Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde alexandrucucu » 03 Ian 2012, 11:10

"Dragos2006"]Pentru ca vremea este calda pe 1 ian am bagat mana intr-o familie :


Cind se va intimpla asta...sa bagi mina in stup ?????? :lol: :lol: :lol:
alexandrucucu
 
Mesaje: 112
Membru din: 25 Feb 2011, 00:41

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde ciptheman » 03 Ian 2012, 11:26

iti spun eu ca stie sa bage mana intr un stup doar ca omul a ajuns la alt nivel si vrea sa faca ceva ce vezi doar prin alte tari, noi inghitim cam greu fenomenul dar tendinta asta este iar cei mari or sa fie si mai mari si nu o sa mai bage mana prin stupi decat ocazional in rest apicultori angajati or sa faca treaba.
Avatar utilizator
ciptheman
 
Mesaje: 298
Membru din: 25 Feb 2011, 10:06
Localitate: Buzescu-Teleorman

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde alexandrucucu » 03 Ian 2012, 13:43

Si un balon se umfla pina la o limita si face pac asa ca mai vedem.
alexandrucucu
 
Mesaje: 112
Membru din: 25 Feb 2011, 00:41

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde Dragos2006 » 03 Ian 2012, 18:39

La toti intr-o buna zi ne face balonul pac ! Important este ca la marea trecere (cand balonul face pac ) ne vom uita in urma sa vedem ca in efemera noastra existenta pe pamant am lasat , un pom sadit , o caramida zidita , o stupina frumoasa. Cei care ne vor conduce pe ultimul drum sa zica doar atat : asta nu a trait degeaba .

PS. Cand vad si in anul 2012 atata ura comunista in postarile unor tovarasi gen alexandrucucu chiar inteleg soarta grea a romanilor ! Maestrul Florin Calinescu spunea ca atunci cand Dumnezeu va da marea petrecere pentru sfarsitul lumii romanii nu vor fi invitati , acum inteleg de ce se va intampla acest lucru .

PPS. Chestia cu balonul sa o iau ca o amenintare sau ca pe o rautate tipic comunistoida ?
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde ves.lucian.zabrani » 03 Ian 2012, 19:12

prietenul care mi-a dat primele familii de albine si-a vizitat stupii astazi !!!
a verificat si ramele unui stup si a vazut OUA !!!
cam devreme !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde victor s » 03 Ian 2012, 19:30

Dragos2006 scrie:

PS. Cand vad si in anul 2012 atata ura comunista in postarile unor tovarasi gen alexandrucucu chiar inteleg soarta grea a romanilor !

totusi mai sunt si altii ce apreciaza efortul de a filma, de a posta si de a explica acest fenomen numit ''apicultura'' !
la atatea intrebari cate sunt pe forum, care, cum, si cati stupi au desfacut zilele acestea, acest videoclip este raspunsul la muuuuulte asemenea intrebari !
toata consideratia domnule Dragos !
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde calin dragos » 03 Ian 2012, 19:56

nu-i prea devreme sa va aprindeti? suntem la inceput de an.....cand m-am luat cu apicultura am citit si vizionat toate postarile lui dragos 2006 si ale prof online si am invatat multe...spun astea sa incurajez oamenii sa posteze cat mai multe informatii ....
in video vad ca stati dine cu hrana ,pe la noi in valcea au mancat de-au rupt peste o sapt doua tre sa le dam a doua turta....(vb in numele valcenilor ce-i cunosc )
calin dragos
 
Mesaje: 30
Membru din: 29 Noi 2011, 12:25
Localitate: RM VALCEA

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde Dragos2006 » 03 Ian 2012, 20:11

Ce frumos mancau azi turta de miere :D
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde alexandrucucu » 03 Ian 2012, 20:36

Doctore daca vorbim de rautate reciteste ce ai scris despre cel care a pus stupii aproape de tine. Cit despre comunism ar fi cazul sa nu vorbim si atunci erau multi cameramani. :lol:
alexandrucucu
 
Mesaje: 112
Membru din: 25 Feb 2011, 00:41

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde Dragos2006 » 03 Ian 2012, 20:54

A veni cu stupina ta langa alta stupina fara a vorbi cu respectivul apicultor care are vatra de multi ani acolo este ori prostie ori nesimtire . Daca pe pinguini nu-i pui la punct din prima incep sa creada ca stiu si apicultura cand ei sunt doar focare de boala si haos.
Mai repede scoti penisul din capul unei femei decat sa scoti comunismul din capul celor afectati de respectiva molima.
Nea cucule ori matale esti unul din turnatorii platiti pentru a monitoriza forumurile ??????? ca prea vad ca stii ce am postat eu in timp pe net !
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde B-father » 03 Ian 2012, 20:57

Chiar ca mi se pare atitudinea dvs rautate gratuita condimentata cu putina invidie
Pe aici prin Ardeal este o vorba care zice "daca nu ai nimic pozitiv de spus taci din gura"
Dragos nu a postat de la dvs , nici ca sa va dea peste nas,si sunt multi care il urmaresc cu placere si invata cate ceva de la el.
Daca dvs ati depasit nivelul lui - sincere felicitari.
Sa stiti insa ca si de la ultimul om avem ceva de invatat.
B-father
 
Mesaje: 168
Membru din: 26 Feb 2011, 17:56

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde victor s » 03 Ian 2012, 21:02

Dragos2006 scrie: Daca pe pinguini nu-i pui la punct din prima incep sa creada ca stiu si apicultura cand ei sunt doar focare de boala si haos.


daca PE UNII dintre pinguini...va rog din suflet, nu generalizati domnule Dragos...!
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde Dragos2006 » 03 Ian 2012, 21:09

Corect , imi asum eroarea de exprimare ! Boala veche la romani : generalizam !
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde paul » 03 Ian 2012, 21:15

Mai repede scoti penisul din capul unei femei decat sa scoti comunismul din capul celor afectati de respectiva molima.[quote][/quote]
Ati incercat d-le Dragos ? Dar mai ales ... ATI REUSIT :?: :?: :?:
La comunism ... m-am referit ... :lol: :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde alexandrucucu » 03 Ian 2012, 21:19

Nu are simtul umorului. PUNCT.
alexandrucucu
 
Mesaje: 112
Membru din: 25 Feb 2011, 00:41

Re: puiet capacit la inceput de an

Mesajde cristi x » 04 Ian 2012, 13:52

un mare apicultor al romanilor spunea ceva de genul "interventia intr-un stup poate fi comparata cu o operatie pe cord deschis".
daca-l mai "operam" si iarna, "am cam pus-o".
asa ca feciorii mosului nu incercati acasa sa faceti ce vedeti prin filme ca incepeti numaratoarea inversa de la inceputul anului. si daca inca nu stiati, bobocii se numara toamna, iar stupii primavara.
ciudat ca unii pe care-i cunosc de la inceputurile forumului reuses inca sa-si dea cu stangul in dreptul ca nationala de fotbal la calificari.
Avatar utilizator
cristi x
 
Mesaje: 298
Membru din: 11 Mai 2011, 19:32
Localitate: Calarasi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori