Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 15 Aug 2017, 12:46

csaa scrie:
bio scrie:......
Este grea viata cind NU respecti legile de circulatie .

Corect! Poti sa o postezi din nou cu caractere mai mari, poate inteleg toti.


Cu totii o stim...... dar de multe ori, luati de griji, uitam cele mai elementare notiuni .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 15 Aug 2017, 14:58

Salut!

Am solicitat conducerii IGPR sa verifice chestiunea asta si sa o confirme sau infirme. Asteptam rezultatul. Mi-e greu sa cred ca exista undeva atata prostie.

Emil Pascut


Incredibil. IPJ a trimis în misiune o mașină în tot județul să adune sticlele cu apă neconsumată. Canicula însă urma și a doua zi iar polițiștii din teritoriu au…
STIRIDINBUCOVINA.RO


Daca celor "de jos" li se mai pot gasi scuze, oare "cei de sus" de pe ce planeta or fi?..... :evil:

https://www.stiridinbucovina.ro/2017/08 ... -fara-apa/ :shock: :shock: :shock:
Ultima oară modificat de Donbazil pe 15 Aug 2017, 15:19, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 15 Aug 2017, 15:02

Salut!

Nu suntem noi experti tehnici si nici judecatori sa stabilim vinovatiile, iar dupa ce scrie la un jurnal nu se poate trage o concluzie...Poate asa o fi - sau n-o fi - dar un fapt ramane: Politistul e mort....Si nu era la plimbare ci in timpul serviciului..Restul nu mai conteaza... :cry:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde un OM » 15 Aug 2017, 22:48

Cateva lamuriri in privinta articolului cu accidentarea unor politisti in Giurgiu. Soferul era politist in Greaca, dar spre rusinea mea nu stiu unde locuia. Politistul de pe locul din dreapta, cel care a si murit, era sef de post in Hotarele, casatorit in Prundu, tata a doi baieti, majori. Avea actele depuse pentru pensionare. Casatorit cu o fata vecina la doua case de mine. Om de toata bunatatea. Dumnezea sa-L ierte!
Avatar utilizator
un OM
 
Mesaje: 1941
Membru din: 24 Feb 2011, 21:57
Localitate: Prundu-Giurgiu

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 13:08

csaa scrie: ...
Ma tu insisti in a-ti arata prostia.
Noi vorbim de BUGETARI. Daca vrei compara salariile profesorilor din institutiile private romanesti (putine, e adevarat) cu cele similare din SUA. Am spus similare, nu compara Howard decat cu Oxford.
Blakwater e o firma privata, nu mai crede tot ce scrie pe wiki. Implicarea guvernului SUA a fost analizata si de niste comisii ale congresului, iar la ei astea sunt mai nasoale decat DNA-ul la noi si participarea la audieri e obligatorie (nu ca la noi). In ce priveste salariile lor ......fosti colegi din liceu care au avut stagii prin Afganistan si Irak mi+au spus ca mlitarii americani viseaza ca dupa 2-3 stagii in teatrele de lupta sa se angajeze in Blackwater unde salariile sunt muuuult mai mari decat soldele din US Army.
In ce priveste ultima ta afirmatie....iti aduc aminte ca la "transporturi" intrau cei respinsi in "alta parte", inclusiv de scolile militare.


scuze pentru raspunsul intarziat ...

eu recunosc ca nu debordez cu inteligenta ... partea buna ca nu de putine ori amde-a face cu oamenii ca tine si atunci prind curaj :)

daca nu m-am facut suficient de bine inteles reiau inca o data ideea .... cei care fac comparatii limitate intre societatii (gen "doar" castigurile politistilor) sunt departe de a fi si obiectivi ...
Despre Blakwater se poate discuta mult si bine ... ca tu vrei sa crezi ca sunt "100% privati ... ma bucur pentru tine ... nu-s putini nici cei care cred in Mos Craciun :)
Ca militarii americanii din teatrele de operatiunii "viseaza" sa fie angajati acolo - nu am nici cea mai mica indoiala .... la fel cum nu ma indoiesc nici sa salariile sunt mai mari decat soldele .... de discutat ar fi "morala" acestei alegerii ... de ce un OM ar alege sa castige pe seama nenorocirii (directe si nemijlocite) a altor oamneni ... dar asta poate ca merita un topic dedicat.

"pe vremea mea" nu intratul la o facultate era complicat ... ci finalizarea (de preferat in anii normalii) a studiilor era provocarea adevarata. Seria in cadrul careia am studiat eu a fost de cca 100 studentii ... ideea este ca doar 20 am fost cei care am si terminat "la termen". Si cel putin in 93 cand am dat eu examenul de admitere concurenta a fost de cca 3 candidati / loc ... si examentele se cam dadeau simultan atunci ... nu aveau cum sa ajunga cei respinsi de la scolile militare (poate cei respinisi la probele premergatoare - fizic, medical, etc ...) ... in schimb ... dintre colegii mei de liceu ... doar "loazele" au ales cariera "militara".

Spor
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 16 Aug 2017, 13:56

MInti! E de ajuns pentru mine aceasta postare a ta ca sa-mi dau seama cat de fals poti fi. Imposibilitatea psihica de a urma o cariera militara te face sa o desconsideri. Strugurii sunt acri, nu-i asa?
In ce priveste Black Water......sa presupunem prin absurd ca ca ai avea dreptate. In acest caz raportul dintre soldele militarilor americani si cele ale romanilor ar fi mult mai mare, raport asemanator cu cel dintre salariile profesorilor americani de la intitutiile de invatamant private si salariile profesorilor din Romania. In concluzie nu prea ai dreptate in afirmatia intiala, esti varza :lol: .
As fi putut sa folosesc demonstratia asta ca sa arat ca te contrazici singur, dar tin la adevar si repet: Black Water e o afacere privata si nu exita nici un indiciu ca printre "actionari" ar fi guvernul SUA decat, poate, o fraza de pe wikipedia - unica ta sursa de informatii.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 14:01

Cu cata siguranta le afirmati dumneavoastra pe toate ... cum te arunci la acuze ... bazate exclusiv pe propria ta parere.

Cel mai mult imi place "imposibilitatea psihica de a urma o cariera militara te face sa o desconsideri" :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 16 Aug 2017, 14:18

Cristian IONITA scrie:Cu cata siguranta le afirmati dumneavoastra pe toate ... cum te arunci la acuze ... bazate exclusiv pe propria ta parere.

Cel mai mult imi place "imposibilitatea psihica de a urma o cariera militara te face sa o desconsideri" :D

Cu fiecare postare nu faci decat sa-mi intaresti convigerea ca am dreptate in ce te priveste! Tu si postarile tale sunteti argumentele mele cele mai puternice>
Despre faptul ca te-ai contrazis singur nu spui nimic??? Ai uitat deja? Tipic pentru tine! :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 14:19

:) ... am uitat ... imi spubliniezi te rog de unde ai tu impresia asta?

multzam
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 16 Aug 2017, 14:30

Normal......trebuie sa iti desenez!
Reciteste ce ai scris, daca nu vezi iti explic eu, cu desene, dar in particular, ca am acaparat discutia, si numai dupa ce dai o bere (asa cum ne invata domnul presedinte toate meditatiile se platesc).
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 14:40

oki ... merg pe varianta bere, ar fi cea mai "ieftina" invatatura ... dar te rog sa "tragi aer bine-n piept" inainte

despre invatatura ... e o vorba un pic mai porcoasa ...

Educatia e ca erectia: daca o ai, se vede
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 16 Aug 2017, 15:05

Cristian IONITA scrie:oki ... merg pe varianta bere, ar fi cea mai "ieftina" invatatura ... dar te rog sa "tragi aer bine-n piept" inainte

despre invatatura ... e o vorba un pic mai porcoasa ...

Educatia e ca erectia: daca o ai, se vede

OHO!!!! Eu ti-am spus de ceva vreme ca esti impotent d.p.d.v. intelectual.
Gata. Asta a fost ultima postare pe ziua de azi.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 16 Aug 2017, 15:09

zi frumoasa stimabile,

bag de seama ca ai norma la abureli ... ai cam dat peste cap manometrul

inteleg ca ai patit asta

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0134753699

si ti-ai luat liber restul zilei?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 17 Aug 2017, 11:55

Cristian IONITA scrie:zi frumoasa stimabile,

bag de seama ca ai norma la abureli ... ai cam dat peste cap manometrul

inteleg ca ai patit asta

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 0134753699

si ti-ai luat liber restul zilei?

C......I....... imi pare rau ca ai fost banat. Erai o sursa inepuizabila de distractie pentru mine.
Din decenta nu iti raspund pana nu revii pe forum. Da un semn cand te intorci.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 18 Aug 2017, 00:44

Salut!

:lol: :lol:

Politistii au umor:
"A mai observat cineva? In cazul Boureanu, mass-media centrala tinea cu politia, impotriva boureanului. In cazul vindecatorului de pasarici, sef de maternitate, e viceversa. Toti sunt cu tunurile pe noi. In concluzie, pasaricile conduc lumea".
Fişiere ataşate
20841143_1401212929998512_5002029990380533155_n.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde teinegru64 » 18 Aug 2017, 16:59

,,Interesant este cã numele col. Pãvãloaia apare în dosarul în care acest ofiter de jandarmi a fost cercetat de Parchetul Militar si a primit clasarea dosarului în urma incidentelor de la Pungesti. Acolo unde tãranii au fost bãtuti fãrã milã pentru cã si-au apãrat pãmântul de americanii de la Chevron."
Sa nu uiti Darie...
http://www.vremeanoua.ro/jandarmii-vasl ... a-pungesti
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori