Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 08 Dec 2017, 18:17



The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 08 Dec 2017, 18:18



The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 08 Dec 2017, 18:20



The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 21 Dec 2017, 22:58





Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 21 Dec 2017, 23:16, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 21 Dec 2017, 23:08





The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Dec 2017, 01:15

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 14 Ian 2018, 18:22

Salonul Auto Bruxelles 2018 (Duster 2)

poti citi pamfletul aici:
https://damblarin.blogspot.be/2018/01/s ... ter-2.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 19 Ian 2018, 22:37

ȘTIRI DE ULTIMĂ HORĂ

pamfletul se gaseste aici:
https://damblarin.blogspot.be/2018/01/s ... -hora.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Feb 2018, 13:38

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 16 Feb 2018, 16:27

You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 04 Mar 2018, 18:44

SĂPUNELE DE BĂGAT ÎN FUND

igiena bucala poate fi facuta aici:
https://damblarin.blogspot.be/2018/03/s ... -fund.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 13 Mar 2018, 13:19

DRAGNEA CU DRAGLINA A BELIT BELINA

aici: https://damblarin.blogspot.be/2018/03/d ... elina.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 09:05

Big Wolf, .... bro, ... am si eu de zis una-alta pe-aici . Po' sa ?

Intreb pentru ca doua chestii se vor intampla pentru prima oara in postarile mele .....

1 - voi scrie off topic, dar fara prea mari scrupule. Am sa explic mai jos de ce,
2 - voi critica moderarea .......

.....................................................................

mircea scrie:
modigliane scrie:...............................................

ps........ De ce i s-o fi luat si Lupului de tine?
Eu cu baiatul asta gandim cam la fel. Am vazut asta .... ahaaaaa, de cand ne-am cunoscut, candva demult, pe vremea cand n-aveam cont ...... Si am totala incredere in simturile lui de bestie smintita. Merg neconditionat pe mana lui.

Pictore , hai sa-ti spun una , ca intre doi oameni care au baut niste cafele impreuna si or sa mai bea altele multa vreme de acum incolo. Spun cafele, dar ma gandesc la mult mai mult.

Daca eu, mircea, pretenul tau vin si iti spun despre un om oarecare, vezi Pictore ca ala e un jeg, tu il hingheresti pe respectivul ? Sau daca vin si spun despre un preten comun , Pictore ala e bubos si rapanos, tu strici pretenia cu ala ?
Cele doua exemple sunt ipotetice, iar eu nu cred ca tu o sa faci ce zic eu....sau o sa procedezi ca mine, prin imitatie.

Ce spui tu mai sus, ca mergi pe incredere si neconditionat, imi trezeste asa un fel de.....nici nu stiu cum sa-i spun....da e naspa rau .

In viata alegerile sunt ale noastre, strict personale....si nu mergem pe ce spun (sau nu spun, dar fac) altii, fie ei chiar si preteni . Nu-i asa.....?

Si ca sa inchei.....prietenia inseamna si loialitate, dar loialitatea nu inseamna sa fii orb .


...............................................

Am sa vorbesc despre loialitate . Atat "lupeasca" cat si umana .....

Da Mirceo , merg pe incredere , neconditionat . Nu mereu , nu pe mana oricui . Ca , dracu sa ma ia , pot avea pretentia la mine ca sunt capabil sa am opinii personale sanatoase .
Numai in timp , in ani de zile , tot ca opinie personala ti se intampla sa dai de cate unu' care pus in fata multor provocari , situatii , diverse altele , sa-ti castige increderea .
Bai nene , nu inseamna deloc ca a sta spate in spate cu el esti amoeba sau mintea-i merge pentru amandoi . Nu . Inseamna incredere . Simplu . Este un sentiment pe cat de greu de obtinut , pe atat de nobil .

Vorbind si despre atatia ani de "transee" impreuna , cu bune, cu rele , ajungem la loialitate . Si nu doar din asta vine , ci - tot analizandu-l in tot timpul asta - stii despre el ca-i dedicat trup si suflet "haitei" asteia de niscaiva mii de "nebuni" careia ii spunem comunitate . A dat tot din el ! Unde s-a sfarsit a dat si-n plus . A dat mai mult decat i sa cerut uneori . A creat chestii nobile cu acel ceva din el pe care-l are special . In cazul de fata vorbim despre cateva topicuri emblematice care au canalizat atentia multora de pe-aici . Emblematice si pline de noblete . Si-a vegheat la integritatea lor determinand si pe altii sa o faca .... tot neconditionat . Si iarasi asta a consolidat loialitatea si increderea neconditionata .
..... Noblete .... Eleganta .... Verva .... Umor .... Implicare ....Devotament .....
Ce calitati frumoase . Atat de frumoase incat si cea mai intunecata vizuina , hruba din padure capata statut de castel regal . Si tot "feng shui-ul" barlogului se duce dracu sub schelalaieli jalnice .

Sa ajungem si la topicul de fata . Dintr-un sanctuar pe care l-a pus total dezinteresat la dispozitia comunitatii , avand o noapte intreaga timp sa umblu pe-aici ( snur, nu frantat in timp ) citind cam ultimele 12 - 15 pagini descopar siderat ca s-a ales praful ....


N-am fost de fata in septembrie - octombrie cand a inceput deteriorarea pe care am descoperit-o astazi , dar nici tampit nu sunt . Asadar am ferma convingere ca anumite postari au fost totusi dilite , pentru ca au ramas raspunsuri goale , la .... "nimic" . Deci s-a "maturat" superficial . Au mai ramas fire de praf .....
Insa important este ca s-a ales praful ! De la un topic cu conotatii oarecum personale , cu valoarea sa incontestabila , s-a ajuns la un poligon ieftin , abject , de etalare a orgoliilor infantile ale unor new entrys care nu au nici macar capacitatea de a respecta asemenea valori .
Nu stiu alte topicuri ce tratament au primit in lunile astea . Doar p-asta l-am studiat cu atentie . Cert este ca a primit cea mai slaba moderare . Aproape inexistenta ( mai putin , repet , diclirea unor mesaje despre care este simplu sa deduci ca au existat ) .
Acum a devenit o jalnica umbra a VRS-ului . Vezi-Doamne un dialog "inteligent" care ar trebui inteles doar din titluri de melodii .

De revelion se da cu petarde , dar in strada, dracului ! Nu le-arunci peste tot prin casa doar pentru ca e 00 00 h , ca le ai , si ca vrei musai sa te auda lumea ..... pocnind . Cristalele de pe masa cu o treaba , pocnitorile cu alta .

............................................................................................

Si nu am niciun scrupul ca am postat off topic ....... Nu eu am frant splendida coerenta a topicului ..........

Topicul a devenit .... o varza ! De Teleorman , nu de Bruxelles . D-aia mi-am permis .
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde ioanpuiu » 19 Mar 2018, 13:02

modigliani scrie:
mircea scrie:
modigliane scrie:...............................................
Merg neconditionat pe mana lui.

Ce spui tu mai sus, ca mergi pe incredere si neconditionat, imi trezeste asa un fel de.....nici nu stiu cum sa-i spun....da e naspa rau .

........ Ca-s loiali, ma, d-aia ! Au acel ..... ceva !
Si mai au , in mod cu totul special, incredere unii in altii. Isi arata unii altora spatele perfect linistiti . Iaca d-aia.

1 - 2
uite că s-a făcut unu la doi pentru admin. ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2245
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde Bambucha » 19 Mar 2018, 13:49

Cred ca ni se urase cu binele :mrgreen: d-aia a trebuit sa fim flash-uiti by the BZ-bush.
Da' cred io, ca ne-am revenit!

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: VARZA de BRUXEL

Mesajde LUPU' ALBINELOR » 21 Mar 2018, 12:39

RĂPITORUL ŞI CU SCOICA
(fabulă cu vietăți)

https://damblarin.blogspot.be/2018/03/r ... coica.html
You know how it goes.Everybody knows: Life's full of SHIT.That's why, HONEY is so expensive... (Dj LU' - MAXIME și CUrGETĂRI)
http://damblarin.blog
Avatar utilizator
LUPU' ALBINELOR
 
Mesaje: 3843
Membru din: 23 Feb 2011, 13:33
Localitate: BRUXELLES

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori