Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde cantemir » 01 Dec 2012, 22:45

proapis13 scrie:am avut placerea sa urmaresc la lucru o doamna si sincer sa fiu mai mult m-a atras parfumul ei pe mine ...


Rugaciune:

Doamne, iti promit ca de azi in colo:
-nu mai postez of topic (in afara de asta),
-nu mai scriu cu 'tz'
-ma autobanez in fiecare a 13-a luna a anului,
Dar da-mi si mie norocul lui proapis13
Amin
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde proapis13 » 01 Dec 2012, 23:02

S-ar putea sa ti se indeplineasca ;) dorinta mai ales ca faci dovada celor 7 ani de acasa
prin postarea de mai sus si ai si avantajul ca te apropii ca virsta de doamna in cauza :lol:
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde cantemir » 01 Dec 2012, 23:33

Te salut proapis13!
Am vrut sa arat ca si un of topic poate avea rostul lui: acela de a descreti fruntile si de a devia o discutie atunci cand ea devine prea incrancenata! Chiar de stiu ca forumul nu-i chat!
Oameni suntem si a gresi e omeneste!
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde iunicu » 02 Dec 2012, 00:26

Cantemir, pe mine m-ai facut sa zambesc. Multumesc!
Abia acum imi dau seama ca am stat incruntat cat am citit ultimile 3 pagini.
De vina pentru toata vapaia asta, este hemolimfa de Apicultorus balcanicus
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde modigliani » 02 Dec 2012, 04:51

Ioani scrie:..... prefer sa renunt la acest forum unde vad ca tolerati mult prea mult astfel de ,,oameni".


Mai omule , te rog frumos , ..... inceteaza cu asemenea insinuari !
Ti se pare ca avem un limbaj deplasat , dar vad ca raspunzi la acesta cu o atitudine ..... cel putin deranjanta .
Dincolo de limbajul nostru ... fii atat de intelept si intelege ca nu suntem tampiti . A vorbi despre noi ca oameni fiind dar folosind ghilimelele ( ostentativ ) ma irita peste masura . In mod firesc as reactiona cum nu ti-ar place . Ca totusi sa nu crezi ca suntem "animale" , la o asemenea atitudine iti raspund inca civilizat . Inca odata te rog mult sa nu ne mai subapreciezi si sa nu ne mai persiflezi .

Ioani scrie: ... Astept scuze publice pana la orele 24 dupa care ma voi dezbraca de caracter si mi voi permite sa va raspund cum cred de cuviinta chiar cu riscul de a fi banat permanent. Se pare ca daca nu ai nimic sfant si esti nesimtit esti ,,cool" pe forumul acesta.


La 24 00 dormeam . ( este perfect adevarat sa vorbesti cu Paul , dar sunt direct implicat in actiunea ce-a dus la asta , ca atare imi permit sa intervin ) . Poate ca-i mai bine , sunt calm si odihnit .
N-ai cum sa te "p*si in sus" dupa care sa astepti scuze ca "ai fost stropit" . Nu are niciun sens . Repet : genul de raspunsuri pe care le-ai primit de la "trupa vesela" nu sunt decat reactii la atitudinea cu care ai tratat-o .

Bun : ai incercat sa "inventezi coada la pruna" ( laudabila initiativa ! ) , ai vazut ca nu merge , ..... dupa care te-ai enervat ca nu pica asa cum ti-ai dorit . De ce insisti ? Esti atat de egocentrist si incapatanat incat suferi ca nu suntem de "plastelina" ? Te simti jignit ca nu "ne-am aplecat" inspre maritele tale sfaturi ? Amice , lasa-ne cum suntem , ca nu suntem baieti rai . Glumim si noi oleaca , mai cu vorbe d-astea .... de cafenea ( ca .... dracului , d-aia-i spune cafenea si nu-i spune "universitate" )

Ioani scrie: Domnule Mircea, multumesc de avertisment, dar daca asa se pune problema, Este forumul dvs dar nu este corect sa permiteti astfel de comportamente si de jigniri cumplite.


Hai sa-ti mai spun un lucru , sa te mai lamuresc c-o treaba :

Este perfect adevarat ca Mircea este CTITORUL acestui forum . Lucru pentru care se cuvine sa-i fim cu totii recunoscatori . N-ar fi putut nici unul altul sa faca ce-a facut domnia sa .
Insa ..... FORUMUL NE APARTINE ! Cat , in ce masura fiecaruia ? .... Greu de stabilit . Putem alege criterii in functie de :

-numarul de interventii ,
-numarul de ore petrecute la calculator cu forumul in fata ,
-implicare in subiecte tematice ( eu nu uit nicio clipa ca-i un forum apicol )
-si , .... cel mai greu de stabilit , .... care si cat tine mai mult la acest forum . Si asa mai departe .......

Nu in ultimul rand , treaba aia cu jignirile .....iarasi este discutabila . In situatia "tu vs. trupa vesela" am asistat impreuna la "fenomenul bulgarele de zapada" . Hai sa facem "filmul" impreuna :

- De la o initiativa ( repet , laudabila ) din partea ta ,
- la usoara noastra retinere si la un "refuz" civilizat ,
- la incapatanarea ta ,
- la iritarea noastra in fata caposeniei tale ,
- la .... ( ATENTIE ! ) "diafanele" si "superioarele" tale calificative ( care s-au constituit printre primele jigniri aduse in acest topic - indiferent ca nu te asteptai poate sa fim capabili sa le percepem ),
- la exasperarea noastra si automat la reactiile ce-au derivat din aceasta ,
- la persistenta ta ,
- ..... la scoaterea noastra din sarite ,
- ..... si tot asa .

...............................................

Facem altfel : hai sa consideram cu totii ca toate aceste discutii n-au existat si in numele tuturor participantilor la acest topic te invit in trupa vesela . Este sansa ta sa descoperi ca nu suntem baieti rai , ca nu avea sens sa ne asociezi cu boschetarii , ca limbajul nostru libertin nu are nicio legatura cu caracterele noastre . Asta , fireste , daca nu-ti doresti o atitudine si-un anturaj "de pension" . Personal iti spun dinainte BINE AI VENIT !

.................................................

Imi doresc sa nu consideri si despre aceasta atitudine , acest raspuns , ca-i "boschetaresc" . ...... ai trei variante :

- ori aderi si te aliniezi , si stim sa fim buni amici , OAMENI ( fara ghilimele alea ostentative )
- ori adopti o atitudine neutra , iti vezi de apicultura si "e pace" ,
- ori VEI GENERA tot ce-i mai boschetaresc in mine ( cel putin )

Sa ai o zi buna , plina de discernamant si clarviziune .
modigliani
 

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde kamy » 07 Dec 2012, 08:59

ioani prietene ti-am cam recitit postarile si crede-ma nu-nteleg cei cu cei 7 ani si apicultura,pare mai degraba doctoru cu tigarea in gura care interzice pacientului sa mai fumeze!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde mibu » 06 Mai 2017, 22:44

Paul , mai ești ?
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde mibu » 06 Mai 2017, 22:45

Dacă mai ești , te salut !
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde teinegru64 » 06 Mai 2017, 23:22

Am avut o zi plina de ...melancolie .Ai umplut butoiul dupa postarea lui kamy.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: ady_n şi 55 vizitatori