Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde viorel55 » 14 Noi 2017, 13:57

Traian Berbeceanu
16 hrs ·
Voi, ăştia de o ardeți toată ziua cu "legile justiției" v-ați gândit vreodată să prevedeți acolo, undeva, că ăia condamnați penal să nu mai poată să ocupe demnități publice în țărişoara asta? Dar să stipulați pe undeva că cei față de care s-a început urmărirea penală, ori au fost chiar trimişi în judecată să fie suspendați din funcțiile deținute, până la pronunțarea unei hotărâri definitive, v-ați gândit?
De ce voi puteți, condamnați fiind ori cercetați în diferite faze procesuale, să ocupați funcții importante taman în legislativul țării, ori să fiți miniştri, preşedinți de consilii județene sau primari?
De ce, în timpul ăsta, un polițist, procuror sau judecător, odată cu trimitetea în judecată este suspendat din funcție, iar voi ba?
Acum patru ani de zile am fost arestat, nevinovat fiind! Am fost trimis în judecată în baza unui dosar falsificat, construit pe probe contafăcute, în modul cel mai barbar, cel mai ordinar! Am fost achitat în primă instanță de Înalta Curte de Casație şi Justiție şi aştept finalizarea procesului.
Dar în tot timpul ăsta am fost suspendat din funcție şi am primit mai puțin de jumătate din salariul care mi se cuvenea.
Şi în tot timpul ăsta v-am văzut pe voi, unii condamnați definitiv, alții cercetați penal şi trimişi în judecată, cum beneficiați de tratament preferențial față de mine, cum conduceți mai departe parlamentul, ministere, consilii județene sau primării!
Păi cum vine asta, voi ăştia care o ardeți cu "legile justiției"?! Cum vine asta, luptători pentru dreptate ce vă pretindeți a fi? Cum era aia cu "egalitatea în fața legii"?
Dacă vreți să fiți credibili, ia reglementați şi a
viorel55
 
Mesaje: 329
Membru din: 09 Apr 2011, 19:46
Localitate: Campina

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 14 Noi 2017, 22:25

Mda! Si ca el mai am exemple un fost coleg si un subordonat. :x
Dar Dumnezeu nu doarme! Procurorul care a .....instrumentat (?????) cazul a fost exclus din magistratura, iar (asa zisul coleg) politistul din DGA e urmarit general.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 15 Noi 2017, 00:02

Salut!

Politia Romana - www.politiaromana.ro
8 ore ·
De ce am ales să îmbrăcam uniforma de poliție? Ca sa protejăm comunitatea, să facem orasul in care locuim un loc mai bun, mai sigur...ca să-l oprim pe cel inconștient care-și gonește mașina pe șosea.
Nu pentru ca undeva, cineva, sa ne mulțumească, chiar daca nu ne știe numele.
Iar suflul și competența noastră au nevoie de autoritate. Competenţa fără autoritate este neputincioasă.
Ne-am ales meseria asta ca pe viitor sa ajungem acolo unde am fost invatați, am muncit și muncim în continuare, ținând piept unei multitudini de riscuri.
#ÎntărireaAutorității
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Mircea_63 » 15 Noi 2017, 00:52

Astazi, pe o vreme cainoasa, dupa ce asteptasem o vreme pe cineva, dupa ce in sfarsit a venit, o iau din loc, dar ne luam cu vorba si uit sa pun centura si sa aprind farurile. In departare, politia imi face semn sa trag pe dreapta. Aprind rapid farurile si pun centura pana sa ajung in dreptul lui. Si zambesc tamp, oarecum amuzat de cat de neatent pot fi. Cobor geamul -bineinteles ca observase faza cu centura- si dau din umeri in semn de "nah, am facut-o, acuma ce sa mai zic". Foarte amabil si zambitor, imi face un semn de dojenire cu aratatorul si imi spune ca data viitoare nu ma mai iarta. Astea asa, cam din mers. Pana sa inchid geamul, adauga:
-Drum bun, parinte!
Si eu, care ma minunam ca a fost asa amabil. :lol:
Pasagerul meu era surprins sa afle ca sunt preot, dar si eu la fel. :)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 15 Noi 2017, 22:14

Domnilor va limitati la a analiza politia rutiera, iar colegii de la rutiera reprezinta doar un mic procent din politie.
E adevarat ca sunt, poate, cei mai ”vizibili”.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Mircea_63 » 16 Noi 2017, 11:22

Eu nu-i judec! Conteaza omul si nu gramada. Ma amuza intamplarea. In zona noastra aproape ca ne cunoastem toti intre noi si relatiile sunt in general amicale, iar rutieristii sunt axati pe preventie. Radarul e radar, ca e "masina" si tine si de preventie. :)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 19 Noi 2017, 00:03

Salut!

:idea:
Fişiere ataşate
17498423_1246350688818071_7796220193289642065_n.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde a_costy » 19 Noi 2017, 00:25

a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 19 Noi 2017, 13:17

Un tampit.
Nu am inteles de ce e protejat de politie.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 19 Noi 2017, 19:49

csaa scrie:Un tampit.
Nu am inteles de ce e protejat de politie.



Nu este protejat .... este un POLITIST TIMPIT--scuzati pleonasmul !!!...politist care considera ca legile sunt facute pentru prostime si a sarit la bataie cu ranga la femeia care l-a filmat .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 19 Noi 2017, 21:41

Dom'le e plin de smecheri pe aici. Numai aluzii finute, apropus-uri subtiri, glume inteli......ba ma lasi!!!!????
Ce draq mai @bio, fi si tu mai.....inteligent (????? :lol: ) daca tot vrei sa faci mishto! Sau daca nu poti (ca se vede ca nu poti) fi un pic mai dur! Mai ...rau! Musca!
NU! Nu de acolo!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 19 Noi 2017, 23:53

Ma baiete...da natarau mai esti !!!

Cssaa, nu era mai bine sa te las ca la inceput ?... adica "nestiitor" .

..ti-am raspuns ca i-ti era greu sa intelegi din articol (sau nu stii sa citesti si te uiti doar la poze, sau nu intelegi ce citesti) de ce era "timpitul" tau protejat de politie , te-am facut destept si apoi sari la mine ...ce meserie spui ca ai ?...sper ca nu esti unul din ala facut la apelul bocancilor .

Pentru tine era
csaa scrie:Un tampit.
si apoi o intorci ca la Ploiesti . .... TIMPITUL tau era POLITIST, deci un TIMPIT POLITIST sau invers depinde cum vrei sa o iei ,dar staii NU!! Nu de acolo!!.... ...nu faci prea multe parale !
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 20 Noi 2017, 11:30

...imi pare rau daca am fost prea rautacios !!.. Sory !
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 20 Noi 2017, 20:20

Stiu ca era (sper ca nu mai e) politist. Nu inteleg cu ce il proteja politia. I s-a intocmit dosar penal pentru ameintare, a fost amendat ca a luat-o ”pe invers”....de unde a dedus autorul articolului ca a fost protejat de politie?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 20 Noi 2017, 20:37

bio scrie:...ce meserie spui ca ai ?...sper ca nu esti unul din ala facut la apelul bocancilor .....

Dupa sapte ani de apeluri nu cred ca se mai poate spune ca sunt facut la "apelul bocancilor".
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 20 Noi 2017, 20:39

Nu mah, se referea la faptul ca cei de la " rutiera" au folosit prezervativu' cand l-o .....santionat. Nu ca ar fi avut cumva sifils, da' sa nu se înmulțească. Cică mama tampitilor este iar gravidă!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 42 vizitatori