur de tine.
Arhivistu
 
Mesaje: 574
Membru din: 25 Feb 2011, 10:56
Localitate: Bistrita

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde gica.mosu » 23 Ian 2017, 23:17

....Ff corecta remarca cu bursa G R....Unul dintre ei-Ovidiu 78 paremise...nu am vz postari da'le lui de ani de zile :oops: Ce dulce-i "colacul"..... ;) .....P.S- o fi plecat omul in tarili caldiiii :D
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde cristi_vidican » 24 Ian 2017, 11:39

gica.mosu scrie:....Ff corecta remarca cu bursa G R....Unul dintre ei-Ovidiu 78 paremise...nu am vz postari da'le lui de ani de zile :oops: Ce dulce-i "colacul"..... ;) .....P.S- o fi plecat omul in tarili caldiiii :D

Problema cu unii este după cum o știm...
La un moment dat, oamenii, sinceri, vor să facă apicultură.
Atunci se lipește și bursa de ei.
Apoi, vin tot felul de schimbări și... se schimbă planurile.

Și eu era să trec de vreo 2 ori prin vinderea tuturor stupilor.
A lipsit puțin să nu-i vând pe toți.
Cu privire la viitor, nu știm niciunul prin ce vom trece.
Un cunoscut a pregătit stupii de iernat, a venit cancerul, iar primăvara îi ajutam pe cei rămași în urma lui să vândă stupii.

Nu cred că cineva adoptă apicultura doar ca să pună mâna pe banii de la bursă.
În timp, bursa i-a ajutat pe unii să progresezi și sunt și acum apicultori, iar alții și scriu.

P.S. Pe Ovidiu l-am cunoscut personal și știu intențiile lui bune. Nu mai știu nimic de el. Mai trăiești, Ovidiu?
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde geo12 » 24 Ian 2017, 13:35

[quote="MyBees"]Poate nu s-au obisnuit inca pe acest forum? A incercat cineva sa ii "ademeneasca" cumva? Rezistenta la schimbare nu e de neglijat si acest transfer catre noul forum cred ca ar necesita mai mult efort din partea voastra. "Voi" cei mai vechi si cu influenta(in sensul bun al cuvantului) printre colegii de care pomenesti...
Eu de exemplu regret foarte mult ca nu mai scrie colegul IoanPuiu si stiu ca motivul este acela ca nu este impacat cu trecerea catre noul forum. Cine stie poate ca usor, usor vor reveni, dar mai dati-le si voi un e-mail, telefon, un porumbel, un fum...
Nu este imposibil ca multi sa nu stie de transfer... cati crezi ca vad acel banner?

sunt multi care nu vor sa incerce doar pt ca se critica , eu sunt unu care il deranjeaza critica dar nu ma dau inapoi , sunt nou in a scrie pe forumuri si nu numa , dar ca incepator ar fii trebuit sa fie ajutat , nu cu bani , cu o idee unde sa modific , unde sa adaug , un ajutor din partea celor experimentati.... dar ... nimic .... de asta sau lasat uni , iar altii nu se afirma
( am sa mentionez deacuma daca nu uit

'' incepator '' scuze greselile de ortografie ,
un ajutor cu un sfat nu strica.)
ms
geo12
 
Mesaje: 8
Membru din: 22 Ian 2017, 21:34
Localitate: Anglia

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde gica.mosu » 26 Ian 2017, 20:30

...Geo-12 scrie:dar, ca incepator....sa fie ajutati...unde sa modifice,unde sa adauge.. :shock: ...Cuuuu ce :?: Paaai.al micu cand ii e foame,sete,ud...plngiii,si mumasa ,rezolva problema=tace :P Este un topic special"incepatorul intreaba"..in Pag apic incepator... si da,ff multi sar si le intind o mana=un sfat dupa cum se pricepe fiecare....Deci ,poti sa faci la fel si vei fi ajutat=indrumat...Spor-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde popik50 » 03 Feb 2017, 19:54

De Paul mai stiti ceva? Tare as vrea sa stiu daca mai are albine si ce mai face...
popik50
 
Mesaje: 980
Membru din: 12 Sep 2011, 12:49
Localitate: Piatra Olt

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde gica.mosu » 12 Mar 2017, 15:09

gica.mosu scrie:....FORUMUL= o "casa" cu "stapan" sef,cu ograda=curte si porti in care inta aprox 8000 de locuitori si cateva mii de vizitatori...si dupa cate am inteles functioneaza dupa un regulament (R.O.I)in care s-au scris ce si cum....trebuie respectat de toiti :!: Daca in ograda intra cine si cum doreste si face cum il taie capul....oare de ce avem"cani"-userii+ sef=sa ia masuri conform ROI si sa faca ordine= curatenie'n ograda-casa... ;) P.S-1...Nu va mai mirati de ce X,Y,s-au....nu mai scrie nimic !/!!!!P.S-2...Respectand colegul de forum te respecti pe tine ca om,apicultor....! Sanatate la toti-G.M....


Nu cu FFFmult "TAIMP" in urma scrieam aceste...cuvinte... :shock: ...Din FFF mari "PECATE:" s-au adeverit...ORSICUM=merem'nainte..Sa TREASCA"STUPARITUL"...RESPECTEEEE....-G.M :!: ...PT-UN-"I".....P.S...Si, DAAA,va mai mirati de ce unii..."N" nu mai intra pe "AICISA"... ;)
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde petru71 » 12 Mar 2017, 16:00

Mosule,
abrevierea ROI are doua sensuri.
Primul, cel la care cred ca te-ai gandit, este Regulamentul de Ordine Interioara.
Al doilea este Return on Investment. Adica ce si cum produci, dupa ce-ai bagat banii in ceva (simplist spus, dar cu calcule la greu).

De ce nu mai scriu unii pe forum ?
Pentru ca nu se mai simt acasa. Trebuie sa-ti fie bine pe un forum ca sa ai chef sa scrii ceva.
O comunitate, fie ea si virtuala, te primeste dar te si alunga, dupa ce fel de om esti, dupa cum bate vantul, interesul, cursul valutar, etc. :mrgreen:
De aici contrele, clinciurile, alea, alea...si absenta multor oameni de valoare de pe forum.
Eu o sa scriu atata vreme cat ma simt ok.

P.S. Mosule, de ce scrii atat de alambicat ??
Ma chinui sa-ti citesc postarile si nu vad sensul. Stiu ca te poti exprima impecabil in limba romana.
Pitar
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde lucky5strike » 12 Mar 2017, 19:38

Misto sau mistocar, asta e stilul omului... fiecare e unic in felul lui. Din partea mea, nea GM, las-o asa ca te+ai consacrat... Despre activitatea pe forum, toti o lasam mai moale la un moment dat, dar vin altii din urma.
Aci, suntem noi intre noi, stuparii... cata vreme avem un forum liber, sa tot fie cu sanatate si dezbateri d-alea colegiale... si cui nu-i convine, sa-l pupe ursu pe potofel... :D
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde irina » 02 Noi 2017, 13:53

De proapis13 stiti ceva? Ca nu prea a mai dat pe-aici.
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Cei care nu mai scriu

Mesajde cristi_vidican » 02 Noi 2017, 18:53

irina scrie:De proapis13 stiti ceva? Ca nu prea a mai dat pe-aici.

Nu a mai fost nevoie în ultima vreme să posteze linkuri celor care deschideau un topic pe ceva ce s-a discutat deja :lol:
Marian, sper că știi de glumă ;)

Forumul e ca o gară. Toți suntem pasageri pe aici. Unii stăm mai mult pt că trenul întârzie. Sau ne-am găsit companie și e călduț. Și zicem: lasă că merg cu trenul următor.
Și tot așa în fiecare zi.

P.S. Acum am văzut că n-a mai intrat din 16 august. Mariane, hai înapoi!
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori