Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pam Pam !!!

Mesajde mircea » 21 Aug 2017, 09:35

Donbazil scrie:.........................................
Pam Pam! :lol:

Nea Vasile, vezi ca te-ai suparat degeaba cand eu iti povesteam de tomfe, pulane si uniforme !!? . Pana la urma tot la oameni si mentalitati de beci se ajunge, nu ?

Acum nu-i treaba mea cu cine isi bea cafeaua Modi.....si nici nu-i spun sa fie mai atent la vecinatati .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Pam Pam !!!

Mesajde Donbazil » 21 Aug 2017, 23:26

Salut!

Maestre ,ai dreptate, in parte!
Da!... Pan-la urma tot la natura umana se ajunge....Mentalitatile - de orice fel - fie si dupa cum zici dumneata "de beci" desi nu cred ca exista asa ceva, - sunt niste chestii subiective.....
Gandim ceia ce suntem!....
De-o vreme eu incerc sa gandesc in modul cel mai simplu, reduc totul la Da sau Nu, la Bine sau Rau, Util sau Inutil, chestii de-astea de boshorog care nu mai are mult....
Si revenind la subiect, ce-as avea io de impartit cu pictoru' ? ....El este EL si nu-l poate schimba nimeni!...Parol!
Doar nu-i primul care-mi da muie si eu trec cu vederea...Am lucrat aproape 30 de ani la firma unde iei muie zilnic, vinovat sau nu, fie ca faci ceva, fie ca nu faci ceva, asa ca.....
M-am imbratisat si am baut un pahar de vin - la Craiova - cu C.I. - si nu mi-au cazut stelele de pe umeri ( ca un amarastean ca mine n-are stea in frunte)... :lol:
Sa lasam naibii tomfele, pulanele dar si fitilele si curvasariile bagate cu mestesug - si in general toate chestiile nasoale si sa incercam sa ne aratam partea buna. Poate - poate... :idea:

Pam Pam! :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Pam Pam !!!

Mesajde modigliani » 22 Aug 2017, 01:32

Donbazil scrie:....Mentalitatile - de orice fel - fie si dupa cum zici dumneata "de beci" desi nu cred ca exista asa ceva,

Ba exista !!!!!!! PESEDISTA sau de orice altfel !!!!!
Ai publicat abject ce ti-am scris cand inca mai credeam in tine. Dialog purtat in FB. Ei bine, o spun si-aici in forum , esti un c*cat de pesedist penibil! Si ultima parte din acel dialog ilustreaza perfect scarba pe care o am la adresa ta!
A fii pesedist nu-i doar o orientare politica. Ci este un etalon ferm al handicapului mental pe care-l ai. Tu sau oricare altul de va curg balele la asta.

Eu nu ling unde am scuipat. Te-am implorat sa nu fii atat de imbecil incat sa nu ma indepertezi prin politic. N-ai reusit. Acum nu te mai stradui sa-mi reintri-n gratii. ESTI PESEDIST, ESTI DUSMANUL MEU !!! Neconditionat !!!!!!!!!!! Capisci ???????
Si-ti repet acum , cu alt public, ....... ma p*s pe tine ! Si pe cacatul ala de mentalitate militieneasca ! ....... Ca sa stii cum stai !
Da-i drumu' din calea mea, ca te calc pe cap si te penibilizez din orice pozitie........ Sa va iau PESEDEU-n ..... valva !



PAM , PAM !!!!!
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Pam Pam !!!

Mesajde modigliani » 22 Aug 2017, 01:38

Donbazil scrie:Poate - poate... :idea:

Poate-poate ..... ce ? Poate tocmai ai demonstrat ca esti imbecil ?
Crede-ma, am sa contribui substantial la consolidarea acestei imagini !!!

Care, iti spun eu, nu are nicio legatura cu apicultura ..........
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Pam Pam !!!

Mesajde mircea » 22 Aug 2017, 08:50

Donbazil scrie:...... si sa incercam sa ne aratam partea buna.....
................................
Pam Pam! :lol: :lol: :lol:

Nea Vasile...... arata ce vrei . Mi`e egal !

Pictore, indulceste tonul, calca frana ca iar o sa-mi spui ca sunt chele rapanoasa .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Pam Pam !!!

Mesajde modigliani » 22 Aug 2017, 13:42

mircea scrie:Pictore, indulceste tonul, calca frana .

Ok.
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Pam Pam !!!

Mesajde irina » 22 Aug 2017, 13:44

Bine-ai revenit, Mihai! ;)
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Pam Pam !!!

Mesajde modigliani » 22 Aug 2017, 13:49

irina scrie:Bine-ai revenit, Mihai! ;)

Sarut mana, Irina! Bine te-am regasit! Mersi!
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Pam Pam !!!

Mesajde Donbazil » 22 Aug 2017, 23:56

Salut!

Pictore!...Eu o sa continui sa te respect pentru ca tu esti TU!....Nu prea le ai cu politica, da asta nu-i atat de grav, pe parcurs ai sa mai capeti experienta....
Nu ma asteptam insa sa ma jignesti atat de grav afirmand ca eu as fi pesedist.... :evil:
Puteai sa zici orice altceva dar asta nu o meritam si multi stiu de ce:
PENTRU CA EU SUNT COMUNIST - Un comunist nationalist cum n-ai sa mai vezi multi! :idea: :idea: :idea:
Si pentru ca nu vreau sa-ti stric pagina, te salut cu respect si ma retrag.
Sa auzim numai de bine!

Pam Pam! :lol:
Fişiere ataşate
evolutia Romaniei.jpg
Secera si ciocanul.jpg
Secera si ciocanul.jpg (8.73 KiB) Vizualizat de 5760 ori
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Pam Pam !!!

Mesajde State » 23 Aug 2017, 00:38

Donbazil scrie:PENTRU CA EU SUNT COMUNIST - Un comunist nationalist



Donbazile, ai belit-o, să mă ierți..... :lol:
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Pam Pam !!!

Mesajde Shrek » 23 Aug 2017, 12:14

Donbazil scrie:PENTRU CA EU SUNT COMUNIST - Un comunist nationalist cum n-ai sa mai vezi multi!

Pam Pam! :lol:

Vai ce poze frumoase ai postat dom' Vasile! În special cea cu steaua lu' Becali! Sau este steaua lu' Pomohaci? Ca vaz acolo un ditamai ciocanu'.....
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Pam Pam !!!

Mesajde Ioan Guist » 23 Aug 2017, 17:47

Am si eu o poza frumoasa. Numai ca de la distanta, adica din cer. Si se si vede distanta. E ca de la cer la pamant.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Pam Pam !!!

Mesajde csaa » 23 Aug 2017, 19:10

modigliani scrie:
Donbazil scrie:....Mentalitatile - de orice fel - fie si dupa cum zici dumneata "de beci" desi nu cred ca exista asa ceva,

Ba exista !!!!!!! PESEDISTA sau de orice altfel !!!!!
Ai publicat abject ce ti-am scris cand inca mai credeam in tine. Dialog purtat in FB. Ei bine, o spun si-aici in forum , esti un c*cat de pesedist penibil! Si ultima parte din acel dialog ilustreaza perfect scarba pe care o am la adresa ta!
A fii pesedist nu-i doar o orientare politica. Ci este un etalon ferm al handicapului mental pe care-l ai. Tu sau oricare altul de va curg balele la asta.

Eu nu ling unde am scuipat. Te-am implorat sa nu fii atat de imbecil incat sa nu ma indepertezi prin politic. N-ai reusit. Acum nu te mai stradui sa-mi reintri-n gratii. ESTI PESEDIST, ESTI DUSMANUL MEU !!! Neconditionat !!!!!!!!!!! Capisci ???????
Si-ti repet acum , cu alt public, ....... ma p*s pe tine ! Si pe cacatul ala de mentalitate militieneasca ! ....... Ca sa stii cum stai !
Da-i drumu' din calea mea, ca te calc pe cap si te penibilizez din orice pozitie........ Sa va iau PESEDEU-n ..... valva !



PAM , PAM !!!!!

UPS!!!! Cam stil ISIS modul tau de gandire.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Pam Pam !!!

Mesajde csaa » 23 Aug 2017, 19:21

Ioan Guist scrie:Am si eu o poza frumoasa. Numai ca de la distanta, adica din cer. Si se si vede distanta. E ca de la cer la pamant.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Parca e Romania de dinainte de 1989! Toata lumea doarme, a doua zi se duc la munca.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Pam Pam !!!

Mesajde State » 23 Aug 2017, 20:39

Sau se trezeau sa stea la coada la butelie, sau pâine. După aia se duceau și la munca, n-aveau încotro.
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Pam Pam !!!

Mesajde Mircea_63 » 23 Aug 2017, 22:24

In comunism nu exista libertatea cuvantului!
Acum, ca e democratie, Comunistul isi poate spune parerea. In comunism NUMAI EL isi poate spune parerea!
Rezultatele economice s-au dovedit falimentare in comunism. Degeaba imi spune comunistul despre maretele realizari cand n-ai ce pune pe masa, frig in case, apa caldicica doar cateva ore din cand in cand, curentul se opreste zilnic si un pachet de tigari, un sapun sau o pasta de dinti reprezinta valuta forte.

Necalificatul avea 1450 lei si zahar 9 lei, ulei 7 lei, benzina 10 lei, carne cu os si grasime parca 28 lei. Salam italian 30 de lei.

Auzi pe cate unul ca avea de toate. Ori minte, ori avea surse de aprovizionare pe sub mana. Oamenii regimului aveau conditii ceva mai bune, dar nu omul de rand.

Un banc interzis pe vremea ceea:
La un chef o dama bine, dupa ce adoarme matol curtezanul, intreaba pe cineva:
- Bai, asta chiar e macelar, cum spune?
- Ei ash, e un parlit de inginer, dar asa se da el mare cand se imbata.

Cenzura cat incape. TV un singur post cateva ore pe zi in care se lauda comunismul. Carti interzise, filme interzise, oameni marginalizati din motive religioase, batuti sau impuscati cei care erau prinsi incercand sa evadeze din lagarul comunist. Femei batute in caz de avort, pasarica obligatoriu la control pentru depistarea gravidelor... asta a fost viata in comunism. Ne-am straduit sa ne indulcim supravietuirea, dar sa nu ne furam caciula. N-am murit -unii au platit cu viata- dar nici viata nu era.

In rest, o utopie. Un vis frumos, dar o realitate mizera. Puterea concentrata in mainile catorva si acoliti rasplatiti mizer si simtindu-se mici dumnezei.
Daca Donbazil chiar crede crestineste in utopia numita comunism, e un visator.
Daca tanjeste dupa vremea cand era un mic dumnezeu... e omeneste, dar sper ca astfel de vremuri sa nu mai existe. :(
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori