Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 08:51

Un fel de... sa fie bine ca sa nu fie rau. La gargara teoretica nu ne intrece nimeni, este buna pentru a prosti pe naivii notorii in timp ce...

Adevarul este insa in atitudinea colegului nostru cand afirma ca "celor de la interne li se innoada lacrimile sub barba de atata ras in ceea ce priveste opinia populatiei vis a vis de politisti". Asta e adevarata practica, realitatea din teren. :oops:
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 18:07

Se simte ingrijorarea din postarile tale. Ma cutremur...
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 30 Ian 2018, 21:38

csaa scrie:Se simte ingrijorarea din postarile tale. Ma cutremur...

O ironie gratuită, csaa.

Un gest din clasa acelor acţiuni mărunte care în loc să rezolve ceva, oricît de mic, fac mai degrabă rău, armează tensiuni şi invită la ripostă.
Care ripostă, nici ea nu e ceva bun dar na ... n-am mai fi noi dacă nu am proceda aşa, nu am mai fi Stupăritul.
Tradiţia e tradiţie, s-o respectăm! ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 30 Ian 2018, 21:41

Bambucha scrie:"celor de la interne li se innoada lacrimile sub barba de atata ras in ceea ce priveste opinia populatiei vis a vis de politisti".

:o ... 'ai nu mai spune :!: ... de unde ai mai scos-o şi pe asta :?:
Am citit articolul la care duce linkul şi nu am găsit aşa ceva acolo.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 22:15

Nu este in articol.
Este atitudinea unui politist visavis de cetatean, atitudine pe care o regasim peste tot si care nu reprezinta o exceptie ci mai degraba regula. Din pacate!
Nicaieri in lume nu am intalnit o asemenea ostilitate si dispret fata de omul de rand.


csaa scrie:
Bambucha scrie:Rastalmacirea, "luarea la mishto", dezinformarea si reaua credinta, zic eu, nu face cinste unui om cu uniforma. Nu face decat sa-mi intareasca credinta pe zi ce trece, despre "statutul' politistului roman.

Eu postez de pe laptopul de acasa (de regula) si acasa nu stau in uniforma, asa ca imi permit sa te iau un pic in bete. In ce priveste credinta ta....maaaa toooot ministerul plange ca a pierdut un asa sustinator. Dar stii cum!!??? De ni se inoada lacramile sub barbie!
.... Dumneata ai fumat ceva inainte sa postezi?
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 23:12

Ma baiatule tu nu esti un cetatean oarecare. Tu esti miezul de la gogoasa, esti punctul de pe i, esti......nu mai continui ca deja incep sa te asemui cu sfintii din calendare.
Pai opinia ta e .....mai tare decat CP si CPP la un loc. Mai tare decat Codul Deontologic sau Statutul politistului.
Iar cand am spus ca plangem dupa tine....pai asa e. Plangem de ne doare burta!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 23:24

cand ai timp si nu mai plangeti iti recomand ;) dar ma tem ca nu intelegi :mrgreen:

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 23:27

Eeee! Pe draq! Tot ce depaseste clasicii Tom si Jerry e deja cubism pentru mine.
Dar iti multumesc pentru efortul pe care-l depui in cresterea gradului meu de cultura.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 30 Ian 2018, 23:30

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 30 Ian 2018, 23:32

AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde bio » 31 Ian 2018, 11:09

csaa scrie:AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.


..ma poti inregimenta si pe mine in comunitatea celor 2 de mai sus !!..

Csaa, esti unic omule.... nu te supara, dar natarau mai mare decit ce ne demonstrezi pe aici nu cred ca exista .
bio
 
Mesaje: 369
Membru din: 11 Oct 2011, 16:25
Localitate: Ialomita

Re: Politia in actiune

Mesajde ioanpuiu » 31 Ian 2018, 11:45

csaa scrie:AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.

O altă ironie din aceeaşi clasă a gesturilor mici care, în loc să rezolve ceva, armează tensiuni şi invită la ripostă.

Quo vadis csaa ?
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 31 Ian 2018, 13:18

M-am saturat sa-i tooot explic ceva si el sa rastalmaceasca vorbele mele, sau chiar sa adauge cuvinte pe care nu le-am scris. Tipul e atat de inversunat, de anti ca nu se mai poate dialoga pe tema asta cu el
Am ajuns la stadiul de lehamite asa ca...ma distrez. Nu plec nicaieri.
bio scrie:
csaa scrie:AAA! Sunteti doi! Deja ai o comunitate.


..ma poti inregimenta si pe mine in comunitatea celor 2 de mai sus !!..

Csaa, esti unic omule.... nu te supara, dar natarau mai mare decit ce ne demonstrezi pe aici nu cred ca exista .

Imi cer scuze ca te-am uitat. Deja va puteti numi LEGIUNE.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 31 Ian 2018, 13:50

Daca tot iti permiti sa ma caracterizezi tendentios, in contextul in care nu te-am atacat personal ci institutia pe care o reprezinti (consider eu pe buna dreptate in urma sondajelor de opinie, respectiv experientelor negative) da-mi voie sa-ti inmanez din partea comunitatii un omagiu in semn de recunostinta si respect.
Apreciem foarte mult indarjirea pe care o ai in a apara pramatiile si jigodiile ascunse in aceasta institutie!
Fişiere ataşate
DD06.jpg
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 31 Ian 2018, 19:09

Multumesc! N-am fost la dentist azi, dar promit ca ma duc cat mai curand.
Ca sa vezi cat de ...blocat mental esti reciteste ultimul paragraf al postarii tale. Pe urma da-ti singur calificativul. Daca nu il spui tu o sa iti fac o favoare si iti voi indica eu locul.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 31 Ian 2018, 20:09

Chiar te rog, daca ai amabilitatea asta. In aceasta goana de a arunca cu atribute, ironii ieftine si o zeflemea primitiva, ce doar ma amuza si ma distreaza in acelasi timp, vad ca te superi ca popa pe sat. Sper ca nu ma urasti, n-am nimic cu dumneata, insa cand faci afirmatii acuzatoare te-as ruga sa aduci si un probatoriu la lumina sau macar un minim de argumentatie coerenta, in urma caruia sa crosetam un dialog civilizat. Poti avea aceasta minima decenta? Daca ai uitat la ce ma refer, nu-i nimic, le scot din nou la "neon".

#peace
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori