Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde Ioan Guist » 20 Aug 2017, 10:29

Vai dar sigur ca da !! Mai ales pareri din gama... Nu e asa ci invers. Iar cine are alt stil e pe mana cu urzurpatorii patriei strabune si a nemului ce pe nedrept se afla unde se afla , el (boborul) fiind de fapt cel mai cel si mai ales alesul .Tot ce-i nou, tot ce vine din afara , mai ales de la "vampirii capitalisti" este impotriva genei stramosesti . Ca-mi vine sa si plang.

Site ? stupi sistematici? rame de plastic? inox ? electric? monitorizare de la distanta? manipulare mecanizata? predictibilitate genetica? nou?? nu fra' !! Bordeiul e bordei. Ever.
Autostrazi? Rauri curate? Crasme falimentare? Violuri si crime in regres? program de lucru de peste 12 h? elite curate? lege aplicata ?

Vai steau noastra !
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde alt stupar » 20 Aug 2017, 10:38

:lol:
Llasă oamenii sa vorbeste pareri :D
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde ignatov andrei » 20 Aug 2017, 15:57

Ioan Guist scrie:Vai dar sigur ca da !! Mai ales pareri din gama...


Vaaai, cat de mult ma bucur...!!
Nici nu va inchipuiti cat de mult conteaza, mai ales cand esti putin-stiutor si legat cu tricolor la cap si genunchi...!!!

P.S. In alb-negru, tricolorul se poate confunda, dar nu cred ca e vreo problema...!!!
Ultima oară modificat de ignatov andrei pe 20 Aug 2017, 16:00, modificat 1 dată în total.
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde ignatov andrei » 20 Aug 2017, 15:59

alt stupar scrie::lol:
Llasă oamenii sa vorbeste pareri :D


O vorba inteleapta, de la un catelus inteligent, ce traieste la umbra celor mari...!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde ignatov andrei » 20 Aug 2017, 16:03

Ioan Guist scrie:Site ? stupi sistematici? rame de plastic? inox ? electric? monitorizare de la distanta? manipulare mecanizata? predictibilitate genetica? nou?? nu fra' !! Bordeiul e bordei. Ever.


Doaaamne, cat de multe cunoasteti...!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde alt stupar » 20 Aug 2017, 18:36

ignatov andrei scrie:
alt stupar scrie::lol:
Llasă oamenii sa vorbeste pareri :D


O vorba inteleapta, de la un catelus inteligent, ce traieste la umbra celor mari...!

Aaaa... iote ca aparu si el, părelologul, in persoană ! :D Si ? ce mai faci ? Cum o mai duci ? Cate carti ai mai visat c-ai scris ? Ce ne mai spui despre arhitectura familiei de abine ? Da” de structură ce-ai mai ”descoperit” :lol:

Auzi tu... pentru stiinta ta, da, mă misc in umbra celor mari, si nu mi-e deloc rusine cu asta... Pentru ca sunt ACOLO, in problemă, dansand cu provocarile... si vezi tu? mare diferentă intre a fi mic printre cei mari, din prima ligă... si a sparge semințe, ca tine, prin peluze, amagindu-te ca (eventual in alta viață :lol: ) te va angaja si pe tine cineva antrenor pe la copii si juniori... :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde pvc » 20 Aug 2017, 19:36

