Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Cristian IONITA » 11 Aug 2017, 17:21

Mircea_63 scrie: ...
Intreb doar: toti cei de-o varsta cu mine sunt bosorogi ori numai eu?


In mod evident doar tu, iar termenul are prea putin a face cu varsta .... majoritatea oamenilor in varsta sunt oki ... tu insa ai imbatranit "de pomana"

si ca sa vezi ca nu te consider bosorog de pomana reiau aici postul incriminat de tine cum ca iau la rost pe admin si ca bat cu pumnul in masa


Cristian IONITA scrie:cine si de ce a inchis acest topic viewtopic.php?f=39&t=6943 ?

rog redeschiderea cat mai rapid

Multumesc,


cat de senil trebuie sa fii ca sa consideri exprimarea mea "luat la rost" si "pumn in masa"
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde ignatov andrei » 11 Aug 2017, 21:39

Mircea_63 scrie:Ignatoave, tu profiti de imensa toleranta a lui Mircea, la fel cum profita CI de prietenia sau legatura emotionala.

Am vazut destule grupuri pe FB din care ai fost trimis la plimbare.


Si ce-ai mai vazut...?!?
Eu m-am retras si am dat si anunt, bai frustratule!
Vrei sa comentezi ceva la adresa mea pe FB si sa vezi cum o iei in freza de nu te vezi...?!?
Esti un mare BOU!

Mi se falfaie de toleranta voastra...si a lui Mircea!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde mircea » 11 Aug 2017, 22:23

Bezna Zorilor scrie:"o mai ia si prin halaciugi cateodata" - nu am sa te rog sa aduci argumente si exemplificari, mai bine ma gandesc eu de ce'ai spus asta...

Treaba aia cu "iti pasa"...sa stii ca asa se simte, ca injuratura de mama...oamenii se simt descoperiti cand isi arata sensibilitatea, chiar daca, si tocmai de aceea...este o sensibilitate sincera.

Nu stiu daca tie chiar iti pasa de CI de aveti atatia ani de texte, sau iti place tie sa te citesti scriind, constient fiind ca scriind te mai citesc si altii. As vrea sa zic mai multe, dar nu vreau sa umblu cu "exemplificari si argumente", caci intelege fiecare..."dupa cum se simte pe dinauntru".

Nu mai poate merge omul la un pescuit....
Chiar asa sa faci, numai ca daca o dai in naspeturi , mai bine traduc eu.

Daca imi pasa de CI ?....
Nu cunosc sentimentul dar stiu sa-l recunosc daca altii il au. Si daca tot mi- ai dat explicatia fenomenului, cred ca si mataluta te situezi pe acolo prin club. Asa-i ca te-am ginit din nou ?

Treaba cu CI sta cam asa : el se crede var sau vecin de scara cu Dumnezeu, eu incerc sa-l conving sa nu se mai comporte ca un Dumnezeu, pentru ca la urma urmei e doar var sau vecin. O fi el varul sau vecinul cuiva...nu?
----------------------------------
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde mircea » 11 Aug 2017, 23:07

Da-ma dracului....!
Cristi,... Andrei....Mirceo ati dat-o in rupte rau de tot . Mai ales tu Cristi.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Bezna Zorilor » 12 Aug 2017, 00:15

Nu mai poate omul sa faca literatura tainuita, ca nu se intelege. Cum sa o dau in naspeturi?! Nu recunosti un sentiment in cineva decat daca il ai si tu pe dinauntru. Mircea, mircea, toata ziua de ieri te'am cautat si tot ce am gasit a fost pe feisbuc un tip din bc, semanati la nume, dar cam atat. Era asa, cum sa zic...deloc cam cum imi inchipui eu ca esti. Si m'am rugat sa nu fii tu, am zis ca nu se poate... Noroc ca pe seara m'am intalnit cu cineva care mi'a facut o bucurie si m'a si iluminat in sensul asta. M'a intrebat cum mi'i inchipui eu pe vreo cativa de aci si i'am zis ca prefer sa nu imi inchipui nimic despre nimeni. Dar sa stii ca am mintit, ca totusi prin scris...ceva, ceva...mai intuiesc si eu. Desigur ca si tu esti o persoana, cu numar de telefon, adresa...ti'as face o bucurie cu siropul filozofic, dar mi'e teama sa nu'mi trimiti cu retur...niste pesti necuratati. Eu stiu c'atunci cand vine omul de la peste...sta toata noaptea sa ii curete, asa ca nu te mai retin. Da' acu' depinde si ce succes ai avut. Zi'ne si noua la ce ai dat, cu ce momeli.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde mircea » 13 Aug 2017, 13:32

Bezna Zorilor scrie:Nu mai poate omul sa faca literatura tainuita, ca nu se intelege. Cum sa o dau in naspeturi?! Nu recunosti un sentiment in cineva decat daca il ai si tu pe dinauntru. Mircea, mircea, toata ziua de ieri te'am cautat si tot ce am gasit a fost pe feisbuc un tip din bc, semanati la nume, dar cam atat. Era asa, cum sa zic...deloc cam cum imi inchipui eu ca esti. Si m'am rugat sa nu fii tu, am zis ca nu se poate... Noroc ca pe seara m'am intalnit cu cineva care mi'a facut o bucurie si m'a si iluminat in sensul asta. M'a intrebat cum mi'i inchipui eu pe vreo cativa de aci si i'am zis ca prefer sa nu imi inchipui nimic despre nimeni. Dar sa stii ca am mintit, ca totusi prin scris...ceva, ceva...mai intuiesc si eu. Desigur ca si tu esti o persoana, cu numar de telefon, adresa...ti'as face o bucurie cu siropul filozofic, dar mi'e teama sa nu'mi trimiti cu retur...niste pesti necuratati. Eu stiu c'atunci cand vine omul de la peste...sta toata noaptea sa ii curete, asa ca nu te mai retin. Da' acu' depinde si ce succes ai avut. Zi'ne si noua la ce ai dat, cu ce momeli.

Ca acum mi-am furat-o in mesajul citat, e pe merit
Aia e...plus ca nu se moare din asta.

Spui de ceva curatenie . Nu prea stiu ce curatenie trebuie facuta`...Daca stie cineva sa o faca...
Consider insa ca din cand in cand, unele mizerii trebuie sa ramana la suprafata, ca nu de alta degeaba bagam sub covor daca nu scoatem afara din casa.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Aug 2017, 14:12

Mircea, mircea, confunzi curatenia cu rabdarea....sau asa le invarti tu ca sa ne faci pe noi sa credem ce vrei tu. Nu'i nimic, eu trec peste, stii bine ca nu tin la inima. Eu am numarat vreo 2-3, tu cred c'ai numarat mai multe. Dar nu asta e important, cat intrebarile...pe care si le pune omul sub clar de luna. Dumnezeu iti raspunde la mesaje?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde alt stupar » 13 Aug 2017, 15:15

ignatov andrei scrie:
Eu m-am retras si am dat si anunt, bai frustratule!
Vrei sa comentezi ceva la adresa mea pe FB si sa vezi cum o iei in freza de nu te vezi...?!?
Esti un mare BOU!

Mi se falfaie de toleranta voastra...si a lui Mircea!

Se lumină de ziuă... si in fine, aparu si EL, insuși TINDER-UL, in persoană !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Bezna Zorilor » 13 Aug 2017, 17:16

Degeaba il bag eu pe CI la disgratiosi ca sa nu vad ce scrie, daca ceilalti ii dau quote.

Prin fata si prin spatele randurilor, mircea si CI,

Toti oamenii sunt frustrati pe cate ceva, sau pe insasi conditia lor, a lumii, etc si ar fi absurd sa nu admitem asta. Firile mai artistice reusesc sa isi transforme frustrarea in ceva pozitiv. Cei care nu sunt artisti au nevoie de intelect pentru a o transforma, sau de o pasiune, in fine, de ceva. Tu, CI, nu te bucuri de niciuna din situatii. E lesne de inteles pentru orice cititor ca tu ai ceva de compensat. Ca oi fi mai uratel de statura (trasatura ce o deplasezi in ceilalti), ca ai probleme cu stima de sine (implicit), ca esti doar nebun si lumea reactioneaza cu oarecare revolta sau dezinteres fata de persoana ta, ceva tre' sa fie, asa s'ar putea explica preocuparea ta bascalioasa si timpul pe care il petreci incercand sa demonstrezi ceva...ce cu siguranta nu esti.

Oamenii nu prea vorbesc, dar din respect fata de mircea, si nu fata de tine. Ce inteleg eu din tot ce se scrie e ca se discuta de o veche prietenie, pe care participantii ei o trateaza in mod diferit. La tine, s'au lamurit cu totii cum sta treaba. In ceea ce il priveste pe mircea, dezamagirea exista, si fata de internet, si fata de realitate, altfel nu ar avea de ce sa ii acuze pe ceilalti de aceeasi dezamagire. In continuare, el incearca, crestineste sa mai salveze...cate o aparenta, dar se simte printre randuri...o oarecare melancolie. Nici lui mircea nu prea poti sa'i zici de bine, cu atat mai putin sa'l "citesti", ca simte ca "l'ai injurat de mama"...nimeni nu vrea sa isi arate sensibilitatea. Nu stiu eu multe, dar stiu sa recunosc cand cineva este o persoana si un om, sunt convinsa ca si un prieten grozav. Pe mircea as putea sa'l contrazic pana poimarti, pentru ca nu trebuie neaparat sa ai dreptate ca sa ai dreptate, ci trebuie sa jonglezi cu logica. Persoanele mai sensibilie, afectuoase (afect + etc) nu pot face asta pentru ca firul logic este intrerupt de afect (sau un oarecare complex, nu dezbat problema complexelor in rationalizari, ca nu'mi ajung 10 pagini), evident nici eu nu o pot face pana la capat, fiind o persoana mai mult emotiva decat sociopata :lol: dar imi dau seama ca a detecta in cineva o oarecare sensibilitate este ca si cum chiar l'ai injura de mama.

Tu, CI, nu ai cum sa intelegi lucruri din acestea, pentru ca esti prea ocupat cu complexele tale si cu o oarecare rautate despre care stii si tu ce se spune, ca este a omului p.r.o.s.t. Versurile oamenilor simpli despre valoare, dusmani si invidie sunt atat de pline de adevar. Pana la urma ai si motive sa fii invidios. Nu te ajuta capul ca sa fii altfel. Mai pe scurt, nu te poti raporta la oameni, si problema nu e la oameni, oricum ar fi ei, ci este exact la tine.

M'oi muta dincolo, dar e duminica si tot omul bea un vin cu apropiatii, iar eu am pierdut timp sa scriu ceva ce poate ca nu a meritat.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde cristian bh » 13 Aug 2017, 18:43

Bezna Zorilor scrie:e duminica si tot omul bea un vin cu apropiatii, iar eu am pierdut timp sa scriu ceva ce poate ca nu a meritat.

Ase,..mere bine vinul si cu un fromage de gruyere, :D ...apai zic si io sa nu tac, ca mataluta scrisasi aicia di cauza ca te zbucima ceva si nu,ti da pace,no lucru dracului in ziua de duminica ,ca nu mere tastatura in randul cu cratime,...la noi aici se zice ca te zoleste ceva apai daca ai crezut ca colegu nost cade la o prima si suava adiere de coco chanel,apai asta nui vina noastra :lol:
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde mircea » 14 Aug 2017, 00:04

Bezna Zorilor scrie:...............................

Mataluta, vad ca ti-a casunat pe mine rau de tot.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 11:41

Bezna Zorilor scrie:Degeaba il bag eu pe CI la disgratiosi ca sa nu vad ce scrie, daca ceilalti ii dau quote.

Prin fata si prin spatele randurilor, mircea si CI,

Toti oamenii sunt frustrati pe cate ceva, sau pe insasi conditia lor, a lumii, etc si ar fi absurd sa nu admitem asta. Firile mai artistice reusesc sa isi transforme frustrarea in ceva pozitiv. Cei care nu sunt artisti au nevoie de intelect pentru a o transforma, sau de o pasiune, in fine, de ceva. Tu, CI, nu te bucuri de niciuna din situatii. E lesne de inteles pentru orice cititor ca tu ai ceva de compensat. Ca oi fi mai uratel de statura (trasatura ce o deplasezi in ceilalti), ca ai probleme cu stima de sine (implicit), ca esti doar nebun si lumea reactioneaza cu oarecare revolta sau dezinteres fata de persoana ta, ceva tre' sa fie, asa s'ar putea explica preocuparea ta bascalioasa si timpul pe care il petreci incercand sa demonstrezi ceva...ce cu siguranta nu esti.

Oamenii nu prea vorbesc, dar din respect fata de mircea, si nu fata de tine. Ce inteleg eu din tot ce se scrie e ca se discuta de o veche prietenie, pe care participantii ei o trateaza in mod diferit. La tine, s'au lamurit cu totii cum sta treaba. In ceea ce il priveste pe mircea, dezamagirea exista, si fata de internet, si fata de realitate, altfel nu ar avea de ce sa ii acuze pe ceilalti de aceeasi dezamagire. In continuare, el incearca, crestineste sa mai salveze...cate o aparenta, dar se simte printre randuri...o oarecare melancolie. Nici lui mircea nu prea poti sa'i zici de bine, cu atat mai putin sa'l "citesti", ca simte ca "l'ai injurat de mama"...nimeni nu vrea sa isi arate sensibilitatea. Nu stiu eu multe, dar stiu sa recunosc cand cineva este o persoana si un om, sunt convinsa ca si un prieten grozav. Pe mircea as putea sa'l contrazic pana poimarti, pentru ca nu trebuie neaparat sa ai dreptate ca sa ai dreptate, ci trebuie sa jonglezi cu logica. Persoanele mai sensibilie, afectuoase (afect + etc) nu pot face asta pentru ca firul logic este intrerupt de afect (sau un oarecare complex, nu dezbat problema complexelor in rationalizari, ca nu'mi ajung 10 pagini), evident nici eu nu o pot face pana la capat, fiind o persoana mai mult emotiva decat sociopata :lol: dar imi dau seama ca a detecta in cineva o oarecare sensibilitate este ca si cum chiar l'ai injura de mama.

Tu, CI, nu ai cum sa intelegi lucruri din acestea, pentru ca esti prea ocupat cu complexele tale si cu o oarecare rautate despre care stii si tu ce se spune, ca este a omului p.r.o.s.t. Versurile oamenilor simpli despre valoare, dusmani si invidie sunt atat de pline de adevar. Pana la urma ai si motive sa fii invidios. Nu te ajuta capul ca sa fii altfel. Mai pe scurt, nu te poti raporta la oameni, si problema nu e la oameni, oricum ar fi ei, ci este exact la tine.

M'oi muta dincolo, dar e duminica si tot omul bea un vin cu apropiatii, iar eu am pierdut timp sa scriu ceva ce poate ca nu a meritat.


draga mea .... esti delicioasa prin ignoranta declamata

Iti multumesc foarte mult pentru interesul, atentia si mai ales timpul acordat pentru analiza personalitatii mele ... te asigur ca ai dreptate 100% ... pur si simplu nu exista altcineva mai complexat decat sunt eu.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde lucky5strike » 18 Aug 2017, 00:04

Cristian IONITA scrie:... pur si simplu nu exista altcineva mai COMPLEXat decat sunt eu.

Fiindca te manca sub unghii mai mult decat e cazul de ailalti. Uite ceva pt tine...
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 21:40

Asa baieti,

Ca sa nu lasam topicul nedezbatut pana la piele, si cum sunt foarte sparta la gura, voiam de ceva timp sa fac publica o patanie...de'a altora. Prietena mea doctorita al carui concubin doctoras sta pe Tinda', il sfatuieste pe'altu' de la spital sa'mi dea add pe feisbuc...si ala imi da add ca cica sunt frumoasa. Dar de raspuns nu raspunde, ca voiam si eu sa schimb doua vorbe, despre tahicardie, nu despre altceva. Astept cateva zile si'i scriu, da'i lovesc pe'ailalti doi, cu Tinda' lor cu tot...moment in care isi intrerup toti operatiile din pricina carora nu au timp sa raspunda si incep sa'mpinga telefoanele din mana in mana si incepe circul. Circ pe care nu il pot publica aici in intregime, deoarece as intra sub incidenta "legilor" de aici. Cum voi vreti sa ma cititi pe mine, desi la unele mesaje sunt dupa mai multe pahare de vin, am sa sar peste conversatia cu prietena doctorita care nu a inteles nimic, sper ca nu din cauza ca eram eu dupa...un vin, ba mai mult, crede ca am luat in...pix medicina si nu calitatea lor de oameni si mai mult, crede ca sunt autista, iata de ce...

Pauza cateva zile...ca sunt ocupata cu...scaldatul.
Fişiere ataşate
tinder.png
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde teinegru64 » 28 Aug 2017, 21:51

Si eu am gasit trei matci intro familie de albine.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Apicultorul si Tinder-ul...

Mesajde Shrek » 28 Aug 2017, 22:11

Virgine ori....babaciuni?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3308
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori