Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 20 Mar 2017, 11:47

csaa scrie:Mda, nu cred ca initial a fost asta. Ulterior am vazut ca protestele au fost deturnate, dar ca sa o demonstrez.....
Am strecurat voit o greseala in comentariile mele la acele articole tocmai pentru a demonstra ca unii posteaza aici doar pentru a contrazice. Nu conteaza ce, nu conteaza pe cine, nu conteaza daca au habar.
Daca veti citi comentariul meu referitor la neglijenta in serviciu o sa observati ca unele modificari pe care ”le-am propus” ar anula diferenta dintre neglijenta in serviciu si abuzul in serviciu. Mai precis am spus ca as schimba forma de vinovatie ”din culpa” in ”cu intentie”. Nu iti trebuie cultura juridica sa sesizezi greseala:
- neglijenta=nu doresti sa se produca=din culpa
- abuz= urmaresti sa produci= intentie

De asta am intrebat de doua ori daca s-au treminat comentariile, dar cum Cretinul acela Idiot e preocupat doar sa contrazica si sa jigneasca pentru a-si masca incultura nu a vazut asta.



of of .... ce "perspicoc" suntem noi ..... cum am intins capcane sa prindem infractoru' ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 20 Mar 2017, 11:50

csaa scrie:Dupa accent imi pare ca esti de pe langa Buzau si te-ai mutat mai demult in Bucuresti.
Eu sunt de pe langa Ploiesti si....m-am mutat mai demult pe langa Bucuresti.



tot degeaba ... mutatu' nu te-a ajutat mai deloc .... tot prostu' satului ai ramas, ai schimbat doar satu' :D

om cu ideei putine ... dar fixe .... cum ar fi aceea ca eu as avea si clone pe forum.

Te asigur stimabile ca nu ai de ce sa-ti faci astfel de probleme .... faptul ca mai exista si altii care te considera (si in consecinte te si trateaza ca pe un) I.mbecil nu inseamna ca sunt clonele mele.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 20 Mar 2017, 16:39

http://epochtimes-romania.com/news/buge ... e---258929

hopa .... uite popa nu e popa ... se pare ca nu-s bani pentru cofinantarea proiectelor pe fonduri europene ... chiar asa sa fie de neserioasa strategia de guvernare "garantata" de Dragnea cel condamnat penal?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde teinegru64 » 20 Mar 2017, 17:03

Cristian IONITA scrie:
csaa scrie:Dupa accent imi pare ca esti de pe langa Buzau si te-ai mutat mai demult in Bucuresti.
Eu sunt de pe langa Ploiesti si....m-am mutat mai demult pe langa Bucuresti.



tot degeaba ... mutatu' nu te-a ajutat mai deloc .... tot prostu' satului ai ramas, ai schimbat doar satu' :D

om cu ideei putine ... dar fixe .... cum ar fi aceea ca eu as avea si clone pe forum.

Te asigur stimabile ca nu ai de ce sa-ti faci astfel de probleme .... faptul ca mai exista si altii care te considera (si in consecinte te si trateaza ca pe un) I.mbecil nu inseamna ca sunt clonele mele.

Nu a mai zis nimeni despre tine ca esti prostu' si i.diotu...de ce o cauti cu lumanarea?
Sa nu zici ca te certai cu clonele..... :lol:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde a_costy » 20 Mar 2017, 17:08

Cristian IONITA scrie:http://epochtimes-romania.com/news/bugetul-de-gumilastic-face-poc-guvernul-nu-mai-are-bani-pentru-cofinantarea-proiectelor-europene---258929

hopa .... uite popa nu e popa ... se pare ca nu-s bani pentru cofinantarea proiectelor pe fonduri europene ... chiar asa sa fie de neserioasa strategia de guvernare "garantata" de Dragnea cel condamnat penal?


S-a gasit si vinovatul.
Primarita a fost chiar de treaba. Putea sa spuna ca investitiile sunt compromise pentru urmatorii 4 ani.
http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-r ... ugetul.htm
a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 20 Mar 2017, 19:05

teinegru64 scrie:
Cristian IONITA scrie:
csaa scrie:Dupa accent imi pare ca esti de pe langa Buzau si te-ai mutat mai demult in Bucuresti.
Eu sunt de pe langa Ploiesti si....m-am mutat mai demult pe langa Bucuresti.



tot degeaba ... mutatu' nu te-a ajutat mai deloc .... tot prostu' satului ai ramas, ai schimbat doar satu' :D

om cu ideei putine ... dar fixe .... cum ar fi aceea ca eu as avea si clone pe forum.