Culese de pe net:
Nemtanu Catalin Cine-i “golanul si handicapatul”?- Drept la replica
Aseara in live-ul cu si despre apicultura, un “personaj marcant” al acestor emisiuni, pentru a nu stiu cata oara a mai improscat cu ceea ce consuma el, zilnic, la mesele principale. Nu-i bai, lumea il cunoaste si s-a invatat cu el,,sau poate nu. Nu stiu daca e bine sa ma cobor la “nivelul” suburban al lumii in care traieste el, dar, in conditiile in care nu l-am jignit si nu i-am adus niciodata niciun afront, parca ar trebui sa-i dea cineva peste “bot” acestui “Golan si Handicapat” al apiculturii de 2 lei pe care o practica el…si in conditiile in care am tacut si nu am iesit “la interval” ca sa povestesc patania mea cu acest ilustru “maestro” al apiculturii. Probabil ca nu am avut noroc eu, sau asa a fost soarta inceputurilor mele intr-ale apiculturii..sa dau chiar peste el! M-am apucat de apicultura acum 3 ani cand am achizitionat din zona mea 5 familii pe care am reusit sa le trec iarna cu incredere si ajutorul unor apicultori cu experienta si inimosi. Anul urmator, la recomandarea unui prieten, apicultor si fost coleg de breasla, am hotarat ca pentru inmultirea familiilor de albine sa achizitionez matci de la o cunostinta buna de-a lui,matci selectionate, recomandat ca find “mare crescator de matci” …m-am conformat si am luat legatura cu el. Toate bune si frumoase, am vorbit cu el si la dorinta si rugamintea “maestrului” am virat banii inainte cu mult timp,,,vorba aia:”ca la curve”!...ca are de facut nunta si ca-i trebuie bani si ca ma asigura ca va fi bine. Ii explicasem situatia mea financiara nu tocmai roza, i-am spus ca am imprumutat banii pt achizitionarea matcilor de la el si ca am speranta si incredere totala in el ca va fi bine. “Maestrul, neasemuitul, nepretuitul si cel mai mare crescator de matci in viata” m-a asigurat ca asa va fi, si ca voi deveni clientul lui si ca ma v-a servi mereu cu cele mai calitative regine produse de el. Am fost la el pe vatra, am vazut “averea” lui privind materialul genetic,,,dar,,,de atunci am avut unele “strangeri pe coloana”..stiam din live-uri ca la el familia nu roieste,,dar el “botcarea” chiar in fata mea, banuiam dupa laudele din emisiuni ca e plin de familii de albine dar am vazut cateva lazi populate,amarate si vai de capul lor…mi-am zis :asta e, cred ca am pus-o!!..dar nu mai am ce face,,banii erau dati demult, chiar platisem si pt achizitionare a 2 roiuri…In fine, am adus marfa acasa, am facut roiurile , am pus reginele si dupa o saptamana m-am uitat prin roiuri sa vad reginele,,,care,,acele care mai erau(nici nu stiu daca au fost toate!),,surpriza,nici macar nu erau marcate . Sun “maestrul” care cu chiu si vai imi raspunde dupa vreo cateva zile, ii spun durerea mea si , hopa, se tipa la mine spunand:”ca el a zis de atatea ori in live-uri ca el nu marcheaza reginele”!!..i-am zis ca nu stiam,si i-am readus aminte ca atunci cand l-am intrebat daca sunt marcate m-a asigurat ca da!!!..era o alta minciunica care se adauga la multe altele. Capacul a fost ca atunci cand au inceput sa oua am gasit cate 3-4 oua in celule,,,l-am sunat iar, i-am lasat raspuns pe fb..dar, bineinteles nu mi-a mai raspuns. Eram foarte suparat, imi vedeam visurile spulberate..asa ca, am luat legatura cu prietenul care mi l-a recomandat si i-am zis patania mea,,,si normal, acesta i-a spus si imediat “maestrul” m-a “apostrofat” gingas si subtil, cum numai el stie, in privat!!!..Problema mare a fost ca “renumitele regine” ale “maestrului” nu au supravietuit peste iarna…intrasem am uitat sa va spun cu 34 de familii si am iesit din iarna cu 26!!!,,fara niciuna de la el,,,,mentionez ca nu am pierdut decat regine!! Anul acesta am prins 14 roiuri singur, “nu mi-au umblat vecinii prin stupina cum a zis “maestrul”, si am aproxim 40 familii,,in conditiile in care am infiintate de mana mea o cultura de mure(1500mp) si una de aronia(3000 mp)…deci….fara falsa modestie,,dar ca sa te ocupi de acestea,,,nu prea ai timp sa fii “GOLAN”…eventual “Handicapat”!!
Cred ca apicultura se face si s-a facut din totdeauna fara decimetri patrati si fara minciuni si golanii dar, “golani si handicapati” ca “maestrul A….I Ig…ov nu ar trebui lasati sa duca in eroare tineri care vor lideri adevarati si nu excroci de josnica speta, nu imberbi si imaturi precum “maestrul excroc” care ia banii inainte si motiveaza ca i-au mancat prigoriile reginele!!!. Maestre, a citi in live din carti e usor,,tu nu ai avut niciodata stupi, tu nu ai scos niciodata miere,,tu esti un “Golan” batran, betiv, mincinos care umbli numai sa pacalesti lumea . Esti plin de frustrari , “maestre” si nu poti trai in societate, civilizat. Eu am invatat si invat de la oameni care au cunostinte solide teoretice si practice despre apicultura, eu intreb precum oameni ca Daniel, Ilie, Costica si mai ales Nicu..omul care adiministreaza peste 400 de familii, care munceste de dimineata pana seara si care daca il sun de 20 de ori pe zi imi raspunde cu aceeasi bunavointa,rabdare si dorinta de a impartasi, si care ma incurajeaza mereu sa merg inainte. Lasa-ne in pace “Maestre Ign…V”, ramai in lumea ta,,a minciunilor si excrocheriilor si iti mai zic ceva…sa-mi dai banii inapoi nenorocitule si excrocule..daca nu, sa ii ai pe piept!!! Imi este mila de familia ta care te suporta! Apropos, ce controlai tu la banci? Erai luat de zgarda de nevasta si ca sa nu stai afara te baga lumea inauntru si-ti dadea de mancare si de baut..pt ca esti un alcoolic, da , asta esti, cu mintea bolnava care are nevoie de asistenta medicala!
Îmi place · Răspunde · 3 · Ieri la 11:37
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde pvc » 20 Aug 2017, 19:37

Mare grija la tepari!
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde alt stupar » 20 Aug 2017, 20:56

pvc scrie:Culese de pe net:
Nemtanu Catalin Cine-i “golanul si handicapatul”?Sun “maestrul” care cu chiu si vai imi raspunde dupa vreo cateva zile, ii spun durerea mea si , hopa, se tipa la mine spunand:”ca el a zis de atatea ori in live-uri ca el nu marcheaza reginele”!!..i-am zis ca nu stiam,si i-am readus aminte ca atunci cand l-am intrebat daca sunt marcate m-a asigurat ca da!!!..era o alta minciunica care se adauga la multe altele. Capacul a fost ca atunci cand au inceput sa oua am gasit cate 3-4 oua in celule,,,l-am sunat iar, i-am lasat raspuns pe fb..dar, bineinteles nu mi-a mai raspuns. Eram foarte suparat, imi vedeam visurile spulberate..asa ca, am luat legatura cu prietenul care mi l-a recomandat si i-am zis patania mea,,,si normal, acesta i-a spus si imediat “maestrul” m-a “apostrofat” gingas si subtil, cum numai el stie, in privat!!!..Problema mare a fost ca “renumitele regine” ale “maestrului” nu au supravietuit peste iarna…intrasem am uitat sa va spun cu 34 de familii si am iesit din iarna cu 26!!!,,fara niciuna de la el,,,,mentionez ca nu am pierdut decat regine!! Anul acesta am prins 14 roiuri singur, “nu mi-au umblat vecinii prin stupina cum a zis “maestrul”, si am aproxim 40 familii,,in conditiile in care am infiintate de mana mea o cultura de mure(1500mp) si una de aronia(3000 mp)…deci….fara falsa modestie,,dar ca sa te ocupi de acestea,,,nu prea ai timp sa fii “GOLAN”…eventual “Handicapat”!!
Cred ca apicultura se face si s-a facut din totdeauna fara decimetri patrati si fara minciuni si golanii dar, “golani si handicapati” ca “maestrul A….I Ig…ov nu ar trebui lasati sa duca in eroare tineri care vor lideri adevarati si nu excroci de josnica speta, nu imberbi si imaturi precum “maestrul excroc” care ia banii inainte si motiveaza ca i-au mancat prigoriile reginele!!!. Maestre, a citi in live din carti e usor,,tu nu ai avut niciodata stupi, tu nu ai scos niciodata miere,,tu esti un “Golan” batran, betiv, mincinos care umbli numai sa pacalesti lumea . Esti plin de frustrari , “maestre” si nu poti trai in societate, civilizat. Eu am invatat si invat de la oameni care au cunostinte solide teoretice si practice despre apicultura, eu intreb precum oameni ca Daniel, Ilie, Costica si mai ales Nicu..omul care adiministreaza peste 400 de familii, care munceste de dimineata pana seara si care daca il sun de 20 de ori pe zi imi raspunde cu aceeasi bunavointa,rabdare si dorinta de a impartasi, si care ma incurajeaza mereu sa merg inainte. Lasa-ne in pace “Maestre Ign…V”, ramai in lumea ta,,a minciunilor si excrocheriilor si iti mai zic ceva…sa-mi dai banii inapoi nenorocitule si excrocule..daca nu, sa ii ai pe piept!!! Imi este mila de familia ta care te suporta! Apropos, ce controlai tu la banci? Erai luat de zgarda de nevasta si ca sa nu stai afara te baga lumea inauntru si-ti dadea de mancare si de baut..pt ca esti un alcoolic, da , asta esti, cu mintea bolnava care are nevoie de asistenta medicala!
Îmi place · Răspunde · 3 · Ieri la 11:37

Dap ! Nu e primul caruia respectivul, autointitulatul tata-mama-nasul teoreticienilor, i-o trage in cel mai ordinar mod.
Deh... cand se intampla sa puta mizeria pe net il veti vedea cum dispare pentru o vreme din peisaj, apoi copac-copacel incepe sa prinda iarasi grai si in final isi ia iarasi viteză... cand amușina alti posibili musterii-punatori de bot la ”structurile” dansului.
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde cristian bh » 20 Aug 2017, 21:10

alt stupar scrie:
pvc scrie:Culese de pe net:
Nemtanu Catalin Cine-i “golanul si handicapatul”?Sun “maestrul” care cu chiu si vai imi raspunde dupa vreo cateva zile, ii spun durerea mea si , hopa, se tipa la mine spunand:”ca el a zis de atatea ori in live-uri ca el nu marcheaza reginele”!!..i-am zis ca nu stiam,si i-am readus aminte ca atunci cand l-am intrebat daca sunt marcate m-a asigurat ca da!!!..era o alta minciunica care se adauga la multe altele. Capacul a fost ca atunci cand au inceput sa oua am gasit cate 3-4 oua in celule,,,l-am sunat iar, i-am lasat raspuns pe fb..dar, bineinteles nu mi-a mai raspuns. Eram foarte suparat, imi vedeam visurile spulberate..asa ca, am luat legatura cu prietenul care mi l-a recomandat si i-am zis patania mea,,,si normal, acesta i-a spus si imediat “maestrul” m-a “apostrofat” gingas si subtil, cum numai el stie, in privat!!!..Problema mare a fost ca “renumitele regine” ale “maestrului” nu au supravietuit peste iarna…intrasem am uitat sa va spun cu 34 de familii si am iesit din iarna cu 26!!!,,fara niciuna de la el,,,,mentionez ca nu am pierdut decat regine!! Anul acesta am prins 14 roiuri singur, “nu mi-au umblat vecinii prin stupina cum a zis “maestrul”, si am aproxim 40 familii,,in conditiile in care am infiintate de mana mea o cultura de mure(1500mp) si una de aronia(3000 mp)…deci….fara falsa modestie,,dar ca sa te ocupi de acestea,,,nu prea ai timp sa fii “GOLAN”…eventual “Handicapat”!!
Cred ca apicultura se face si s-a facut din totdeauna fara decimetri patrati si fara minciuni si golanii dar, “golani si handicapati” ca “maestrul A….I Ig…ov nu ar trebui lasati sa duca in eroare tineri care vor lideri adevarati si nu excroci de josnica speta, nu imberbi si imaturi precum “maestrul excroc” care ia banii inainte si motiveaza ca i-au mancat prigoriile reginele!!!. Maestre, a citi in live din carti e usor,,tu nu ai avut niciodata stupi, tu nu ai scos niciodata miere,,tu esti un “Golan” batran, betiv, mincinos care umbli numai sa pacalesti lumea . Esti plin de frustrari , “maestre” si nu poti trai in societate, civilizat. Eu am invatat si invat de la oameni care au cunostinte solide teoretice si practice despre apicultura, eu intreb precum oameni ca Daniel, Ilie, Costica si mai ales Nicu..omul care adiministreaza peste 400 de familii, care munceste de dimineata pana seara si care daca il sun de 20 de ori pe zi imi raspunde cu aceeasi bunavointa,rabdare si dorinta de a impartasi, si care ma incurajeaza mereu sa merg inainte. Lasa-ne in pace “Maestre Ign…V”, ramai in lumea ta,,a minciunilor si excrocheriilor si iti mai zic ceva…sa-mi dai banii inapoi nenorocitule si excrocule..daca nu, sa ii ai pe piept!!! Imi este mila de familia ta care te suporta! Apropos, ce controlai tu la banci? Erai luat de zgarda de nevasta si ca sa nu stai afara te baga lumea inauntru si-ti dadea de mancare si de baut..pt ca esti un alcoolic, da , asta esti, cu mintea bolnava care are nevoie de asistenta medicala!
Îmi place · Răspunde · 3 · Ieri la 11:37

Dap ! Nu e primul caruia respectivul, autointitulatul tata-mama-nasul teoreticienilor, i-o trage in cel mai ordinar mod.
Deh... cand se intampla sa puta mizeria pe net il veti vedea cum dispare pentru o vreme din peisaj, apoi copac-copacel incepe sa prinda iarasi grai si in final isi ia iarasi viteză... cand amușina alti posibili musterii-punatori de bot la ”structurile” dansului.

Stupare,ai avut an bun,cateodata si mai ales in ultima vreme ai mai zis-o si la obiect ,fiind chiar surprins,....de asta zic ca nu-ti da bine a creste si tu closte.
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde teinegru64 » 20 Aug 2017, 21:18

alt stupar scrie:
pvc scrie:Culese de pe net:
Nemtanu Catalin Cine-i “golanul si handicapatul”?Sun “maestrul” care cu chiu si vai imi raspunde dupa vreo cateva zile, ii spun durerea mea si , hopa, se tipa la mine spunand:”ca el a zis de atatea ori in live-uri ca el nu marcheaza reginele”!!..i-am zis ca nu stiam,si i-am readus aminte ca atunci cand l-am intrebat daca sunt marcate m-a asigurat ca da!!!..era o alta minciunica care se adauga la multe altele. Capacul a fost ca atunci cand au inceput sa oua am gasit cate 3-4 oua in celule,,,l-am sunat iar, i-am lasat raspuns pe fb..dar, bineinteles nu mi-a mai raspuns. Eram foarte suparat, imi vedeam visurile spulberate..asa ca, am luat legatura cu prietenul care mi l-a recomandat si i-am zis patania mea,,,si normal, acesta i-a spus si imediat “maestrul” m-a “apostrofat” gingas si subtil, cum numai el stie, in privat!!!..Problema mare a fost ca “renumitele regine” ale “maestrului” nu au supravietuit peste iarna…intrasem am uitat sa va spun cu 34 de familii si am iesit din iarna cu 26!!!,,fara niciuna de la el,,,,mentionez ca nu am pierdut decat regine!! Anul acesta am prins 14 roiuri singur, “nu mi-au umblat vecinii prin stupina cum a zis “maestrul”, si am aproxim 40 familii,,in conditiile in care am infiintate de mana mea o cultura de mure(1500mp) si una de aronia(3000 mp)…deci….fara falsa modestie,,dar ca sa te ocupi de acestea,,,nu prea ai timp sa fii “GOLAN”…eventual “Handicapat”!!
Cred ca apicultura se face si s-a facut din totdeauna fara decimetri patrati si fara minciuni si golanii dar, “golani si handicapati” ca “maestrul A….I Ig…ov nu ar trebui lasati sa duca in eroare tineri care vor lideri adevarati si nu excroci de josnica speta, nu imberbi si imaturi precum “maestrul excroc” care ia banii inainte si motiveaza ca i-au mancat prigoriile reginele!!!. Maestre, a citi in live din carti e usor,,tu nu ai avut niciodata stupi, tu nu ai scos niciodata miere,,tu esti un “Golan” batran, betiv, mincinos care umbli numai sa pacalesti lumea . Esti plin de frustrari , “maestre” si nu poti trai in societate, civilizat. Eu am invatat si invat de la oameni care au cunostinte solide teoretice si practice despre apicultura, eu intreb precum oameni ca Daniel, Ilie, Costica si mai ales Nicu..omul care adiministreaza peste 400 de familii, care munceste de dimineata pana seara si care daca il sun de 20 de ori pe zi imi raspunde cu aceeasi bunavointa,rabdare si dorinta de a impartasi, si care ma incurajeaza mereu sa merg inainte. Lasa-ne in pace “Maestre Ign…V”, ramai in lumea ta,,a minciunilor si excrocheriilor si iti mai zic ceva…sa-mi dai banii inapoi nenorocitule si excrocule..daca nu, sa ii ai pe piept!!! Imi este mila de familia ta care te suporta! Apropos, ce controlai tu la banci? Erai luat de zgarda de nevasta si ca sa nu stai afara te baga lumea inauntru si-ti dadea de mancare si de baut..pt ca esti un alcoolic, da , asta esti, cu mintea bolnava care are nevoie de asistenta medicala!
Îmi place · Răspunde · 3 · Ieri la 11:37

Dap ! Nu e primul caruia respectivul, autointitulatul tata-mama-nasul teoreticienilor, i-o trage in cel mai ordinar mod.
Deh... cand se intampla sa puta mizeria pe net il veti vedea cum dispare pentru o vreme din peisaj, apoi copac-copacel incepe sa prinda iarasi grai si in final isi ia iarasi viteză... cand amușina alti posibili musterii-punatori de bot la ”structurile” dansului.

Nu am crezut ca poti fi asa de parsiv.Mai vinzi propolis?
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde alt stupar » 20 Aug 2017, 21:26

Da. uneori mai vind.
Dar caz ca al pretenarului ala al tau care sa ceara banii inapoi ca nu-i mai mergeau vanzarile la propolisul tinctura... nu am mai nimerit!
Si cand te gandesti ca poza peste tot in mare enoriaș besericos :oops:
Ultima oară modificat de alt stupar pe 20 Aug 2017, 21:33, modificat 1 dată în total.
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde pvc » 20 Aug 2017, 21:29

Se pare ca au aparut ucenicii!
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde pvc » 20 Aug 2017, 21:36

Acesta este un mesaj privat
s
Dată expediere: 16 minute în urmă
Expeditor: ignatov andrei
Destinatar: pvc

Aflu eu cine esti, nu te teme!
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde pvc » 20 Aug 2017, 21:38

pvc scrie:Acesta este un mesaj privat
s
Dată expediere: 16 minute în urmă
Expeditor: ignatov andrei
Destinatar: pvc

Aflu eu cine esti, nu te teme!


Urmare a amenintarii de mai sus angajez urgent un batalion de mercenari! Plata in regine carpatine neroitoare!
pvc
 
Mesaje: 329
Membru din: 15 Mai 2015, 08:30
Localitate: Bucuresti, stupina in Buzau

Re: Diferența între stup cu fund plin și stup cu fund cu pla

Mesajde alt stupar » 20 Aug 2017, 21:38

Auzi ma Teiule... dracu stie... voi in zona aia a voastra asa sunteti invatati, sa v-o trageti unul altuia si-apoi fuga la birt sa va dregeti si sa va impacati sau e doar o chestie de gașcă... tu cu ucenicii tai de care ne tot povestesti, cu mahestrii la care ai fost tu ucenic precum pretenarul de care ziceam plus ăsta de țepuie cu matcile, plus ursu care tepuie cu lazile ???
Da nu-i rau... bine ca la povestit povesti nu va-ntrece nimeni :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori