Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 19:47

Da cu F5 ai dat ? Tasta vreau sa spun...(cred ca nu are rost)
Jur ca sunt doua scufite care cica seamana cu tine .
Si mai jur ca e caz de "fermece" ca altfel nu-mi explic .

----------------------------------------------------------
Am verificat in mesaj e in regula.....doua scufite desenate de tine.
Se numesc : Rasfatata.jpg
Noi vedem doua scufite desenate .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 20:02

mircea scrie:Da cu F5 ai dat ? Tasta vreau sa spun...(cred ca nu are rost)
Jur ca sunt doua scufite care cica seamana cu tine .
Si mai jur ca e caz de "fermece" ca altfel nu-mi explic .

----------------------------------------------------------
Am verificat in mesaj e in regula.....doua scufite desenate de tine.
Se numesc : Rasfatata.jpg
Noi vedem doua scufite desenate .


- Acu cate scufite vedeti ?

Ca am reusit sa sterg unul din fisiere (care se dublase singur)...
Naiba stie cum! Ca la un moment dat nu aveam decat un atasament,
dar se vedeau doua imagini. Culmea, eu nu aveam salvata poza respectiva
pe calculator. La prima incercare aparuse desenul ei cu puiul de gaina...
L-am sters si apoi, pe langa desenul meu aparea si poza ei...

E, acu am fost la Mama Omida si mi-a dat in bobi si de descantec si in sfarsit am scapat,
cu trei sute de euro si scuipaturi in san (al meu)... :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mircea » 17 Oct 2017, 20:11

Ce-ai facut ? ai dat banii degeaba.
Se vad doua scufite desenate de tine. :lol:
...................................

Glumesc.... acum se vede o singura scufita .

La mai putine vedenii ! :lol:
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 20:33

- Mircea, pregatiti-va!
Ca acusi apare 'Margareta' cea furioasa, cu arma incarcata...



Ca simt cum trepideaza solul de aici, din Belgia, in timp ce da ea cu mopu in taste... :lol:
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 20:58

Lupe,

Noi suntem doua surori la parinti. Ambele rebele. Glume pe seama noastra nu se fac de acu', ci de cand aveam 5 ani...fiecare. Ca se stia de pe atunci...ca nu ne plecam capul. Iti esplic mai jos nitel. Ambii parinti au limba ascutita, asa ca glumele se tinura lant pana in ziua de azi si se tin in continuare. Bai da la un moment dat ti se ia...ca ii vezi pe ashti de langa tine ramoliti de la moda veche...si simti asa ca sunt neimpliniti ca nu vad actele alea. N'ai cum sa nu te gandesti. N'ai cum. Asa ca o oarecare lehamite recunosc ca am. Acuma, pe langa faptul ca m'ai facut "blonda" (culmea e ca desenul aduce umpic cu mine la impleticirea dintre nas si sprancene) si m'ai amplasat intr'un boschete aducator de blesteme (ca acuma am raia plantelor, n'auzi?)...mi'ai sugerat si ca sunt o trista preocupata de psihopati. Adevarul e ca atunci cand am fost preocupata de psihopati, foarte fericita n'am fost. Si tot adevarat este ca atunci cand iti citesc tie textele, celelalte in afara de pamflete...ma intristez oleaca. Dar nu de parere de rau....ci doar cu privire la conditia umana...ca stiu cat de greu este in lumea asta...cand te duce capul. Cate probleme morale iti pui...si de principii...pentru care te perpelesti in somn mai tare decat pe protap, treaz.

Imi zice shafu' al mare recent sa nu dau pedala pana jos in ceea ce priveste relatiile cu potentialii tati si fanteziile...ca nu stie sigur cum asimileaza astia o astfel de analiza. Da' io nu dau decat pauza, nu si finalizare. Se vede treaba ca ceva te'o apasat...ca nu'ti iesira versurile...prea sugubete.

Ma apasa foarte tare, faptul ca glumele si vorbele de duh ale celor de pe langa mine...se indeplinesc. Ca prefer sa platesc muncitori, care si aia au o durere de sale, in loc sa fac si eu niste aplecari...ca sa'mi munceasca si mie pamantul unii cu care am acte. Intelegi tu...

Colac peste pupaza, azi era sa bag masina in asfalt pe trecere, ca sa'l agat mai bine pe unu' pe parbriz...ce statea la trecere. Era cel mai damblagit mental fost iubit al meu. De 4 ani de zile isi face fara numar conturi fantoma, cred ca a trecut de 100 pe feisbuc...fiecare cu cate o poveste, fiecare cu amenintari si blesteme transportate de ochiul pisicii oarbe care'ti iese in cale.

Dupa aia aflu ca tre' sa tai joardele din locu' de unde vad ciuma, adica fructele...adica vinul. Si ma doare sufletul ca...nu fac si eu niste aplecari.

Ma scuzi, am aflat ca nu am ciuma plantelor, ci DOAR musculita galicola...da' tot tre' sa fac niste aplecari. :lol:
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 17 Oct 2017, 21:16, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 17 Oct 2017, 21:08

- ByZy Top,
cate fete mari n-or patit rusinea asta ?!?... ;)
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 17 Oct 2017, 22:41

Lupe,

Vezi cu fezandarea aia de Halloween, ca asta mica nu ragaie numai intre mese...regulate. Ragaie mai ales intre mesele neregulate. Asa ca pentru a nu fi luat prin surprindere, io zic sa te inrolezi intr'o haita cu alte lighioane (pana de Halloween), ca numai inrolarea te mai salveaza. Asta asa, ca tot iti plac tie asociatiile. :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Oct 2017, 01:05

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 18 Oct 2017, 11:36

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 18 Oct 2017, 12:22

Iubitei mele sotii!

O dedicatie, la capatul celor 27 ani de casnicie, in care m-a suportat si m-a iubit, cum numai ea este capabila !
Si la destuparea sampaniei pentru debutul celui de al 28-lea an…

Povestea de succes continua!...






You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Oct 2017, 12:47

...joaca noaptea pe la 3, pe la 3 si jumatate...

Auzi mai, domnule manufacturi...fac cu mana neconventionale si'adanci...

Pe la 5 de dimineata ma dadeam pe picioare...cu voltaren de babe. Crema ieftina pentru babe pensionare...ce n'au noroc cu analizele medicale.
Am facut febra la picioare...de la apasat pedale...nu cele de la masina, ci cele de la analiza...fina.

De fapt voiam sa te intreb ce varsta ai de ai descoperit iubirea, apoi mi'am amintit ca despre unii scriitori care au murit recent se spune ca nu si'au pierdut firea :lol:
Ei spun ca iubirea nu are varsta si ca invinge moartea...Chiar si presedintele Frantei spune asta, dar pe el inca nu'l cauta moartea. Doar pe ea.

Stii ce'mi plac mie cel mai mult...acu', uitandu'ma pe dedesubt? Doinele de tristete, jale si dor...de cand lupul zicea...Aoleu, simt ca mor!
Si poza in care ti'ai incadrat numa' ochii...din care mai aveau putin si sareau stropii.

Ca in afara de tratamentul cu venin...de care unii n'au nevoie sa se trateze de suspin...
Aceeasi sensibilitate uneori mascata si alte ori afisata...
Te tradeaza ca om...cu acelasi teribil umor.

La multi ani, LU'! Fie care iubirea...sa ne invinga pe toti! :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde mellis » 18 Oct 2017, 13:52

SaLU'pe
esti un exemplu!!!(Pt unii mai bun, pentru altii si mai bun...)
Sa fiti fericti!
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Oct 2017, 20:18

Dragi cititori si ascultatori apicultori,

Bine ati venit la Scufita cu doi tati...virtuali, parintii psihanalizei de forum!...capitolul care urmeaza, ca nu mai stiu cat, doar ce am trecut de inscrierea in competitia de categorie medie momentan...adica frectie cu vin de afine la picior de lemn de cuc...sau pe par de coada de lup.

Capitol care nu a inceput inca, pentru ca vrand sa ma ocup de sufletul lui Anton Pann...m'am impiedicat de niste sticle si am ramas sa trag un vin, ca se apropie sarbatorile de iarna, vremea spagilor, plocoanelor si atentiilor...in asociatia "comunitatea publica stuparitul" si in particular.

Anton Pann zis si LU' indeLUng investigatu', un baiat neconventional si adanc...in privire, gandire si simtire - toate din aceeasi categorie si deloc descrescator...pe a carui poezie m'am uitat inca o data...pentru a ma convinge ca e mai mult de bine decat de rau, ca a dres'o asa la final...frumusel.

Din pacate pentru literatura de specialitate...contemporana si in direct, baiatu' tine o lichioare in propriile labe, la o sindrofie privata de barlog...in prezenta LU'...lupuleasa...si se bucura, deci, de lucruri mai mult banale si mai putin tainuite...ale vietii. Asa ca nu se poate prezenta la emisiunea spirituala...mai sus mentionata.

Intrebari offtopic adresate ascultatorilor:

Mircea, rebelele tale s'au maritat? Ca daca nu inca, sa'i zic si io lu' tata sa ma mai scuteasca...de actele legarii de glie. Bineinteles, intrebarea este retorica, asa ca nu trebuie sa raspunzi.

Am sa fac un studiu in ceea ce priveste casatoriile si recensamantul in zona Moldovei in comparatie cu alte zone ale tarii si ale...Europei, pentru a sublinia directia spre care merge si tinteste emanciparea femeii masculinizate care a luat destinul in propriile...ratiuni, iesind deci, de sub asuprirea patriarhala.
Fişiere ataşate
396473_417180231674885_2120495402_n.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde nicus » 19 Oct 2017, 00:58

LUPU' ALBINELOR scrie:Povestea de succes continua!...



A bee doesn’t need to read the paper to get the news and an economic report.
Avatar utilizator
nicus
 
Mesaje: 1665
Membru din: 24 Feb 2011, 22:23

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 19 Oct 2017, 19:35

- Multumesc pentru urari!



You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 19 Oct 2017, 19:49



You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3849
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori