Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Shrek » 20 Noi 2017, 19:59

Bage Ioane, bag samă ca o-nceput sa ce doara inchieturili da zăcea a' mica ca vrea sa-ti face ceva infiltratii cu....leacuri biblice. Da' sa scii ca-i bai mare can' te-o durea in cot! Durerea ceasta n-are leac!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Ioan Guist » 21 Noi 2017, 06:25

Si ce zici ca vrei tu fata? Ca m-am pert in frazologie.
Da ia-ma incet ca's si din provincie si din Ardeal.Bine ar fi asa... incetuc, rar si simplutz sa se prinda si de mine o felie d'un sfert... barimi.
No sezi bland, bee un ceai de tei, imbuca o darab de pita cu gem de dovleac (interesant cel putin) si cugeta doo ceasuri la Domnul si la vesnicia ce va sa vie.
Apre , dormi o tzara si taie tot ce-ai scris inainte de mancare, scurteaza la una doua fraze ca nu duc la concentrare si zi-mi ce ai la inima.
Esti copil de Dumnezeu sau nu "iesti "ca io cujet si bag sama ca d'aia esti interesata pe subiect.

Te zuca nenea.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Ioan Guist » 21 Noi 2017, 06:35

Shrek

Ce mai faci ma ficior ? Sanatos ? te mai incovoi la capatai de pat ? mai inghenunchi sara? Mai lasi din trufie si tu? Fata de Domnu fra' nu fata de Fiona ta si fata de lume. De astea mai incolo . :lol:

Dar tu? dar tu ce zgarmi pe ci? vei fi si tu o tzara de prunc ce nu face fata curiozitatii? te'n cearca vre'un gand ? ai 'batranit? cat mai ai pan la capat?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2017, 08:10

Citesc si ma minunez...!!!
Ce a vrut initiatorul topicului si... ce a iesit...!!!

Mai urma sa numarati Duminicele dupa Rusalii (asa cum numara BOR) si... totul era complet!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2017, 08:19

Bezna Zorilor scrie:Eu nu vreau sa beau ce ai baut tu in seara asta. Nici macar de sarbatori.


Daca aici te-ai referit la Ion Guist...
Ti-as spune "CALE BATUTA", dar nu poti matalutza, pentru ca oistea ti-e infipta rau in scandurile de la gard...!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde octavianpopescu » 21 Noi 2017, 10:19

Bezna Zorilor scrie:Pai daca il cauta il gaseste, ceea ce inseamna ca precis este. Iar cei ce nu il gasesc inseamna ca nu l'au cautat bine. E o experienta personala, nu am zis altceva. Cert e ca se poate si fara citire de biblie, mai ales ca eu am zis 'pas' la multe din vechiul testament. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sau nu sunt demna de acest dialog? Am auzit ca in Iasi este o biblioteca..........Imagine

Nu se poate vorbi despre Isus fara Biblie.nu se poate vorbi de Noul Testament fara Vechiul Testament...fara suparare dar nu cauti bine....
Daca eu si cu tine am fi mai buni, am fi cu doi oameni mai buni in lume..
octavianpopescu
 
Mesaje: 226
Membru din: 29 Iul 2014, 21:21
Localitate: ploiesti

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Shrek » 21 Noi 2017, 10:47

Ioan Guist scrie:Shrek.............

Dar tu? dar tu ce zgarmi pe ci? ............. cat mai ai pan la capat?

Deh mah , bage Ioane, focu' dacă nu-l zgandari cata, se scinge ! Iar capatu'....pe mine m-o cam lăsat vigerea, nu mai văz asa geparce. Da' sciind cat ge întortocheate sunt căile Domnului, ar pucea fi după..covei. Io ma las in voia Lui.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Ioan Guist » 21 Noi 2017, 11:05

Pai daca te lasi in voia Lui e de bine.
Ce inseamna MA LAS in voia Lui? Acest ...Ma LAS ... e mai complicat.Sa zicem ca nu stiu si nu pot sa acopar cam care-i voia Lui.Dar pot sa caut sa acopar cu gandul cam care NU-I voia Lui? Cum fac asta?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Bezna Zorilor » 21 Noi 2017, 18:54

Pentru tine Ioan Guist, sfat - reciteste comentariile ce iti sunt adresate si nu te fa ca ploua. A, nu vrei? Eu nu ma mai obosesc sa repet, pentru ca am cam obosit...asta'i adevarul. Am obosit de cand cu lupul dezamagitor.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde peterneamt » 21 Noi 2017, 20:13

Bezna Zorilor scrie:Pentru tine Ioan Guist, sfat - reciteste comentariile ce iti sunt adresate si nu te fa ca ploua. A, nu vrei? Eu nu ma mai obosesc sa repet, pentru ca am cam obosit...asta'i adevarul. Am obosit de cand cu lupul dezamagitor.


Nu te supăra.....și asta chiar dacă "fusăși" primită.....că de ...:
:D
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2017, 20:53

Bezna Zorilor scrie:Pentru tine Ioan Guist, sfat - reciteste comentariile ce iti sunt adresate si nu te fa ca ploua. A, nu vrei? Eu nu ma mai obosesc sa repet, pentru ca am cam obosit...asta'i adevarul. Am obosit de cand cu lupul dezamagitor.


Daca mircea, cu buna stiinta, aduce numai exemplare pentru "trafic", e treaba lui...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde ignatov andrei » 21 Noi 2017, 20:54

peterneamt scrie:
Bezna Zorilor scrie:Pentru tine Ioan Guist, sfat - reciteste comentariile ce iti sunt adresate si nu te fa ca ploua. A, nu vrei? Eu nu ma mai obosesc sa repet, pentru ca am cam obosit...asta'i adevarul. Am obosit de cand cu lupul dezamagitor.


Nu te supăra.....și asta chiar dacă "fusăși" primită.....că de ...:
:D


... in continuare...

ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde peterneamt » 21 Noi 2017, 21:56

Sictir, sictir ....dar când apare senorita...regulile ?
:roll:

Deci....am prins monstru ! :lol:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Ioan Guist » 21 Noi 2017, 22:25

Bezna Zorilor scrie:Pentru tine Ioan Guist, sfat - reciteste comentariile ce iti sunt adresate si nu te fa ca ploua. A, nu vrei? Eu nu ma mai obosesc sa repet, pentru ca am cam obosit...asta'i adevarul. Am obosit de cand cu lupul dezamagitor.


Esti mai tanara si mai dibace.Fa un rezumat. pliz
Deci...ce vrei? Ce cauti acilea? Cu ce te pot ajuta?
Pot eu Ioan Guist pe persoana fizica sa te ajut...indrum cu ceva ?
Pronunta.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde crisandp2 » 21 Noi 2017, 23:15

Buna seara,

@Bezna Zorilor
Caracterul dlui Ioan Guist, potentat si de acceptarea lui Isus ca salvator, este legendar pe acest forum.
Nu cade in capcane cu citate din Biblie cu maceluri, valente poetico-erotice pentru ca Noul Testament e noul legamant, e implinirea Legii prin Cristos. Acesta conteaza pentru crestini, din acesta se da examenul.
Are dl Guist undeva o poza cu o Biblie deschisa in cabana apicola. Frumoasa imagine.

Rautatile dlui Ignatov sunt la fel de legendare dar daca ii dai un nr. de telefon sa te sune, sa iti explice ce si cum cu apicultura, poate nu va mai fi asa de fioros cu tine :D

O seara buna!
crisandp2
 
Mesaje: 33
Membru din: 18 Iul 2014, 17:49

Re: Ești copilul lui Dumnezeu? Te rog să ne scrii aici! :)

Mesajde Ioan Guist » 22 Noi 2017, 04:06

Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


cron