Te asigur stimabile ca nu ai de ce sa-ti faci astfel de probleme .... faptul ca mai exista si altii care te considera (si in consecinte te si trateaza ca pe un) I.mbecil nu inseamna ca sunt clonele mele.

Nu a mai zis nimeni despre tine ca esti prostu' si i.diotu...de ce o cauti cu lumanarea?
Sa nu zici ca te certai cu clonele..... :lol:

Lasa-l domnule ca ......a lui o sa fie imparatia cerurilor. E atat de tampit incat isi creaza clone doar ca sa aiba cine sa ii dea dreptate. Si te rog nu il mai cita, prin faptul ca il bagam in seama ii creeem impresia ca are vreo valoare cand de fapt el e un zero.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 20 Mar 2017, 23:27

Garciulica .... nu ai nici sare nici piper .... esti un anost si un papa lapte ce dai pe afara din frustrari.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 21 Mar 2017, 01:08

csaa scrie:Lasa-l domnule ca ......a lui o sa fie imparatia cerurilor. E atat de tampit incat isi creaza clone doar ca sa aiba cine sa ii dea dreptate. Si te rog nu il mai cita, prin faptul ca il bagam in seama ii creeem impresia ca are vreo valoare cand de fapt el e un zero.


csaa, nu prea dau, eu, pe afar' de dragul lui Cristian Ionita, dar asa bun-rau... stiu cine e, adica un om cu NUME si Prenume, nu un anonim, asa cum esti si matalutza, care arata cu degetul in public si se lauda la amicii lui de "ciumegarie" cum "ii face pe toate partile" pe toti jupanii de pe net!

Daca erai un barbat, cum vrei sa pari...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 07:39

Hopa ..... uite cum am mai descoperit o clona :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde gorjeanul » 21 Mar 2017, 09:57

Cat de prost trebuie sa fi ca sa sustii un asemenea guvern si un asemenea partid?!!! V-am spus ca astept rectificarea din iunie,prima borna. E chiar mai rau decat m-am asteptat.Daca si C.Cretu le-a atras atentia......
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 21 Mar 2017, 10:33

Urmand unei amanari, astazi CCR va da decizia in cazul sesizarii facute -degraba- de avocatul poporului, cu privire la accesul condamnatilor penali la functii guvernamentale. Vor confirma nemernicia , drept o virtute nationala?!
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 12:03

ignatov andrei scrie:
csaa scrie:Lasa-l domnule ca ......a lui o sa fie imparatia cerurilor. E atat de tampit incat isi creaza clone doar ca sa aiba cine sa ii dea dreptate. Si te rog nu il mai cita, prin faptul ca il bagam in seama ii creeem impresia ca are vreo valoare cand de fapt el e un zero.


csaa, nu prea dau, eu, pe afar' de dragul lui Cristian Ionita, dar asa bun-rau... stiu cine e, adica un om cu NUME si Prenume, nu un anonim, asa cum esti si matalutza, care arata cu degetul in public si se lauda la amicii lui de "ciumegarie" cum "ii face pe toate partile" pe toti jupanii de pe net!

Daca erai un barbat, cum vrei sa pari...



Dl Ignatov, va asigur de faptul ca csaa este o persoana cat se poate de reala, iar la discutiile fata in fata se comporta chiar elegant (are vorbele la el, nu scuipa-n public, nu vorbeste agramat si nici cu voce ridicata, etc), fara a fi de specialitate apreciez ca derapajele cu care ne "onoreaza" pe forum sunt efect al faptului ca nu-si poate controla frustrarile, iar despre acestea nu duce lipsa.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 21 Mar 2017, 14:31

ignatov andrei scrie:
csaa scrie:Lasa-l domnule ca ......a lui o sa fie imparatia cerurilor. E atat de tampit incat isi creaza clone doar ca sa aiba cine sa ii dea dreptate. Si te rog nu il mai cita, prin faptul ca il bagam in seama ii creeem impresia ca are vreo valoare cand de fapt el e un zero.


csaa, nu prea dau, eu, pe afar' de dragul lui Cristian Ionita, dar asa bun-rau... stiu cine e, adica un om cu NUME si Prenume, nu un anonim, asa cum esti si matalutza, care arata cu degetul in public si se lauda la amicii lui de "ciumegarie" cum "ii face pe toate partile" pe toti jupanii de pe net!

Daca erai un barbat, cum vrei sa pari...

Tuturor celor care au vrut sa vorbeasca cu mine (inclusiv Ionita) le-am spus numele meu si le-am dat numarul de telefon. Cu cativa chiar m-am intalnit (inclusiv cu ionita), asa ca nu sunt chiar un anonim care se ascunde dupa nickname. Daca chiar va intereseaza numele meu putem lua legatura pe PM.
Totusi pe mine m-ar interesa ideile si argumentele persoanelor cu care discut, nu neaparat numele lor. Pentru mine nu are importanta daca dumneata ai postat cu numele real sau cu porecla, pe mine m-a interesat sa va preiau cunostintele apicole si metodologiile de lucru.

In ce priveste ideile expuse de Ionita .....am constatat ca e impotent d.p.d.v. intelectual iar discutiile cu el sunt cronofage. In consecinta l-am trecut la neagreati si nu mai citesc postarile lui (decat daca il citeaza cineva).
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 21 Mar 2017, 16:32

csaa scrie:
ignatov andrei scrie:
csaa scrie:Lasa-l domnule ca ......a lui o sa fie imparatia cerurilor. E atat de tampit incat isi creaza clone doar ca sa aiba cine sa ii dea dreptate. Si te rog nu il mai cita, prin faptul ca il bagam in seama ii creeem impresia ca are vreo valoare cand de fapt el e un zero.


csaa, nu prea dau, eu, pe afar' de dragul lui Cristian Ionita, dar asa bun-rau... stiu cine e, adica un om cu NUME si Prenume, nu un anonim, asa cum esti si matalutza, care arata cu degetul in public si se lauda la amicii lui de "ciumegarie" cum "ii face pe toate partile" pe toti jupanii de pe net!

Daca erai un barbat, cum vrei sa pari...

Tuturor celor care au vrut sa vorbeasca cu mine (inclusiv Ionita) le-am spus numele meu si le-am dat numarul de telefon. Cu cativa chiar m-am intalnit (inclusiv cu ionita), asa ca nu sunt chiar un anonim care se ascunde dupa nickname. Daca chiar va intereseaza numele meu putem lua legatura pe PM.
Totusi pe mine m-ar interesa ideile si argumentele persoanelor cu care discut, nu neaparat numele lor. Pentru mine nu are importanta daca dumneata ai postat cu numele real sau cu porecla, pe mine m-a interesat sa va preiau cunostintele apicole si metodologiile de lucru.

In ce priveste ideile expuse de Ionita .....am constatat ca e impotent d.p.d.v. intelectual iar discutiile cu el sunt cronofage. In consecinta l-am trecut la neagreati si nu mai citesc postarile lui (decat daca il citeaza cineva).


da domn'le .... stim ca oportunismul este caracteristica ta principala ... si ca nici nu respiri daca nu ai macar impresia de oaresce "interes" nu era cazul sa o mai subliniezi inca o data.
Ce nu intelegi tu, este faptul ca mai sunt si altfel de oamenii ... cu altfel de sistem de valori .... si cu alte asteptarii ...

zi frumoasa doresc tuturor
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde gorjeanul » 21 Mar 2017, 17:22

Sunt cele 2 categorii, prostii si profitorii. Pe cei din a doua categorie ii inteleg,macar castiga ceva chiar daca valorile lor morale lasa de dorit. Dar ceilalti, sunt saraciti sistematic ,dar au satisfactia ca au castigat ai lor.
gorjeanul
 
Mesaje: 226
Membru din: 27 Ian 2017, 14:34

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 21 Mar 2017, 21:37

csaa scrie: Pentru mine nu are importanta daca dumneata ai postat cu numele real sau cu porecla, pe mine m-a interesat sa va preiau cunostintele apicole si metodologiile de lucru.


Sa fii sanatos...!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori